|

وزیر کشور: تعداد افرادی که امروز گرفتار مسئله بی‌حجابی هستند زیاد نیستند

وزیر کشور گفت: حرکت افتخارآمیز زنان کشورمان نشان داد که حجاب موضوعی جدی است و با کمک آن می‌توان به پیشرفت‌های گسترده دست پیدا کرد.

وزیر کشور: تعداد افرادی که امروز گرفتار مسئله بی‌حجابی هستند زیاد نیستند
به گزارش شبکه شرق، وزیر کشور با اشاره به اینکه زنان پر افتخار کشور نشان دادند که حجاب مانع پیشرفت نیست، گفت: حرکت افتخارآمیز زنان کشورمان نشان داد که حجاب موضوعی جدی است و با کمک آن می‌توان به پیشرفت‌های گسترده دست پیدا کرد.
 
احمد وحیدی در رویداد «تعالی حکمرانی عفاف و حجاب» (نقش دستگاه‌ها) ضمن تقدیر از برگزار کنندگان این رویداد و همچنین مشارکت دستگاه‌های مختلف، گفت: در موضوع عفاف و حجاب باید به این نکته توجه کنید که در حقیقت با یک موضوع مهم فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و حتی تا مراحلی امنیتی مواجه هستیم. لذا موضوع پیچیده‌ای است و البته جدید هم نیست و در دوره‌های مختلف کمبود و شدت آن را مورد بحث قرار داده‌اند.
 
وی افزود: با میدان داری زنان پر افتخار ما چه در انقلاب اسلامی و چه در دفاع مقدس و همه صحنه‌ها آنچنان رشدی را شاهد بودیم که دیگر نتوانستند بگویند که حجاب مانع پیشرفت است و به این ترتیب معلوم شد که حجاب موضوعی جدی است و با کمک آن می‌توان به پیشرفت‌های گسترده‌ای دست یافت.
 
وزیر کشور ادامه داد: سیاست ورزی در جامعه ما محقق نخواهد شد، مگر با صیانت فرهنگی و بی تردید صیانت فرهنگی نیز محقق نخواهد شد مگر با تحقق عفاف و حجاب برای مرد و زن. عفاف و حجاب ابعاد گسترده و مهمی دارد که نیاز است بازشکافی در منظر افکار عمومی و سطوح مختلف مخاطبین صورت بگیرد.
 
وی تاکید کرد: اتفاقی که از سال گذشته در کشور روی داد که البته خسارت بار بود؛ اما این حسن را داشت که زمینه‌ای را برای پرداختن به موضوع عفاف و حجاب به صورت عمیق‌تر و دقیق‌تر فراهم کرد.
 
وحیدی بار دیگر با تأکید بر گستردگی بحث عفاف و حجاب افزود: باید همه ابعاد این موضوع را مورد بحث و بررسی قرار دهیم. لذا باید رویدادهایی شبیه به این تداوم پیدا کند و با مشارکت بیشتری پیگیری شود. قطعاً تعداد افرادی که امروز گرفتار مسئله بی حجابی هستند که البته زیاد هم نیست؛ اما اگر از پشت پرده این موضوع و کسانی که پشت پرده آن هستند خبر داشته باشند، بسیاری از آنها باز می‌گردند.
 
منبع: ایسنا
 

نظرسنجی

لاجوردی، نماینده مجلس گفته: «تا ۳ سال آینده با قانونی که تصویب کردیم، جامعه در با حجاب شدن تغییر چشمگیری می‌کند.» آیا قانون «عفاف و حجاب» می‌تواند به رعایت حجاب منجر شود؟