|
کدخبر: 842212

اولیانوف: متن توافق هنوز نهایی نشده

نماینده روسیه در وین گفت: برخی تلاش می‌کنند ما را سرزنش کنند. باید به شما بگویم که گفتگوها هنوز نهایی نشده است، حتی متن توافق نهایی هم هنوز نهایی نشده است

میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین گفت هنوز هیچ چیزی در مذاکرات رفع تحریم‌های ایران در وین نهایی نشده است.

اولیانوف روز چهارشنبه در مصاحبه با خبرنگاران گفت: «برخی تلاش می‌کنند ما را سرزنش کنند. باید به شما بگویم که گفتگوها هنوز نهایی نشده است، حتی متن توافق نهایی هم هنوز نهایی نشده است».

وی با بیان اینکه احتمال نهایی‌شدن متن توافق در روز پنجشنبه وجود دارد، تاکید کرد: «البته شاید، نه قطعا! هنوز هیچ تاییدیه یا موافقتی از سوی هیچکدام از طرف‌ها مبنی بر اینکه متن [توافق] قابل قبول است، وجود ندارد».

این دیپلمات روس در واکنش به اصرار یک خبرنگار درباره دلیل تأخیر در مذاکرات وین، با ناخشنودی گفت: «نشنیدید چه گفتم؟ گفتم متن توافق هم حتی نهایی نشده، آن‌وقت چطور موضع ما باعث تأخیر در چیزی می‌شود که هنوز مذاکرات درباره آن تکمیل نشده؟!»

اولیانوف همچنین گفت که یکی از اهداف برجام، اطمینان حاصل کردن از این است که ایران بتواند روابط اقتصادی و تجاری معمول خود با جهان را حفظ کند.