|

حمله جنگنده‌های آمریکایی و انگلیسی به یمن

منابع خبری از حمله مشترک جنگند‌ه‌های آمریکایی و انگلیسی به جزیره کمران در الحدیده یمن خبر دادند.

حمله جنگنده‌های آمریکایی و انگلیسی به یمن

به گزارش شبکه شرق، رسانه‌های یمن از حمله مشترک جنگنده‌های ائتلاف آمریکایی و انگلیسی به جزیره کمران در استان الحدیده یمن خبر دادند.

شبکه خبری المسیره یمن امروز شنبه از حمله مشترک جنگند‌ه‌های ائتلاف آمریکایی و انگلیسی به جزیره کمران در استان الحدیده یمن خبر دادند.

در این گزارش به جزئیات بیشتر این حمله اشاره‌ای نشده است.

دو روز پیش، ائتلاف حامی رژیم اسرائیل بعد از ظهر پنجشنبه استان حجه واقع در شمال غرب یمن را چند بار هدف حملات هوایی خود قرار دادند. رسانه های یمن اعلام کردند که ائتلاف آمریکایی و انگلیسی در حمایت از رژیم اسرائیل، دو بار منطقه بحیص واقع در شهرستان میدی را هدف قرار داده است.

هفته گذشته نیز، منابع خبری یمن از حمله مشترک جنگند‌ه‌های ائتلاف آمریکایی و انگلیسی به فرودگاه بین‌المللی الحدیده طی 4 نوبت خبر دادند. در بیانیه مدیریت فرودگاه الحدیده آمده بود که حملات ائتلاف آمریکایی ـ انگلیسی در امتداد 9 سال محاصره و تخریب زیرساخت‌های یمن از سوی ائتلاف سعودی است.

در این بیانیه، کشورهای متجاوز، آمریکا و انگلیس، مسئول کامل هدف قرار دادن فرودگاه و تخریب و آسیب رساندن به تأسیسات مختلف آن معرفی شده‌اند که مانع از تلاش‌ها برای بازسازی فرودگاه و بهره‌برداری از آن می‌شوند.

 

منبع: مهر
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها