|

ایران به انگلیس هشدار داد

کاردار ایران در لندن، به دولت انگلیس درباره تبعات اخلال در روند انتخابات ریاست جمهوری هشدار داد.

ایران به انگلیس هشدار  داد

به گزارش شبکه شرق، سرپرست و کاردار سفارت جمهوری اسلامی ایران در «لندن» پایتخت انگلیس، با اشاره به اینکه «تدابیر لازم برای حفاظت از رای‌دهندگان ایرانی در مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری درنظر گرفته شده است»، هشدار داد که با عناصر اخلال‌گر در روند انتخابات ریاست جمهوری در لندن، برخورد خواهد شد.

«علی متین‌فر» سرپرست و کاردار سفارت جمهوری اسلامی ایران در «لندن»، در خصوص برگزاری مرحله دوم انتخابات ریاست در پایتخت انگلیس گفت: «ما تدابیر لازم را اندیشیده‌ایم و با پلیس در تماس هستیم. پلیس متعهد شده است با افرادی که خارج از چارچوب رفتار کرده و به رای‌دهندگان، اهانت می‌کنند، برخورد کند.»

سرپرست و کاردار سفارت جمهوری اسلامی ایران در لندن با اشاره به اینکه تدابیر لازم برای حفاظت از رای‌دهندگان ایرانی در مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری درنظر گرفته شده است هشدار داد که با عناصر اخلال‌گر در روند انتخابات، برخورد خواهد شد.

متین‌فر در ادامه گفت: «سفارت جمهوری اسلامی ایران نیز در حال جمع‌آوری اسناد و مدارک اهانت به رای‌دهندگان در مرحله نخست انتخابات است. در این زمینه اطلاعیه‌ای را صادر و ایمیلی را مشخص کرده‌ایم تا هرکدام از ایرانیانی که مورد اهانت قرار گرفته یا تهدید شدند، مدارک را در اختیار ما قرار دهند.»

کاردار سفارت ایران در لندن، با اشاره به ملاقات‌های صورت‌گرفته با وزارت امور خارجه و پلیس دیپلماتیک انگلیس تاکید کرد: «این مستندات برای پیگیری در اختیار طرف انگلیسی قرار خواهد گرفت تا امنیت شهروندان ایرانی تامین شود.»

منبع: ایرنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها