|

​شرکت ارتباطات زیرساخت: شبکه در حالت پایدار است

نت‌بلاکس: اینترنت ایران دچار اختلال شد

نت‌بلاکس با انتشار تصویری نشان داده که اینترنت ایران از اوایل صبح امروز (بیستم فروردین) دچار اختلال شده است.

نت‌بلاکس: اینترنت ایران دچار اختلال شد

نت‌بلاکس با انتشار تصویری نشان داده که اینترنت ایران از اوایل صبح امروز (بیستم فروردین) دچار اختلال شده است. این اختلال هم روی اپراتورهای مبین‌نت، شاتل و افرانت دیده شده است. با این حال رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در پستی در شبکه اجتماعی بومی اعلام کرده است که با وجود افزایش سطح حملات منع‌خدمت توزیع‌شده (DDoS) در یک هفته اخیر، شبکه ارتباطی کشور پایدار است. همچنین امیر لاجوردی گفته است که امروز تنها یکی از اپراتورها دارای افت ترافیک بوده که باید اطلاع‌رسانی و جبران کند.

نت‌بلاکس
تصویری که نت‌بلاکس منتشر کرده و نشان می‌دهد شبکه اینترنت کشور امروز صبح دچار اختلال شده است

به گزارش «فن‌زی» از صبح امروز ساعت ۱۰ صبح کاربران از اختلال در اینترنت خبر دادن و رادار ابر آروان نیز مشخص کرد که دیتاسنترهای مختلفی مانند همراه اول،‌ افرانت، شاتل، پارس آنلاین، مبین‌نت و... دارای اختلال هستند. در پیگیری «شبکه شرق» از شاتل و همراه اول هر دوی آنها اختلال را مربوط به خارج از شبکه خود دانستند. همچنین برخی شنیده‌ها هم حکایت از این داشت که یک لینک فیبر شرکت ارتباطات زیرساخت در خارج از کشور عامل این اختلال بوده است. با این حال شرکت ارتباطات زیرساخت در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر این اختلال از سوی شبکه خود را رد کرده و گفته است: «با توجه به اینکه شبکه ارتباطات زیر ساخت به صورت آنلاین بررسی می شود هیچ اختلالی در شبکه زیرساخت کشور نیست و احتمال می رود مشکل و اختلال از یکی از اپراتورهای مخابراتی باشد که توسط مسئولان مربوطه بررسی می شود.»

در همین زمینه هم امیر لاجوردی، رئیس سازمان تنظیم مقررات در یکی از شبکه‌های اجتماعی بومی نوشت: « با وجود افزایش سطح حملات منع‌خدمت توزیع‌شده (DDoS) در یک هفته اخیر، شبکه ارتباطی کشور پایدار است. اگرچه امروز یکی از اپراتورها دارای افت ترافیک بود که باید اطلاع‌رسانی و جبران کند.»

با تمام اینها در حالی که این اختلال از سمت هیچ کدام از بازیگران شبکه مورد پذیرش قرار نمی‌گیرد، نت‌بلاکس دقایقی پیش تصویری از اختلال صبح امروز کشور منتشر کرده که این اختلال در شبکه‌های اپراتورهایی مانند افرانت، شاتل و مبین‌نت دیده شده است.شز

 

 

 

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها