|

پیام خبرساز زاکانی؛ «علیرضا زاکانی» خطاب به جلیلی و قالیباف چه گفت؟/ عکس

«علیرضا زاکانی» بعد از انصراف از انتخابات ریاست جمهوری، بیانیه‌ای صادر کرد.

پیام خبرساز زاکانی؛ «علیرضا زاکانی» خطاب به جلیلی و قالیباف چه گفت؟/ عکس

به گزارش شبکه شرق، «علیرضا زاکانی» کاندیدای چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری، از انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۳، انصراف داد.

«علیرضا زاکانی»، کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری از ادامه حضور در رقابت‌های چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری انصراف داد.

«علیرضا زاکانی» کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۳ نیز، از انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری انصراف داد؛ پیش از این نیز کاندیدای پوششی «امیرحسین قاضی‌زاده» از این انتخابات انصراف داده بود.

علیرضا زاکانی در توئیتی، از انصراف خود از ادامه رقابت در انتخابات ریاست جمهوری خبر داد و اعلام کرد: «تا پایان زمان قانونی رقابت ماندم اما تداوم راه رئیسی مهم‌تر است. از سعید جلیلی و محمدباقر قالیباف نیز می‌خواهم وحدت کنند.»

«علیرضا زاکانی»، کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: «تا پایان زمان قانونی رقابت ماندم اما تداوم راه رئیسی مهم‌تر است. از جلیلی و قالیباف می‌خواهم وحدت کنند و مطالبه بحق نیروهای انقلاب را بی پاسخ نگذارند و مانع از تشکیل دولت سوم روحانی شوند. از مردم عزیز و هواداران سپاسگزارم و از ملامت‌ها نمی‌هراسم.»

علیرضا زاکانی

علیرضا زاکانی همچنین با انتشار بیانیه‌ای نوشت:

«بسم الله الرحمن الرحیم

«یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنوا مَن یَرتَدَّ مِنکُم عَن دینِهِ فَسَوفَ یَأتِی اللَّهُ بِقَومٍ یُحِبُّهُم وَیُحِبّونَهُ أَذِلَّةٍ عَلَی المُؤمِنینَ أَعِزَّةٍ عَلَی الکافِرینَ یُجاهِدونَ فی سَبیلِ اللَّهِ وَلا یَخافونَ لَومَةَ لائِمٍ ذٰلِکَ فَضلُ اللَّهِ یُؤتیهِ مَن یَشاءُ وَاللَّهُ واسِعٌ عَلیمٌ»

‌«ای کسانی که ایمان آورده‌اید! هر کس از شما، از آئین خود بازگردد، (به خدا زیانی نمی‌رساند؛) خداوند جمعیّتی را می‌آورد که آنها را دوست دارد و آنان (نیز) او را دوست دارند، در برابر مؤمنان متواضع، و در برابر کافران سرسخت و نیرومندند؛ آنها در راه خدا جهاد می‌کنند، و از سرزنش هیچ ملامتگری هراسی ندارند. این، فضل خداست که به هر کس بخواهد (و شایسته ببیند) می‌دهد؛ و (فضل) خدا وسیع، و خداوند داناست.» (مائده ۵۴)

‌مردم عزیز ایران!

‌اینک که به لحظه سرنوشت ساز انتخابات چهاردهمین دوره ریاست‌جمهوری نزدیک می‌شویم با تمام وجودم که سرشار از عشق و محبت و خاکساری نسبت به شماست، نکاتی را محضر شما عرض می‌کنم:

‌همان‌طور که دیروز در اجتماع عظیم و صمیمی جمعی از شما در میدان امام حسین(ع) اعلام کردم و بارها نیز گفته بودم اگر خود را اصلح نمی‌دانستم حرام بود بیایم و بمانم؛ تا آخرین ساعات و لحظات قانونی، برای اعلام مواضع، کارنامه و سوابق و نیز برنامه‌های خود برای گره گشایی از زندگی مردم و پیشرفت کشور تلاش و مجاهدت نمودم.

‌در زمان ورود به صحنه انتخابات و تا قبل از موعد رأی‌گیری، صلاحیت سه وجهی است: «دانایی، توانایی و سلامت» و هرچه به لحظه انتخاب شما مردم عزیز نزدیک می‌شویم شاخص مهم دیگری کامل‌تر شده، اضافه می‌شود که همانا «امکان رای‌آوری» است.

‌اکنون و پس از پایان زمان تبلیغات رسمی و قانونی بر من مسجل شده است بنا بر مصلحت و حکمت الهی، ویژگی چهارم در برادران دیگری از جبهه انقلاب متجلی است و این بار سنگین از دوش من برداشته شده و به شرط نیت خالص، اجر چهار سال خدمتگزاری نصیبم خواهد شد؛ خدا را شاکرم و شاهد می‌گیرم که تا سحرگاه امروز کوچک‌ترین تردیدی برای ادامه مسیر نداشتم:

‌دوش وقتِ سَحَر از غُصّه نجاتم دادند

‌و اندر آن ظلمتِ شب آبِ حیاتم دادند

‌هاتف آن روز به من مژدهٔ این دولت داد

‌که بِدان جور و جفا صبر و ثباتم دادند

‌و چه دولتی بالاتر از رضایت الهی و چه عزتی برتر از شکستن خویش در برابر خداوند، خاکساری در برابر مردم و صبر در برابر جور و جفای دشمنان و ملامت و سرزنش‌ها؛

‌از دو نامزد دیگر جبهه انقلاب، برادران عزیزم آقایان جلیلی و قالیباف می‌خواهم برای وحدت و انسجام تلاش کنند و مطالبه بحق نیروهای انقلاب را بی‌پاسخ نگذارند و مانع تشکیل «دولت سوم روحانی» شوند و ان‌شاءالله پس از پیروزی هریک از ایشان، تلاش کنند بر مدار حق و دفاع از حقوق مردم بایستند و همکاران خود را طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب از عناصر معتقد به آرمان‌های انقلاب و افراد پاک‌دست انتخاب کنند.

‌از مردم عزیزمان هم می‌خواهم عذر این خادم کوچک خود را به دلیل کاستی‌های احتمالی در زمان رقابت‌های انتخاباتی پذیرا باشند و از میان نامزدهای انقلابی در صحنه رقابت، همچنان که رهبری فرمودند به اصلح رأی دهند «و اصلح آن کسی است که در درجه‌ی اوّل به مبانی این انقلاب و این نظام اعتقاد قلبی و واقعی داشته باشد؛ «عَلیٰ بَصیرَةٍ» و «عَلیٰ یَقینٍ» به این راه اعتقاد داشته باشد. و دوّم اینکه کارآمد باشد؛ شب و روز نشناسد، دنبال کار باشد، توانایی داشته باشد برای کار کردن؛ از عناصر خوب و همکاران خوب استفاده کند.»

‌ان‌شاءالله پس از تعیین رئیس جمهور نهم، برنامه‌ها و پیشنهادات خود را برای اداره بهتر کشور بدون کوچک‌ترین چشم‌داشت در اختیار او قرار خواهم داد، تحقق آن‌ها را مطالبه خواهم کرد و از هم‌اکنون برای موفقیت او و سربلندی ایران عزیز دعا می‌کنم.

‌لازم است مراتب قدردانی و سپاس خویش را از خانواده صبورم و نیز از تمام عوامل اجرایی و نظارت در امر انتخابات بویژه شورای محترم نگهبان، وزارت کشور و رسانه‌ها بویژه صداوسیما، رقبای انتخاباتی، شورای اجماع نیروهای انقلاب، علما، بزرگان و دلسوزان جبهه نیروهای انقلاب و نیز تمام اعضای ستادهای انتخاباتی‌ام در سراسر کشور، ستادهای جبهه تحول‌خواهان انقلابی، ستادهای مردمی و تمام کسانی که اندک لطفی به حقیر داشتند اعلام نمایم.

‌بقای عمر شریف رهبر عزیزتر از جانم تا ظهور امام زمان(عج) و سربلندی ملت شریف ایران به‌ویژه خانواده شهدا و ایثارگران و تداوم راه رئیسی عزیز را از خداوند متعال خواستارم.

‌و آخر دعوانا ان الحمدلله رب العالمین»

علیرضا زاکانی

منبع: مهر
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها