|

خزعلی، معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور:

لایحه اهدای تخمک ابلاغ می‌شود

معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور گفت: لایحه‌ای با در نظر گرفتن مسائل فقهی و حقوقی برای اهدای تخمک در دست بررسی و تدوین است و شورایی تشکیل شده و فتوای مراجع مختلف درباره اهدای تخمک و تلقیح خارج از رحمی بررسی شود‌.

لایحه اهدای تخمک ابلاغ می‌شود

به گزارش شبکه شرق، معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور از تدوین لایحه اهدای تخمک خبر داد و گفت: «این لایحه در مراحل نهایی قرار دارد و به‌زودی ابلاغ می‌شود.»

 

دکتر انسیه خزعلی، معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور، در نشست خبری خود برگزار شد در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه "نبود قانونی در زمینه اهدای تخمک، بستری برای تخلفات از جمله خرید و فروش تخمک در فضای مجازی ایجاد کرده است؛ در عین حال وزارت بهداشت از تدوین لایحه اهدای تخمک خبر داده که در دولت در دست بررسی است؛ این لایحه به کجا رسیده است؟ " اظهار کرد: درباره لایحه اهدای تخمک منتظر هستیم که این موضوع از نظر قانون و فقهی مورد بررسی قرار بگیرد و فتوای مراجع مختلف درباره اهدای تخمک و تلقیح خارج از رحمی بررسی شود.

وی ادامه داد: در همین راستا نیز شورایی تشکیل شده است، زیرا قانون اهدای جنین، ناقص بود که آن هم به خوبی اجرا نمی‌شد و تخلفاتی که در این زمینه صورت می‌گرفت، نگران‌کننده بود؛ بر همین اساس لایحه‌ای با نظر پزشکان متخصصان و صاحب‌نظران مسائل شرعی در دست اجراست و این لایحه در مراحل نهایی قرار دارد.

وی یادآور شد: در کشور‌های اروپایی هم اهدای تخمک محدودیت‌هایی دارد، اما در کشور ما به‌صورت بی‌رویه انجام می‌گرفت و مافیایی برای آن ایجاد شده بود که به زودی لایحه اهدای تخمک ابلاغ می‌شود و این مسائل برطرف شود.

منبع: تسنیم
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها