|

صداوسیما پزشکیان را سانسور کرد؛ «زد» مستند تبلیغاتی «مسعود پزشکیان» خبرساز شد/ ویدئو

روز گذشته «سه‌شنبه»، اولین مستند انتخاباتی مسعود پزشکیان، کاندیدای اصلاح‌طلبان در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری پخش شد.

صداوسیما پزشکیان را سانسور کرد؛ «زد» مستند تبلیغاتی «مسعود پزشکیان» خبرساز شد/ ویدئو

به گزارش شبکه شرق، بخش‌هایی از مستند تبلیغاتی «مسعود پزشکیان» سانسور و حذف شد؛ بر اساس اعلام ستاد انتخابات ریاست جمهوری صداوسیما، با نظر کمیسیون بررسی تبلیغات، بخش‌هایی از محتوای مستند‌های «مسعود پزشکیان» و «سعید جلیلی» حذف شد.

ستاد انتخابات رسانه ملی علت تاخیر در پخش مستند «مسعود پزشکیان» و «سعید جلیلی» را اعلام کرد.

روز گذشته «سه‌شنبه، ۳۰ خرداد ۱۴۰۳»، اولین مستند انتخاباتی مسعود پزشکیان، کاندیدای اصلاح‌طلبان در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری پخش شد. این مستند در ابتدا، اعلام شد که ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه پخش خواهد شد اما با یک ربع تاخیر، این اتفاق افتاد و ساعت 16 و 47 دقیقه، اولین مستند مسعود پزشکیان با نام «زد» پخش شد. 

ستاد انتخابات ریاست جمهوری صداوسیما در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «با نظر کمیسیون بررسی تبلیغات بخش‌هایی از محتوای مستند‌های آقایان مسعود پزشکیان و سعید جلیلی حذف شد.»

ستاد انتخابات رسانه ملی اعلام کرد: «علت تاخیر در پخش مستند آقایان مسعود پزشکیان و سعید جلیلی تاخیر ستاد‌های هر دو نامزد در تحویل مستند‌ها به کمیسیون بررسی تبلیغات بود. ستاد‌های انتخاباتی نامزد‌ها باید برنامه‌های تلویزیونی ضبط شده را ۲۴ ساعت قبل از پخش تحویل کمیسیون بررسی تبلیغات بدهند.

با نظر کمیسیون بررسی تبلیغات بخش‌هایی از محتوای مستند‌های آقایان پزشکیان و جلیلی حذف شد. براساس ماده «۶۴» قانون انتخابات ریاست جمهوری، چنانچه به تشخیص کمیسیون بررسی تبلیغات، برنامه‌های تبلیغاتی ضبط‌شده نامزد‌ها در صداوسیما دربرگیرنده مطالب مغایر با قوانین باشد، سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران موظف به حذف آن مطالب است.»

سانسور بخش‌هایی از مستند انتخاباتی مسعود پزشکیان

صداوسیما بخش‌هایی از نخستین مستند انتخاباتی «مسعود پزشکیان» را حذف و سانسور کرد.

روز گذشته «سه‌شنبه، ۳۰ خرداد ۱۴۰۳»، اولین مستند انتخاباتی مسعود پزشکیان، کاندیدای اصلاح‌طلبان در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری پخش شد. این مستند در ابتدا، اعلام شد که ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه پخش خواهد شد اما با یک ربع تاخیر، این اتفاق افتاد و ساعت 16 و 47 دقیقه، اولین مستند مسعود پزشکیان با نام «زد» پخش شد. 

صداوسیما علت این تاخیر را، تاخیر در تحویل مستند انتخاباتی به صداوسیما عنوان کرد؛ در حالی که این مستند صبح روز سه‌شنبه به صداوسیما تحویل داده شده بود. این اما تمام ماجرا نیست و دقایقی از مستند «مسعود پزشکیان» از سوی صداوسیما سانسور و حذف شد. هنوز علت و چرایی حذف بخش‌هایی از مستند پزشکیان اعلام نشده اما پیشتر، مصطفی پورمحمدی هم اعلام کرده بود که بخش‌هایی از مستند تبلیغاتی‌اش سانسور و حذف شده است. 

در دوره‌های گذشته هم حسن روحانی طعم حذف بخش‌هایی از مستند تبلیغاتی‌اش را چشیده بود.

«زد» اولین مستند انتخاباتی مسعود پزشکیان

 اولین مستند تلویزیونی «مسعود پزشکیان» کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از شبکه یک سیما، پخش شد.

 

نخستین مستند مسعود پزشکیان نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری عصر روز سه‌شنبه «۲۹ خرداد»، در نهمین روز تبلیغات داوطلبان از شبکه یک سیما پخش شد.

مسعود پزشکیان در مستند تبلیغاتی خود اظهار داشت: «من اول اصولگرا هستم. به اصولی که معتقد هستیم حق فردی و حق اجتماعی است. برای حق عدالت اجتماعی باید اصلاحات صورت بگیرد. برای آینده جوانان و نوه‌های مان به میدان آمده‌ام.‌آن چه من می‌بینیم این است که خیلی از چیزها را به شدت تخریب می‌کنیم که زمین سوخته برای نسل بعدی به جا بگذاریم. یک چیزهایی هست غیرممکن است ما آزادش نکنیم. باید درها را برای دنیا باز کنیم تا بیایند در ایران سرمایه‌گذاری کنند. صدجا هم شده می‌گویم که اصولگرا هستم. ما باید اصولی داشته باشیم تا به سمت اصلاحات برویم. اگر اصلاح را بدون یک هدف روشن انجام بدهیم چرا باید به آن سمت برویم؟ باید بر اساس عزت، حکمت و مصلحت کشور با همه رابطه برقرار کنیم. در مذاکرات باید آنچه که به نفع مملکت است بپذیریم اگر نیست نپذیریم، برجام یکی از این قسمت‌ها است. کارشناسی درباره بحث‌های خارجی خداوکیلی کار من نیست. باید با همه بنشینیم و گفتگو کنیم. چین و آمریکا یک عالمه با هم دعوا دارند ولی با هم می‌نشینند و گفتگو می‌کنند.»

یک خانم جوان در این مستند تبلیغاتی خطاب به پزشکیان گفت: «هنوز دلیل موجهی برای من نیاورده‌اید، شما چه برنامه‌هایی دارید که من به شما رأی بدهم؟ شما برای همه چیز می‌گوئید اگر! تضمین شما برای ما چیست؟»

مستند «مسعود پزشکیان» کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری

اولین مستند تلویزیونی «مسعود پزشکیان» کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از شبکه یک سیما، پخش شد.

منبع: مهر
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها