|

وزیر ارشاد: قدرت فرهنگ و هنر را در اختیار ارزش‌های دینی قرار می دهیم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: می‌خواهیم قدرت فرهنگ و هنر را در اختیار ارزش‌های دینی قرار دهیم.

وزیر ارشاد: قدرت فرهنگ و هنر را در اختیار ارزش‌های دینی قرار می دهیم

به گزارش شبکه شرق، «محمدمهدی اسماعیلی» امروز پنجشنبه ۲۲ دیماه در جمع طلاب و روحانیون یزد ضمن گرامیداشت سالروز میلاد حضرت زهرا(س) و همچنین ولادت بنیانگذار انقلاب اسلامی گفت: انقلاب اسلامی ایران با نام مقدس حضرت صدیقه طاهره(س) و در ایام فاطمیه ۱۳۴۱ شروع شده و فاطمی القدوس و حسینی البقا بودن ویژگی ممتاز انقلاب اسلامی ایران است.

وی ادامه داد: امروز کشور ما در سایه الطاف فاطمی قرار دارد و فرزند برومند ایشان پرچمدار این نهضت اسلامی است و انقلاب اسلامی به برکت فرزندان صدیقه طاهره(س) مسیر نورانی را طی می‌کند.

وی گفت: در دهه نود رهبر معظم انقلاب چند بار به این مسئله تاکید کردند که در حوزه اقتصادی عقب افتادیم و آمارها هم این را نشان می‌دهد به گونه‌ای که رشد اقتصادی کشور که سالیانه ۸ درصد پیش بینی شده در دهه گذشته ۰.۴ دصد بوده است با این حال در حوزه فرهنگ و هنر اعداد به روشنی نمی‌توان بیان کرد اما در این حوزه وضعیت کشور در دهه نود به مراتب اسف‌بارتر از حوزه اقتصاد است.

اسماعیلی با بیان اینکه متاسفانه حوزه حکمرانی حاکمیت دینی در دوره قبل به شدت تضعیف شده بود، گفت: اعتبار در حوزه مدیریت کتاب به شدت کاهش داشت در حالی که برای جریان‌سازی فکری و تولید آثار ارزشمند باید بتوان افراد ارزشمند و انقلابی را حمایت کرد.

وی تاکید کرد: باید حاکمیت در اختیار دین قرار گیرد و تلاش کنیم جامعه هم در دنیا و هم در آخرت به سعادت برسد و سعادت آخرت جز با انجام کارهای فرهنگی، تقویت نهادهای دینی، تبلیغات دینی و در اختیار قرار دادن هنر و ابزارهای هنری حاصل نمی‌شود.

وزیر ارشاد گفت: در سال‌های گذشته در بنیاد فارابی سالیانه دو تا سه فیلم مشارکتی داشتیم اما امسال با حمایت رئیس جمهور ۲۳ فیلم تولید می‌کنیم که همه در حوزه ترویج ارزش‌های انقلابی است و ۶ مورد آن مربوط به سردارهای بزرگ دفاع مقدس است که در مجموع ۱۱ مورد آن را به جشنواره می رسانیم.

وی با اشاره به سرود سلام فرمانده که موجب تحولی بزرگ در حوزه فرهنگ کشور شد، ادامه داد: در این اثر نوجوانان با عشق و علاقه، ارادت خود را به امام عصر(عج)، انقلاب و سردار سلیمانی با شعر و سرود به نمایش گذاشتند که این قدرت هنر است.

اسماعیلی با بیان اینکه می‌خواهیم قدرت فرهنگ و هنر را در اختیار ارزش‌های دینی قرار دهیم، افزود: امسال بیش از چند صد سرود برای دهه فجر ساخته شده است و در حوزه تئاتر بیش از هزار اثر جدید برای جشنواره ارسال شد از میان آنها ۷۰ اثر انتخاب شد که تماما برای ترویج معارف دینی است.

وی با بیان اینکه سعی داریم که در تولیدات فرهنگی هنری جریان غالب در کشور باشیم، افزود: در مناطق محروم در یک سال گذشته ۱۰۰ هزار هنرجوی جدید را تعلیم دادیم، در حوزه قرآنی کار جهادی در حال انجام است به گونه‌ای که در بیش از ۵۰ نقطه کشور دوره‌های جدید قرآن آموزی و تربیت مربی انجام می‌دهیم.

اسماعیلی با تاکید بر اینکه حوزه مساجد به عنوان پایگاه اصلی انقلاب کار اصلی ماست، افزود: اگر انقلاب اسلامی از مساجد شروع شده و جنگ تحمیلی با محوریت مساجد اداره و پشتیبانی شده است بقا و اعتلای انقلاب نیز با پیوند انقلاب با حکومت جهانی حضرت بقیه‌الله الاعظم از همین مسیر باید بگذرد.

وی با بیان اینکه ما با تروریسم رسانه‌ای روبرو هستیم، گفت: باید در حوزه فرهنگ کار عملی انجام گیرد و کار امسال ما در بهمن ماه که از آن رونمایی می‌شود خواب را از دشمن می‌گیرد و اگر توفیق خدمتگزاری باشد قطعا در چهار سال آینده شاخص‌ها، آمارها و رفتار عمومی در جامعه با حکمرانی صحیح دینی و مشی انقلابی تغییر خواهد کرد.

 

منبع: ایسنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها