|

دیوان عالی کشور: حضور پرشور مردم در دوره دوم انتخابات دشمنان را ناامید کرد

رییس دیوان عالی کشور از حضور آحاد مردم در پای صندوق‌های رأی، علی رغم سم پاشی‌های دشمنان و استکبار جهانی تقدیر کرد.

دیوان عالی کشور: حضور پرشور مردم در دوره دوم انتخابات دشمنان را ناامید کرد

به گزارش شبکه شرق، رئیس دیوان عالی کشور از حضور آحاد مردم در پای صندوق‌های رأی، علی رغم سم پاشی‌های دشمنان و استکبار جهانی تقدیر کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد جعفرمنتظری در ابتدای جلسه شورای معاونین با بیان روایتی از حضرت علی ابن موسی الرضا علیه السلام در رابطه با سیره پدر بزرگوارشان حضرت موسی ابن جعفر (ع) هنگام ورود به ماه محرم که حضرت فرموده‌اند: "پدرم درود خدا بر او باد، وقتى که ماه محرّم مى رسید، دیگر خندان دیده نمى شد، بلکه تا روز دهم همواره اندوهگین و غمناک بود، و، چون روز دهم فرا مى رسید آن روز، روز عزا و غم و اندوه و گریه او مى شد و مى فرمود: این همان روزى است که امام حسین علیه السلام در آن به شهادت رسید. " گفت: در آستانه ماه پیروزی خون بر شمشیر ماه محرم الحرام هستیم و بر همه ما لازم است که به سهم خود در زنده نگه داشتن شعائر حسینی و احیاء امر اهل بیت عصمت و طهارت که به فرموده "حضرت امام رضا علیه السلام: خداوند، رحمت کند آن بنده‌ای را که امر ما را زنده کند، راوی گفت: چگونه امر شما را زنده کند؟ حضرت فرمود: علوم ما را فرا گیرد و به مردم بیاموزد، که اگر مردم زیبایی‌های گفتار ما را می‌دانستند، از ما پیروی می‌کردند. " بتوانیم در این ماه به کسب معرفت بپردازیم که همانگونه که امام راحل فرمودند: هر چه داریم از محرم و صفر است و انقلاب اسلامی برگرفته از نهضت حسینی و عاشورای سیدالشهداء است و انشاءالله زمینه ساز ظهور امام عصر علیه السلام باشیم.

رئیس دیوان عالی کشور در ادامه سخن ضمن تقدیر از حضور آحاد مردم عزیز در پای صندوق‌های رأی، علی رغم سم پاشی‌های دشمنان و استکبار جهانی، پیروزی را از آن ملت بزرگ ایران دانسته و اظهار کرد: طبقات مختلف جامعه با حضور پرشور خود در دوره دوم چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری، دشمنان این مرز و بوم را ناامید کرده و انشاءالله منتخب مردم بعد از تایید انتخابات از سوی شورای نگهبان و تنفیذ مقام معظم رهبری بتواند در حل مشکلات کشور و استفاده از همه ظرفیت‌ها موفق ومؤید باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری در انتهای جلسه با اشاره به مصوبات کارگروه‌های تخصصی افزود: در رسیدگی به پرونده‌های خاص هر کجا نیاز به برگزاری جلسات کارشناسی با حضور ضابطین و کارشناسان مربوطه بود از این فرصت در جهت احقاق حق مردم و اجرای عدالت استفاده کنیم.

در این جلسه رئیس دفتر و معاونین و به ارائه گزارش از عملکرد مجموعه‌های تحت مدیریت خود پرداختند.

منبع: میزان
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها