|

کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه:

تنها نتیجه ممانعت از مشارکت ایرانیان خارج از کشور در انتخابات ۱۴۰۳، چیزی جز فلاکت نیست

سخنگوی وزارت خارجه گفت: حضور هموطنان عزیز ایرانی خارج از کشور در پای صندوقهای رأی، برغم برخی سختی‌ها، یکی از جلوه‌های زیبای همبستگی ملی ایرانیان داخل و خارج بود.

تنها نتیجه ممانعت از مشارکت ایرانیان خارج از کشور در انتخابات ۱۴۰۳، چیزی جز فلاکت نیست

به گزارش شبکه شرق، سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به اجازه برخی دولت‌های غربی برای تهدید و توهین به رای‌دهندگان ایرانی در خارج از کشور اعلام کرد که ایرانیان منتظر توضیح و اقدام نهادهای مسئول برخی کشورهای غربی نسبت به اینگونه رفتارهای وحشیانه هستند.

ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان با اشاره به اجازه برخی دولت‌های غربی برای تهدید و توهین به رای‌دهندگان ایرانی در خارج از کشور در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: حضور هموطنان عزیز ایرانی خارج از کشور در پای صندوق‌های رأی، برغم برخی سختی‌ها، یکی از جلوه‌های زیبای همبستگی ملی ایرانیان داخل و خارج بود.

سخنگوی وزارت امور خارجه با تاکید بر اینکه البته عده‌ای هنجارشکن که خود را مخالف جمهوری اسلامی ایران معرفی می‌کنند، ناامیدانه و نافرجام تلاش کردند با تهدید و توهین به رأی‌دهندگان از طریق سخیف ترین رفتارها و زشت‌ترین کلمات، مانع مشارکت ایرانیان خارج از کشور در یک فرآیند دموکراتیک شوند، گفت: تنها نتیجه حاصله برای این به اصطلاح مخالفان، چیزی جز فلاکت و نمایش جهانی عمق ابتذال آنان نبود.

کنعانی ادامه داد:اجازه برخی دولت‌های غربی مدعی دموکراسی برای نمایش اینگونه رفتارهای زشت و عدم برخورد قانونی و بازدارنده همین دولت‌ها با اهانت کنندگان و ناقضان حقوق قانونی شهروندان اصیل و نجیب ایرانی، سئوال برانگیز است.

سخنگوی وزارت امور خارجه در پایان افزود: ایرانیان داخل و خارج، منتظر توضیح و اقدام نهادهای مسئول برخی کشورهای غربی نسبت به اینگونه رفتارهای وحشیانه، غیرمتمدنانه و غیرقانونی هستند و عملکرد دولت‌های مدعی حقوق شهروندی، حقوق بشر و دموکراسی را مورد قضاوت قرار خواهند داد.

 

منبع: تسنیم
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها