|

بیانیه جدید مسعود پزشکیان

«مسعود پزشکیان» نهمین رئیس‌جمهور ایران یک بیانیه صادر کرد.

بیانیه جدید مسعود پزشکیان

به گزارش شبکه شرق، «مسعود پزشکیان» رئیس‌جمهور منتخب، پس از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری، بیانیه صادر کرد.

متن بیانیه «مسعود پزشکیان» رئیس جمهور منتخب پس از پیروزی در انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری به شرح زیر است:

«ملت آگاه عزیز ایران

پیروزی‌تان مبارک باد؛ کار را تمام کردید و گامی بلند در مرحله دوم انتخابات برداشتید. فرصتی برای ایران آفریدید و امید و نشاط را به فضای نارضایتی و آزردگی و دلمردگی جامعه بازگرداندید. سپاسگزار همه شما در خلق این امید و این رأی معنادار به تحول و اصلاح هستم. همه شمایی که به راه و رویکرد من یا نامزد رقیب رأی دادید یا در این انتخابات نیامدید، برای من برابرید.

آزمون بزرگ‌تری پیش روی ماست؛ آزمون عبور ایران از تنگناها و چالش‌ها و بحران‌های پیشرو و آزمون کاستن از نگرانی‌های متعدد و متفاوت مردم برای داشتن یک زندگی بهتر.

قدردان وسعت نظر و گره‌گشایی مقام معظم رهبری هستم که در این انتخابات عرصه را بر مشارکت و رقابت و سلامت نقش‌آفرینی بیشتر شهروندان و جریان‌های سیاسی گشودند.

در این عرصه مراجع و عالمان دین، اندیشمندان و دانشمندان، استادان و دانشجویان، معلمان و فرهنگیان، اصحاب فرهنگ و هنر و اندیشه، پزشکان و پرستاران، زنان و جوانان، روستاییان و کارگران، کارمندان، ایثارگران و خانواده‌های معظم شهدا، اصناف و بازاریان و کارآفرینان، ایرانیان دور از وطن، اقوام و پیروان مذاهب و ادیان، بازنشستگان و سالمندان بودند که همه جا را میدان گفت‌و گو، نقد و بازاندیشی برای ایران کردند؛ حاصل همه این تلاش‌ها، رسیدن به فصلی نو برای خدمت به ایران شد.

فصلی که در آن نقش فعال شخصیت‌های دلسوز ملی و حضور جریان‌های سیاسی و نهادها و تشکلهای مدنی تأثیر گذار شد. فصلی که بدنه علمی کارشناسی و تخصصی کشور نیز به زبان آمد و نشان داد که وضعیت خطیر است ولی می‌توان با تفاهم و اجماع و امید بسیاری از تهدیدهای پیش رو را دور کرد و فرصتهایی تازه را برای پاسخگویی به مطالبه‌های شما کشف یا ایجاد کرد.

امروز سرآغاز آن فصل نوست: فصل ماندن شما در صحنه، فصل التزام حکومت در بازگشت به مطالبات شما و فصل عمل کردن من به تعهدها.

من به دستور خداوند متعهدم که» اوفوا بالعهد، ان العهد کان مسئوال- به عهد خویش وفا کنید که بازخواست خواهید شد. «من رأی شما را طوقی سنگین برگردنم میدانم اما تعهد می‌دهم که همچنان گوش شنوایی برای سخنان شما و صدای بی صدایان و طرد شدگان باشم پس به گفته علی (ع) باز هم «از گفتن حق یا رأی زدن در عدالت باز مایستید که من نه برتر از آنم که خطا کنم و نه در کار خویش از خطا ایمنم.»

کار دولت منتخب در این شرایط خطیر دشوار است، مگر آنکه باز لطف خداوند همت و حضور شما چاره ساز شود. من از این پس به دنبال پیشبرد گفت‌و گو، همگرایی و وفاق ملی در حکومت برای بازگشت به مردم و اهتمام به مسائل جامعه در همه عرصه‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی خواهم بود؛

سخن امام خمینی‌(ره) را باز راهنمای عمل خود می‌کنم که «ما همه با هم باشیم، مملکت از خودتان است. همه بچه این مملکت هستید. پس چرا یکی به آن طرف می‌کشد، یکی به این طرف می‌کشد؟»

من در پی آن هستم که با تفاهم و همکاری همه ارکان حا کمیت، مجلس و قوه قضائیه تنش و وا گرایی را از نهاد سیاست و حکمرانی دور کنم؛ امیدوارم مجلس محترم در همراهی با رأی ا کثریت مردم خود را برای یک همکاری مؤثر با دولت در مسیر عبور کشور از بحران‌ها آماده کند.

من به رقیب محترم، جناب آقای دکتر سعید جلیلی و همه رأی دهندگان به ایشان میگویم رقابت به پایان رسید، زمان رفاقت برای ایران آمد، بیایید دست در دست هم دهیم به مهر / مهین خویش را کنیم آباد.

من به همه آنان که در این انتخابات نیامدند هم می‌گویم موعد دیدن شما و حرفهای شماست. زمان دغدغه‌ها و نگرانیهای یکدیگر و زمان گفتگو برای ایران است. دولت منتخب و حکومت باید بدانند که چه میگویید و چرا نیامدید. وقتی نهاد انتخابات صورت سالم و رقابتی موثر بیابد، قطعاً رأی زبان اصلی گفتگو می‌شود.

من نیامده‌ام که خواست و اراده شما را در حد رفع رنج‌های امروز مردم محدود کنم، من آمده‌ام تا با بازگشت دولت منتخب به آرمانها و وعده‌های فراموش شده در نظام جمهوری اسامی ایران، با التزام حاکمیت در عمل به آن، و با حمایت مستمر و نقد و نظارت شما، باهم به سوی تأمین منافع و مصالح ملی کشور و گشودن افق توسعه پایدار و پیشرفت همه جانبه ایران قدم برداریم.

من آمده‌ام تا با هم سایه تحریم و تهدید و جنگ را از ایران دور کنیم، به دنبال صلح پایدار و آرامش و همکاری در منطقه و گفت‌گو و تعامل سازنده با جهان باشیم و همه اینها را در خدمت منافع ملی کشور و نیازهای مردم قرار دهیم.

من و همراهان من، امروز آنچه را از دروغ و تهمت و جفا در ایام انتخابات دیدیم، نه تنها می‌بخشیم که فراموش هم می‌کنیم. زمان آن است که برای ایران سینه‌ها را از کینه‌ها بشوئیم، دست به دست بهم دهیم و به آینده بهتر بیاندیشیم.

اکنون مسئولیت تاریخی همه ما تلاش خردمندانه و بی وقفه برای اصلاح رویکردها، ساختارها و رفتارهای نامناسب حکمرانی است. رویکرد من، پاسخگو کردن دولت آینده در همین سو و انتخاب همکاران با همین منطق و ملاک خواهد بود. حق منطق و شایستگی به دور از هر تبعیضی ملاک من خواهد بود.

خواهم کوشید اشخاص را با حق بسنجم، نه حق را با اشخاص. اصلاحات را باید به پیش بریم، پس از حسین بن علی (ع) بیاموزیم که نهضتش را فراتر از اصلاح آمرانه یعنی طلب و اراده اصلاح امور می‌دانست، این یعنی ابراز خواست و حضور مستمر مردم برای اصلاح.

به روان پاک همه شهدا و شهیدان دولت از رجایی و باهنر تا رئیس جمهور فقید رئیسی و سرباز افتخارآمیز وطن، سردار قاسم سلیمانی درود می‌فرستم.

یکشنبه آغاز ماه محرم است به اندیشه و راه حسینی باز گردیم و حرمت این ایام را پاس بداریم.

بازهم همه باهم برای ایران

خاک پای ملت ایران

مسعود پزشکیان»

مسعود پزشکیان

 

مسعود پزشکیان

 

مسعود پزشکیان

 

مسعود پزشکیان

 

مسعود پزشکیان

 

مسعود پزشکیان

 

مسعود پزشکیان

مسعود پزشکیان

منبع: مهر
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها