|

پاسخ صداوسیما به نامه اعتراضی حسن روحانی چه بود؟/ ویدئو

صداوسیما به نامه اعتراضی حسن روحانی پاسخ داد.

پاسخ صداوسیما به نامه اعتراضی حسن روحانی چه بود؟/ ویدئو

به گزارش شبکه شرق، کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به نامه دفتر «حسن روحانی» رئیس‌جمهوری هفتم اعلام کرد: هرگونه شکایت از برنامه‌های تبلیغاتی صدا و سیما باید حاوی نام و زمان دقیق پخش برنامه باشد.

در روزهای گذشته، برخی از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری سخنان تندی را علیه برجام گفتند و ادعاهایی نیز علیه «حسن روحانی»، «محمدجواد ظریف» و «علی لاریجانی» مطرح کردند «حسن روحانی» نیز روز گذشته، به اتهام‌زنی‌ها علیه مذاکرات و برجام پاسخ داد و به سازمان صداوسیما نامه نوشت؛ این اقدام حسن روحانی با توجه به ادعاهای اخیر «سعید جلیلی» و «علیرضا زاکانی» علیه برجام و دولت روحانی جالب توجه است.

کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری در اطلاعیه‌ای با اشاره به نامه دفتر «حسن روحانی» رئیس دولت یازدهم و دوازدهم اعلام کرد: هرگونه شکایتی از برنامه‌های تبلیغاتی صدا و سیما در انتخابات ریاست جمهوری باید حاوی نام و زمان دقیق پخش برنامه و ذکر دقیق بخشی از برنامه که مصداق عنوان مجرمانه طبق قانون انتخابات است، باشد.

این کمیسیون در پاسخ به درخواست دفتر آقای روحانی از صداوسیما برای در نظر گرفتن فرصت پاسخ‌گویی به آنچه «ادعا‌های مطرح شده علیه دولت ایشان» خوانده شده یادآور شده است: سازمان صداوسیما تنها بر اساس بررسی ادعا‌ها و پذیرش آن‌ها و نظر این کمیسیون اقدام خواهد کرد.

نامه حسن روحانی در خصوص ادعاهای جلیلی و زاکانی علیه برجام به صداوسیما

«حسن روحانی» به اتهام‌زنی‌ها علیه مذاکرات و برجام پاسخ داد؛ بازنشر آن اظهارات با توجه به ادعاهای اخیر سعید جلیلی و علیرضا زاکانی علیه برجام و دولت روحانی جالب توجه است.

حسن روحانی در واکنش به این سخنان کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری علیه برجام گفت: «شما که اجازه داشتید ۷ سال رفتید آمدید، چه به دست آوردید جز قطعنامه‌های تحریم؟ همه هم جوری حرف می‌زنند مثل اینکه در این کشور هیچ مسئولیتی نداشتند. خیلی از آقایانی که امروز دارند در رسانه‌ها حرف می‌زنند، صاحب مسند حکومتی هستند.»

طی روزهای اخیر، «سعید جلیلی» و «علیرضا زاکانی» ادعاهایی را علیه دولت «حسن روحانی»، برجام و محمدجواد ظریف مطرح کردند. مشخصا امروز نیز «علیرضا زاکانی» ادعایی درباره برجام مطرح کرد که به سرعت از سوی علی شمخانی تکذیب شد.

در همین راستا، سایت رسمی حسن روحانی، رئیس‌جمهوری سابق کشورمان، بخشی از سخنان او (در تاریخ ۲۶ خرداد ۱۴۰۰) را منتشر کرده است.

سایت حسن روحانی، بخشی از سخنان او (در تاریخ ۲۶ خرداد ۱۴۰۰) را منتشر کرده؛ در توضیحات این سخنان آمده است: «رئیس‌جمهور دوره دوازدهم در جلسه هیأت دولت با بیان اینکه در این ایام ظلم بزرگی در حق این دولت شده، گفت: حرف‌های عجیب و غریبی زدند. گفتند مقام معظم رهبری فقط به این دولت اجازه داد که با آمریکا مذاکره کند.

خود آقا در سخنرانی‌شان صریحاً فرمودند قبل از این دولت اجازه دادم با آمریکا مذاکره کردند. در عمان مذاکره می‌کردند. چرا دروغ می‌گویید؟ چرا حرف راست نمی‌گویید؟ چرا همه را بالا و پایین حرف می‌زنید؟

اجازه، بفرما. شما که اجازه داشتید ۷ سال رفتید آمدید چه به دست آوردید جز قطعنامه‌های تحریم. همه هم جوری حرف می‌زنند مثل اینکه در این کشور هیچ مسئولیتی نداشتند. خیلی از آقایانی که امروز دارند در رسانه‌ها حرف می‌زنند، صاحب مسند حکومتی هستند.»

منبع: سایت حسن روحانی
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها