|

جزئیات جدید از گروگان‌گیری در حملات تروریستی سیستان و بلوچستان/ ویدئو

آخرین اخبار و جزئیات جدید درباره گروگان‌گیری در حملات تروریستی راسک و چابهار سیستان و بلوچستان اعلام شد.

جزئیات جدید از گروگان‌گیری در حملات تروریستی سیستان و بلوچستان/ ویدئو

به گزارش شبکه شرق، سخنگوی فراجا از رهایی گروگان‌ها از دست تروریست‌ها در چابهار با ورود ماموران یگان‌های ویژه فراجا خبر داد.

سخنگوی فراجا جزئیاتی بیشتر از عملیات رهایی افراد گروگان‌گرفته‌شده از سوی عوامل تروریستی در چابهار را اعلام کرد.

سردار سعید منتظرالمهدی، سخنگوی فراجا با بیان اینکه حوالی ساعت ۳۰ دقیقه بامداد امروز «پنج‌شنبه، ۱۶ فروردین ۱۴۰۳»، چند تروریست‌ به پایگاه دریابانی چابهار و مقر انتظامی حمله کردند، گفت: این اقدام تروریستی با مقاومت و اقدام به موقع نیروهای انتظامی و نظامی ناکام ماند و همین موضوع سبب شد تا تروریست‌های بزدل درحین فرار، وارد یک مجتمع مسکونی شوند و چند نفر از اعضای خانواده‌های ساکن در آن را به گروگان بگیرند.

سخنگوی فراجا با بیان اینکه درپی این اقدام نیروهای ویژه پلیس نیز وارد عمل شدند، گفت: بلافاصله اوضاع تحت کنترل پلیس درآمد و با ورود یگان‌های ویژه فراجا گروگان‌ها از دست تروریست‌ها آزاد شدند. در جریان این عملیات که از سوی عوامل انتظامی به اجرا درآمد،  واحدهایِ عمل‌کنندهِ ضدِ تروریسم فراجا در عملیاتی پُرالتهاب موفق به نجاتِ جانِ یک کودک خردسال و یک جوان که توسط عوامل تروریستی جیش الظلم به گروگان گرفته بودند، شدند.

سخنگوی فراجا با تاکید بر اینکه اوضاع در این محدوده تحت کنترل قرار دارد، گفت: در حال حاضر چند تروریست همچنان در ساختمان حضور دارند، اما تمامی گروگان‌ها آزاد شده و بنابر اطلاعات موجود دیگر گروگانی در اختیار ندارند. تیم‌های ویژه و کمکی نیز در محل حضور دارند.

منتظرالمهدی تاکید کرد:‌ حفظ امنیت و آرامش مردم، اولویت اصلی پلیس است و انتظامی کشور هم همان‌طور که بارها نشان داده است، این‌بار نیز تا پای جان از آرامش و امنیت مردم صیانت خواهد کرد.

سخنگوی فراجا از حمله ناکام چند تیم تروریستی به مقر انتظامی و دریابانی چابهار، در حوالی ساعت ۳۰ دقیقه بامداد، خبر داد و گفت: در پی این حمله که با مقاومت و تبادل آتش نیرو‌های یگان‌های مذکور مواجه شد، سه نفر از تروریست‌ها کشته شدند؛ تعدادی نیز زخمی شدند. تعدادی از آنان، هنگام فرار، وارد یک مجتمع مسکونی شدند و چند نفر از اعضای خانواده‌های ساکن در این ساختمان را به گروگان گرفتند.در حال حاضر، مکان تحت کنترل پلیس است و تلاش برای رهایی آن‌ها با لحاظ حفظ سلامتی جان گروگان‌ها ادامه دارد.

آزادی گروگان‌های حملات تروریستی در چابهار

سخنگوی فراجا از آزادی افراد به گروگان‌گرفته شده از سوی تروریست‌ها در چابهار خبر داد.

سردار سعید منتظرالمهدی، سخنگوی فراجا با اشاره به حمله چند تیم تروریستی به مقر انتظامی و دریابانی چابهار گفت: این اقدام در حوالی ساعت ۳۰ دقیقه بامداد امروز رخ داده و در پی آن تروریست‌ها با مقاومت و تبادل آتش نیروهای یگان‌های مذکور مواجه شدند. در جریان این عملیات نیز تعدادی از تروریست‌ها به درک واصل شده و تعدادی دیگر زخمی شدند. 

او با بیان اینکه تعدادی از تروریست‌ها هنگام فرار، وارد یک مجتمع مسکونی شده و چند نفر از اعضای خانواده‌های ساکن در آن را به گروگان گرفتند، گفت: بلافاصله اوضاع تحت کنترل پلیس درآمد و دقایقی پیش، با ورود یگان‌های ویژه فراجا گروگان‌ها از دست تروریست‌ها آزاد شدند.

لحظه آزادسازی گروگان‌ها از دست تروریست‌ها

گروه تروریستی «جیش‌العدل» چند نفر از افراد یک مجتمع را به گروگان گرفت.

یکی از افرادی که در درگیری‌های دیشب چابهار، گروگان گرفته شده بود، از نیرو‌های سپاه تشکر کرد.

منبع: ایرنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها