|

اینترنت ماهواره‌ای استارلینک برای غزه

وب سایت ایندین اکسپرس گزارش کرده بود اسراییل در تماس با شرکت اسپیس ایکس برای استفاده از خدمات اینترنت ماهواره‌ای استارلینک برای کمک به تقویت ارتباطات در آستانه تدارک عملیات زمینی در غزه است.

اینترنت ماهواره‌ای استارلینک برای غزه

به گزارش شبکه شرق، کاربران شبکه‌ اجتماعی در بحبوحه قطع اینترنت در منطقه نوار غزه، از ایلان ماسک خواستند خدمات اینترنت ماهواره‌ای استارلینک را برای این منطقه فراهم کند.

اسراییل روز جمعه حملات هوایی به غزه را تشدید کرد و گروه حماس اعلام کرد دسترسی شهروندان این منطقه به اینترنت، قطع شده است.

بر اساس گزارش وب سایت Time Now، کاربران متعددی در شبکه اجتماعی ایکس که به ایلان ماسک تعلق دارد، از او خواستند اینترنت استارلینک را که توسط شرکت هوافضای آمریکایی اسپیس ایکس اداره می‌شود، برای غزه فراهم کند.

یک هفته پیش، وب سایت ایندین اکسپرس گزارش کرده بود اسراییل در تماس با شرکت اسپیس ایکس برای استفاده از خدمات اینترنت ماهواره‌ای استارلینک برای کمک به تقویت ارتباطات در آستانه تدارک عملیات زمینی در غزه است.

شرکت اسپیس ایکس ایلان ماسک، از زمان آغاز حمله نظامی روسیه به اوکراین در فوریه سال ۲۰۲۲، استارلینک را در اوکراین فعال کرد و هزاران پایانه اینترنتی را برای این کشور فراهم کرد و اجازه داد نظامیان و شهروندان اوکراینی در مناطقی که خارج از پوشش سیستم مخابراتی داخلی است، به اینترنت دسترسی داشته باشند. ایلان ماسک پس از مدتی اعلام کرده بود اسپیس ایکس نمی‌تواند هزینه فراهم کردن این سرویس در اوکراین را برای همیشه تقبل کند اما اندکی بعد، از این اظهارات عقب نشینی و اعلام کرده بود به فراهم کردن خدمات اینترنت ماهواره‌ای استارلینک ادامه می‌دهد.

ماهواره‌های اسپیس ایکس بخشی از شبکه استارلینک هستند که دسترسی به خدمات اینترنت پرسرعت را از طریق آنتن به زمین فراهم می کنند. آنتن‌های استارلینک به برق نیاز دارند اما برق آنها می‌تواند از طریق ژنراتورها یا پاوربانک تامین شود.

 

منبع: ایسنا
 

نظرسنجی

اگر در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری شرکت می‌کنید، به کدام یک از گزینه‌های تایید شده رای خواهید داد؟

اخبار مرتبط سایر رسانه ها