|

وزیر کشور: رأی مردم «حق الناس» است و از آن صیانت می‌شود

وزیر کشور اعلام کرد: صیانت از آرای مردم یک تکلیف شرعی است و همانطور که رهبر انقلاب فرمودند رأی مردم «حق الناس» است. همچنین صیانت از آرای مردم یک تکلیف قانونی می باشد بنابراین مهم ترین مساله برای ما صیانت از آرای مردم است

وزیر کشور: رأی مردم «حق الناس» است و از آن صیانت می‌شود

به گزارش شبکه شرق، وزیر کشور اظهار داشت: صیانت از آرای مردم یک تکلیف شرعی است و همانطور که رهبر انقلاب فرمودند رأی مردم «حق الناس» است. همچنین صیانت از آرای مردم یک تکلیف قانونی می باشد بنابراین مهم ترین مساله برای ما صیانت از آرای مردم است. 

 
وزیر کشور تأکید کرد: مهم ترین مساله برای ما صیانت از آرای مردم است و مردم مطمئن باشند چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در سلامت کامل برگزار خواهد شد.
 
احمد وحیدی درباره تعداد صندوق های سیار انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: به طور کلی در ۶۰ هزار نقطه رأی گیری انجام می شود که با احتساب صندوق های سیار این میزان به ۹۰ هزار نقطه می رسد در واقع این ما به تفاوت مربوط به رأی گیری صندوق های سیار است.
 
وی گفت: در برخی از مناطق که جمعیت کمتری هستند و طبیعتاً رأی گیری زودتر به اتمام می رسد، ساز و کار این چنین است که پس از اینکه آرا شمارش و جمع بندی شدند، گزارشات ارسال می شود و در حضور هیأت های اجرایی و ناظرین که در شعب حضور دارند صورت جلسه می شود و نهایتاً نتیجه به وزارت کشور ارسال می گردد و بعد از جمع بندی کامل، نتیجه اعلام خواهد شد.
 
وزیر کشور درباره اقدامات انجام گرفته برای صیانت از آراء و جلب اعتماد مردم در این خصوص، اظهار داشت: صیانت از آرای مردم یک تکلیف شرعی است و همانطور که رهبر انقلاب فرمودند رأی مردم «حق الناس» است. همچنین صیانت از آرای مردم یک تکلیف قانونی می باشد بنابراین مهم ترین مساله برای ما صیانت از آرای مردم است.
 
وی خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب در زمان برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی راجع سلامت در انتخابات و صیانت از آرای مردم دستورات ویژه ای دادند که این دستورات همچنان برقرار است؛ در انتخابات مجلس شورای اسلامی نشان داده شد که یک نگاه واحدی به همه کاندیداها داریم، همچنین عملکرد برگزار کنندگان انتخابات نشان دهنده سلامت انتخابات بود و این امر به اثبات رسید.
 
وحیدی گفت: امروز نیز مردم مطمئن باشند چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در سلامت کامل برگزار خواهد شد.

 

منبع: شفقنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها