|

بیانیه مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه درباره اتفاقات درمانگاه قم

مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه کشور درباره اتفاقات درمانگاه قم و درگیری بین یک طلبه و مادر جوان در درمانگاه قرآن و عترت در قم بیانیه صادر کرد.

بیانیه مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه درباره اتفاقات درمانگاه قم

به گزارش شبکه شرق، مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه کشور پیرامون ماجرای درمانگاه قم بیانیه‌ای صادر کرد.

مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه کشور در بیانیه‌ای، پیرامون ماجرای درمانگاه قم از همگان خواست هوشمندی خود را در برابر نقشه‌های شیطانی برای شکستن حرمت‌ها و حریم‌های الهی حفظ کرده و از بازی در میدان بدخواهان و دشمنان و هتاکان حجاب و عفاف و ارزش‌های متعالی اسلام و همراهی با آنان پرهیز کنند.

متن بیانیه مرکز مدیریت حوزه های علمیه کشور به شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

احکام نورانی اسلام جهت تامین نیازهای واقعی بشر و ایجاد حیات طیبه تشریع شده است و عمل به آنها سبب حفظ کرامت‌ها و ارزش‌های انسانی می‌شود و دوری از آنها موجب رواج ناملایمات و ناگواری‌ها در زندگی انسان است. همانطور که عمل به احکام حجاب و عفاف بستر ساز رشد و بالندگی جامعه به خصوص بانوان ما می‌شود، تحقق امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یک نظارت اجتماعی برای محافظت از ارزش‌ها موجب رستگاری و سعادت مسلمانان خواهد شد.

مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه در مورد حوادث اخیر در قم از همان آغاز با هماهنگی مجموعه‌های مسئول در این زمینه پیگیری‌های موثری انجام داده و عموم مردم متدین به ویژه مردم انقلابی قم را به توجه به نکات ذیل دعوت می‌کند:

۱- پیروزی انقلاب اسلامی ایران که مهم‌ترین رویداد سیاسی قرن در منطقه و جهان بود، دستاوردهای بزرگ و شگفت‌آوری برای ملت ایران و امت اسلام بویژه در حوزه زنان به ارمغان آورد و در واقع گفتمانی مترقی و نو را در زمینه خانواده و زن پایه‌ریزی کرد و این دستاوردها همچنان در حال رویش و ثمردهی است.

۲- امروز دشمنان اسلام با جنگ ترکیبی و طراحی پیچیده به باورهای دینی و باورهای سیاسی مردم هجوم آورده و به دنبال واژگون سازی ارزش‌های اسلامی بویژه در زمینه حجاب و عفاف هستند و در برابر آنها قیام همگانی به وظایف دینی و امر به معروف و نهی از منکر مطابق قانون و شرع ضروری است.

۳- همگان باید هوشمندی خود را در برابر نقشه‌های شیطانی برای شکستن حرمت ها و حریم‌های الهی حفظ نموده و از بازی در میدان بدخواهان و دشمنان و هتاکان حجاب و عفاف و ارزش‌های متعالی اسلام و همراهی با آنان پرهیز نمایند.

۴- ملت و جوانان، به‌ویژه مردم شریف قم که همواره با آگاهی و بصیرت و احساس مسئولیت در قبال نظام اسلامی، دشمنان اسلام و انقلاب را مأیوس کردند، لازم است با تداوم اتحاد و آگاهی خود گام های بلندی برای تحقق تمدن جدید اسلامی بردارند.

۵- حوزه‌های علمیه همواره مدافع احکام الهی و فریضه امر به معروف و نهی از منکر بوده و هست و عموم مردم متدین را به اقامه دین و این دو فریضه الهی فرامی‌خواند.

منبع: مهر
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها