|

نصب آنتی‌ویروس ایرانی روی موبایل‌ها الزامی می‌شود؟

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور گفت: پیشنهاد استفاده از سامانه فارز از سوی پلیس به شورای عالی فضای مجازی داده شده تا این شورا استفاده از آن را الزامی کند که به دنبال آن شاهد کاهش نصب بدافزار‌ها بر روی تلفن‌های همراه باشیم.

نصب آنتی‌ویروس ایرانی روی موبایل‌ها الزامی می‌شود؟

به گزارش شبکه شرق، سردار رضایی گفت: پیشنهاد استفاده از سامانه فارز از سوی پلیس به شورای عالی فضای مجازی داده شده تا این شورا استفاده از آن را الزامی کند که به دنبال آن شاهد کاهش نصب بدافزار‌ها بر روی تلفن‌های همراه باشیم.

رونمایی از میز بومی سازی شده فارنزیک، سامانه فارز (سامانه پویشگر امنیتی) با حضور سردار قاسم رضایی جانشین فرمانده کل انتظامی کشور و سردار وحید مجید رئیس پلیس فتا فراجا برگزار شد.

سردار رضایی با تاکید بر اینکه این سامانه‌هایی که امروز رونمایی شد امنیت و آرامش مردم را ارتقاء می‌دهد، تصریح کرد: سامانه فارز که امروز رونمایی شد آنتی ویروس ایرانی (پویشگر امنیتی) است که هر اپلیکیشن موبایلی را می‌تواند بررسی و مخرب بودن و یا نبودن آن را اعلام کند در واقع این سامانه می‌تواند بیش از ۶۰ درصد از بدافزار‌ها را در فضای مجازی شناسایی کند.

سردار رضایی ادامه داد: پیشنهاد استفاده از سامانه فارز از سوی پلیس به شورای عالی فضای مجازی داده شده تا این شورا استفاده از آن را الزامی کند که به دنبال آن شاهد کاهش نصب بدافزار‌ها بر روی تلفن‌های همراه باشیم. 

منبع: برنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها