|

اطلاعیه شماره «۸» ستاد انتخابات کشور؛ «علیرضا زاکانی» بیانیه جدید داد/ عکس

اطلاعیه شماره «۸» ستاد انتخابات کشور درباره انصراف «علیرضا زاکانی» از انتخابات ریاست جمهوری صادر شد.

اطلاعیه شماره «۸» ستاد انتخابات کشور؛ «علیرضا زاکانی» بیانیه جدید داد/ عکس

به گزارش شبکه شرق، ستاد انتخابات کشور، پس از اینکه «علیرضا زاکانی» از انصراف خود از انتخابات ریاست جمهوری خبر داد، اطلاعیه جدیدی صادر کرد.

ستاد انتخابات کشور با صدور یک اطلاعیه‌، در خصوص کناره‌گیری «علیرضا زاکانی» کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۳، اعلام کرد: «علیرضا زاکانی انصراف خود را به وزارت کشور اعلام  کرد.»

«علیرضا زاکانی» شهردار تهران و کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری، ظهر امروز «پنج‌شنبه، ۷ تیر ۱۴۰۳»، از ادامه حضور در انتخابات ریاست‌ جمهوری ۱۴۰۳، انصراف داد و اعلام کرد که از چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری کناره‌گیری کرده است. 

اطلاعیه شماره «۸» ستاد انتخابات کشور درباره انصراف «علیرضا زاکانی» کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری، از ادامه حضور در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۳، منتشر شد؛ بر اساس این اطلاعیه، «علیرضا زاکانی» انصراف خود را به وزارت کشور اعلام کرده است.

ستاد انتخابات کشور در این اطلاعیه اعلام کرده است: «علیرضا زاکانی، کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری، انصراف خویش را به وزارت کشور اعلام کرده است.»

اطلاعیه شماره «۸» ستاد انتخابات وزارت کشور درباره انصراف علیرضا زاکانی

متن اطلاعیه شماره «۸» ستاد انتخابات کشور که بعدازظهر روز پنج‌شنبه «هفتم تیرماه ۱۴۰۳»، منتشر شده است، به این شرح است:

«در راستای اجرای تبصره ماده «۵۵» قانون انتخابات ریاست جمهوری، به آگاهی ملت شریف ایران اسلامی می­‌رساند، آقای «علیرضا زاکانی» کاندیدای انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری، انصراف خویش را در تاریخ «۱۴۰۳/۴/۷» به وزارت کشور اعلام کرده است؛ لذا اسامی کاندیداهای انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری به شرح زیر است:

آقای «مسعود پزشکیان»، فرزند محمد علی، کد نامزد ۲۲

آقای «مصطفی پورمحمدی»، فرزند حسین، کد نامزد ۳۳ 

آقای «سعید جلیلی»، فرزند محمدحسن، کد نامزد ۴۴

آقای «محمدباقر قالیباف»، فرزند حسین، کد نامزد ۷۷»

علیرضا زاکانی

بیانیه جدید علیرضا زاکانی پس از انصراف از انتخابات ریاست جمهوری

«علیرضا زاکانی» کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری، از انصراف خود از ادامه رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری چهاردهم خبر داد.

«علیرضا زاکانی» شهردار تهران و کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری، ظهر امروز «پنج‌شنبه، ۷ تیر ۱۴۰۳»، با انتشار پستی، در شبکه‌های اجتماعی، از ادامه حضور در رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری کناره‌گیری کرد.

علیرضا زاکانی

متن کامل بیانیه کناره‌گیری علیرضا زاکانی از انتخابات

«علیرضا زاکانی» بیانیه کامل خود درخصوص انصراف از انتخابات ریاست جمهوری را منتشر کرد.

متن بیانیه علیرضا زاکانی به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنوا مَن یَرتَدَّ مِنکُم عَن دینِهِ فَسَوفَ یَأتِی اللَّهُ بِقَومٍ یُحِبُّهُم وَیُحِبّونَهُ أَذِلَّةٍ عَلَى المُؤمِنینَ أَعِزَّةٍ عَلَى الکافِرینَ یُجاهِدونَ فی سَبیلِ اللَّهِ وَلا یَخافونَ لَومَةَ لائِمٍ ذٰلِکَ فَضلُ اللَّهِ یُؤتیهِ مَن یَشاءُ وَاللَّهُ واسِعٌ عَلیمٌ»

«ای کسانی که ایمان آورده‌اید! هر کس از شما، از آیین خود بازگردد، (به خدا زیانی نمی‌رساند؛) خداوند جمعیّتی را می‌آورد که آنها را دوست دارد و آنان (نیز) او را دوست دارند، در برابر مؤمنان متواضع، و در برابر کافران سرسخت و نیرومندند؛ آنها در راه خدا جهاد می‌کنند، و از سرزنش هیچ ملامتگری هراسی ندارند. این، فضل خداست که به هر کس بخواهد (و شایسته ببیند) می‌دهد؛ و (فضل) خدا وسیع، و خداوند داناست.» (مائده ۵۴)

‌مردم عزیز ایران!

‌اینک که به لحظه سرنوشت ساز انتخابات چهاردهمین دوره ریاست‌جمهوری نزدیک می‌شویم، با تمام وجودم که سرشار از عشق و محبت و خاکساری نسبت به شماست، نکاتی را محضر شما عرض می‌کنم:

‌همان‌طور که دیروز، در اجتماع عظیم و صمیمی جمعی از شما در میدان امام حسین(ع) اعلام کردم و بار‌ها نیز گفته بودم اگر خود را اصلح نمی‌دانستم، حرام بود بیایم و بمانم؛ تا آخرین ساعات و لحظات قانونی، برای اعلام مواضع، کارنامه و سوابق و نیز برنامه‌های خود برای گره گشایی از زندگی مردم و پیشرفت کشور تلاش و مجاهدت کردم.

‌در زمان ورود به صحنه انتخابات و تا قبل از موعد رای‌گیری، صلاحیت سه وجهی است: «دانایی، توانایی و سلامت» و هرچه به لحظه انتخاب شما مردم عزیز نزدیک می‌شویم شاخص مهم دیگری کامل‌تر شده، اضافه می‌شود که همانا «امکان رای‌آوری» است. 

‌اکنون و پس از پایان زمان تبلیغات رسمی و قانونی بر من مسجل شده است، بنابر مصلحت و حکمت الهی، ویژگی چهارم در برادران دیگری از جبهه انقلاب متجلی است و این بار سنگین از دوش من برداشته شده است و به شرط نیت خالص، اجر چهار سال خدمت‌گزاری نصیبم خواهد شد؛ خدا را شاکرم و شاهد می‌گیرم که تا سحرگاه امروز، کوچک‌ترین تردیدی برای ادامه مسیر نداشتم:

‌دوش وقتِ سَحَر از غُصّه نجاتم دادند

‌واندر آن ظلمتِ شب آبِ حیاتم دادند

‌هاتف آن روز به من مژدهٔ این دولت داد

‌که بِدان جور و جفا صبر و ثباتم دادند 

‌و چه دولتی بالاتر از رضایت الهی و چه عزتی برتر از شکستن خویش در برابر خداوند، خاکساری در برابر مردم و صبر در برابر جور و جفای دشمنان و ملامت و سرزنش‌ها؛

‌از دو کاندیدای دیگر جبهه انقلاب، برادران عزیزم آقایان جلیلی و قالیباف، می‌خواهم برای وحدت و انسجام تلاش کنند و مطالبه بحق نیرو‌های انقلاب را بی‌پاسخ نگذارند و مانع تشکیل «دولت سوم روحانی» شوند و ان‌شاءالله پس از پیروزی هریک از ایشان، تلاش کنند بر مدار حق و دفاع از حقوق مردم بایستند و همکاران خود را طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب از عناصر معتقد به آرمان‌های انقلاب و افراد پاک‌دست انتخاب کنند.

‌از مردم عزیزمان هم می‌خواهم عذر این خادم کوچک خود را به دلیل کاستی‌های احتمالی در زمان رقابت‌های انتخاباتی پذیرا باشند و از میان نامزد‌های انقلابی در صحنه رقابت، همچنان که رهبری فرمودند به اصلح رای دهند و اصلح آن کسی است که در درجه‌ی اوّل به مبانی این انقلاب و این نظام اعتقاد قلبی و واقعی داشته باشد؛ «عَلیٰ بَصیرَةٍ» و «عَلیٰ یَقینٍ» به این راه اعتقاد داشته باشد؛ و دوّم اینکه کارآمد باشد؛ شب و روز نشناسد، دنبال کار باشد، توانایی داشته باشد برای کار کردن؛ از عناصر خوب و همکاران خوب استفاده کند.

‌ان‌شاءالله پس از تعیین رئیس‌جمهور نهم، برنامه‌ها و پیشنهادات خود را برای اداره بهتر کشور بدون کوچک‌ترین چشم‌داشت، در اختیار او قرار خواهم داد، تحقق آنها را مطالبه خواهم کرد و از هم‌اکنون برای موفقیت او و سربلندی ایران عزیز دعا می‌کنم.

‌لازم است مراتب قدردانی و سپاس خویش را از خانواده صبورم و نیز از تمام عوامل اجرایی و نظارت در امر انتخابات بویژه شورای محترم نگهبان، وزارت کشور و رسانه‌ها، به‌ویژه صداوسیما، رقبای انتخاباتی، شورای اجماع نیرو‌های انقلاب، علما، بزرگان و دلسوزان جبهه نیرو‌های انقلاب و نیز تمام اعضای ستاد‌های انتخاباتی ام در سراسر کشور، ستاد‌های جبهه تحولخواهان انقلابی، ستاد‌های مردمی و تمام کسانی که اندک لطفی به حقیر داشتند، اعلام نمایم.

‌بقای عمر شریف رهبر عزیزتر از جانم تا ظهور امام زمان(عج) و سربلندی ملت شریف ایران بویژه خانواده شهدا و ایثارگران و تداوم راه شهیدرئیسی عزیز را از خداوند متعال خواستارم.

‌و آخر دعوانا ان الحمدلله رب العالمین»

علیرضا زاکانی

علیرضا زاکانی از ادامه رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری انصراف داد

«علیرضا زاکانی» از انصراف خود از ادامه رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری چهاردهم خبر داد.

«علیرضا زاکانی» شهردار تهران، ظهر امروز «پنج‌شنبه، ۷ تیر ۱۴۰۳»، با انتشار پستی در شبکه‌های اجتماعی، از ادامه حضور در رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری کناره‌گیری کرد.

«علیرضا زاکانی»، با انتشار یک توئیت، در شبکه اجتماعی «ایکس» (توییتر سابق) نوشت: «تا پایان زمان قانونی رقابت ماندم، اما تداوم راه شهید رئیسی مهمتر است. از جلیلی و قالیباف می‌خواهم وحدت کنند و مطالبه بحق نیرو‌های انقلاب را بی‌پاسخ نگذارند و مانع از تشکیل دولت سوم روحانی شوند.»

زاکانی همچنین در پیام خود، با بیان اینکه از «ملامت‌ها نمی‌هراسم»، از مردم و هواداران خود قدردانی کرده است.

شب گذشته «چهارشنبه، ۶ تیر ۱۴۰۳»، «سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی» نیز در پیامی مشابه که در فضای مجازی منتشر کرد، به نفع جبهه انقلاب، از ادامه حضور در رقابت‌های انتخاباتی انصراف داد.

علیرضا زاکانی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها