|

اولین پیام رهبری پس از اعلام نتایج مرحله دوم انتخابات ریاست‌ جمهوری

پیام رهبر انقلاب درباره مرحله دوم انتخابات ریاست‌ جمهوری و انتخاب «مسعود پزشکیان» به عنوان نهمین رئیس‌جمهور صادر شد.

اولین پیام رهبری پس از اعلام نتایج مرحله دوم انتخابات ریاست‌ جمهوری

به گزارش شبکه شرق، رهبر انقلاب در پیامی، پس از برگزاری مرحله دوم انتخابات ریاست‌ جمهوری و انتخاب «مسعود پزشکیان» به عنوان نهمین رئیس‌جمهور، با سپاس‌گزاری از همه کاندیداها و فعالان عرصه‌ی انتخابات، بر استفاده رئیس‌جمهور منتخب از ظرفیت‌های کشور برای آسایش مردم و پیشرفت کشور، در ادامه‌ راه ابراهیم رئیسی تاکید کرد.

آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر انقلاب در پیامی، با سپاس‌گزاری از همه کاندیداها و فعالان عرصه‌ی انتخابات، بر استفاده رئیس‌جمهور منتخب از ظرفیت‌های فراوان کشور برای آسایش مردم و پیشرفت کشور، در ادامه‌ی راه ابراهیم رئیسی تاکید کرد.

متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم  

والحمد لله ربّ العالمین والصلاة والسلام علی سیدنا محمدٍ و آله الطاهرین 

سیما بقیّة الله روحی فداه 

خدای عزیز و رحیم را سپاس که با اراده و توفیق او ملت بزرگ ایران توانست پس از مصیبت سنگین فقدان رئیس جمهور شهید، در مدت کوتاه قانونی، صحنه‌ی انتخابات ریاست جمهوری را سامان دهد و در دو جمعه‌ی پیاپی، انتخاباتی آزاد و شفاف برگزار کند و از میان چند نامزد، با اکثریت آراء رئیس جمهور کشور را برگزیند. 

مسئولان محترم برگزاری انتخابات، با شتاب لازم و امانت کامل، وظائف خود را انجام دادند، و مردم عزیز، با احساس مسئولیت به میدان آمدند و صحنه‌ئی گرم و پرشور آفریدند و صندوقهای انتخاباتی را در دو مرحله با بیش از ۵۵ میلیون رأی انباشتند.  

این حرکت بزرگ در رویاروئی با غوغای دست‌سازِ تحریم انتخابات، که دشمنان ملت ایران برای القای ناامیدی و بُن‌بست به راه انداخته بودند، کاری درخشان و فراموش نشدنی است و همه‌ی نامزدهای محترم و همه‌ی کسانی که برای پیروزیِ هر یک از آنان، هفته‌ها تلاش شبانه‌روزی کردند در افتخار و ثواب آن شریکند. 

اکنون ملت ایران رئیس جمهور خود را انتخاب کرده است. اینجانب با تبریک به ملت و به رئیس جمهور منتخب و به همه‌ی فعالان این صحنه‌ی حساس مخصوصاً جوانان پرشور ستادهای انتخاباتی نامزدها، همگان را به همکاری و نیک‌اندیشی برای پیشرفت و عزت روزافزون کشور توصیه میکنم. شایسته است رفتارهای رقابتی دوران انتخابات به هنجارهای رفاقتی تبدیل شود و هر کس در حدّ توان خود برای آبادانی مادی و معنوی کشور تلاش کند. 

به جناب آقای دکتر پزشکیان رئیس جمهور منتخب نیز توصیه میکنم با توکل به خداوند رحمان به افقهای بلند و روشن چشم بدوزند و در ادامه‌ی راه شهید رئیسی از ظرفیتهای فراوان کشور بویژه منابع انسانیِ جوان و انقلابی و مؤمن، برای آسایش مردم و پیشرفت کشور بیشترین بهره را ببرند. 

بار دیگر جبهه‌ی سپاس بر درگاه حضرت حق میگذارم و به حضرت بقیة الله اعظم روحی فداه درود و سلام میفرستم و یاد شهیدان والامقام و امام بزرگوار شهیدان را گرامی میدارم و از همه‌ی نامزدهای محترم و فعالان عرصه‌ی انتخابات که در این برهه‌ی حساس نقش‌آفرینی کردند، و نیز رسانه‌ی ملی و حافظان امنیت کشور و دستگاههای اجرابی و نظارتی انتخابات سپاسگزاری میکنم. 

سید علی خامنه‌ای 

۱۴۰۳/۴/۱۶»

منبع: پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها