|

فراخوان سفر به فضا

ناسا برای دعوت از داوطلبان برای شرکت در دومین ماموریت شبیه‌سازی شده سالانه مریخ موسوم به «آنالوگ کاوش سلامت و عملکرد خدمه» (CHAPEA ۲) فراخوان داده است

فراخوان سفر به فضا

به گزارش شبکه شرق، ناسا برای آنان که چالش‌های دشوار را می‌پسندند، فرصت مناسبی مهیا کرده است.

آژانس فضایی ایالات متحده (ناسا) به تازگی برای دعوت از داوطلبان برای شرکت در دومین ماموریت شبیه‌سازی شده سالانه مریخ موسوم به «آنالوگ کاوش سلامت و عملکرد خدمه» (CHAPEA ۲) فراخوان داده است.

بنابراین کسانی که پیشینه‌ای در تحصیل رشته‌های مربوط به علوم، فناوری، مهندسی و ریاضی دارند و از زندگی در شرایط دشوار نیز استقبال می‌کنند، می‌توانند به این برنامه بپیوندند.

در طول مدت این ماموریت که از بهار ۲۰۲۵ آغاز خواهد شد، چهار داوطلب منتخب در زیستگاهی چاپ سه بعدی شده به مساحت ۱۷۰۰ فوت مربع در هیوستون اسکان خواهند یافت.

ناسا از هم‌اکنون تا دوم آوریل (۱۴ فروردین ۱۴۰۳) درخواست‌ها را در وب‌سایت CHAPEA می‌پذیرد.

گفتنی است که ناسا در قبال شرکت در این برنامه به داوطلبان پول پرداخت خواهد کرد، اما هنوز به شکل عمومی اعلام نکرده است که شرکت‌کنندگان چقدر پول دریافت خواهند کرد.

این زیستگاه چاپ سه بعدی شده موسوم به مارس دیون آلفا «(Mars Dune Alpha) در مرکز فضایی جانسون ناسا بنا شده و برای شبیه‌سازی زندگی برای کاشفان آینده در سیاره سرخ طراحی شده است، جایی که محیط، خشن و منابع، محدود خواهد بود.

در حال حاضر داوطلبانی به عنوان بخشی از اولین ماموریت CHAPEA در آنجا زندگی و کار می‌کنند که تاکنون بیش از نیمی از مأموریت ۳۷۸ روزه خود را سپری کرده‌اند.

داوطلبان در طول اقامت خود همراه با انجام وظایف مختلف به شکل ویژه به نگهداری زیستگاه و کشت محصولات می‌پردازند. این زیستگاه همچنین دارای یک محیط شنی به مساخت ۱۲۰۰ فوت مربع است که برای پیاده‌روی‌های فضایی شبیه‌سازی شده ساخته شده است.

در شرایط ارائه درخواست برای شرکت در این برنامه آمده است که متقاضیان باید شهروند ایالات متحده باشند و بین ۳۰ تا ۵۵ سال سن داشته باشند، به زبان انگلیسی مسلط باشند و دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته‌های مرتبط با علوم، فناوری، مهندسی و ریاضی (STEM) باشند.

همچنین حداقل دو سال تجربه حرفه‌ای، حداقل هزار ساعت خلبانی هواپیما یا دو سال سابقه کار در یک برنامه دکترای STEM داشته باشند..

انواع خاصی از تجربه‌های حرفه‌ای ممکن است به متقاضیانی که مدرک کارشناسی ارشد ندارند، امکان واجد شرایط شدن را بدهد.

ماموریت «CHAPEA ۲» دومین ماموریت از سه ماموریتی است که ناسا برای این برنامه در نظر گرفته است. مجموعه ماموریت‌هایی که اولین آن در ۲۵ ژوئن ۲۰۲۳ آغاز شد.

منبع: ايسنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها