|

مستند جدید از زندگی قاضی‌زاده هاشمی در صداوسیما؛ «امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی» چه گفت؟/ ویدئو

مستند دوم از دو مستند انتخاباتی امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی منتشر شد.

مستند جدید از زندگی قاضی‌زاده هاشمی در صداوسیما؛ «امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی» چه گفت؟/ ویدئو

به گزارش شبکه شرق، دومین مستند انتخاباتی «امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی» منتشر شد.

مستند دوم از دو مستند انتخاباتی و تبلیغاتی «امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی» کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری از شبکه دوم سیما پخش شد.

هر کدام از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۳ دو مستند را با هدف آشنایی مردم با ایشان و برنامه‌های آتی آنها از شبکه‌های تلویزیونی صداوسیما روی آنتن خواهند برد؛ دومین مستند انتخاباتی امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی با عنوان «دولت مردم، دولت خانواده» نیز شبکه دوم سیما پخش شد.

«کی قرار است این مردم روی آرامش ببینند؛ پارسال ازدواج کردم و زندگی درستی ندارم؛ با مدرک کارشناسی ارشد روزی دو شیفت کار می‌کنم و به جایی نمی‌رسم؛ ارزون‌ترین چیز نونه وقتی نتونم نون هم بخرم... فکر نکنم جایی باشد که بتوانیم صدامونو برسونیم و کسی پیگیری کنه... اگر بخواهیم رای بدیم اول باید نامزدها رو بشناسیم که ببینیم برنامه‌ای داره که مشکلات ما رو حل کنه، قبلا هم قول‌هایی داده‌اند اما عمل نکردند»؛ اینها جملاتی هستند که مستند دوم «امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی» با آن آغاز می‌شود و تصویر از فضای تیره و آلوده شهر به چهره شهروندانی هدایت می‌شود که در مصاحبه خیابانی شرکت کرده‌اند.

«سلام» عنوان دومین مستند انتخاباتی سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی است. او ۲۵ فرودین ۱۳۵۰، در خانواده مذهبی و انقلابی در شهرستان فریمان به دنیا آمد؛ پدرش نانوا و مادرش طلبه حوزه علمیه است. در خانواده‌ای پروش یافت که از مخالفان و مبارزان علیه کشف حجاب رضا خان بودند؛ برادران قاضی‌زاده کانون انقلاب در فریمان بودند. در ۶سالگی، اعلامیه‌های حضرت امام خمینی(ره) را توزیع می‌کرد.

۹ساله بود که آهنگ جبهه کرد اما نشد. وقتی ۱۵ ساله شد، حوالی عملیات «کربلای ۱» عازم جبهه شد زمانی که به گفته خودش هیچ ریشی نداشت. قاضی‌زاده هاشمی در دومین مستند انتخاباتی خود از خاطراتش در جبهه گفت و جانبازی. از ورودش به رشته پزشکی و خاطرات دانشگاه و ازدواجش. از اینکه در ماه ۲۵ شب کشیک می‌داد تا هزینه‌های زندگی مشترک را تامین کند. از دلبستگی خود به امام رئوف گفت و اینکه «امام رضا بزرگش کرده»

قاضی‌زاده از کسب تخصص جراحی سر و گردن و بیماری‌های حلق و بینی در ۳۰ سالگی گفت و از افتخارِ استادیاری دانشکده علوم پزشکی دانشگاه شهید بهشتی تهران. از اینکه به عنوان رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان و قائم مقام وزیر بهداشت و درمان به مدت سه سال خدمت کرد، گفت و از نمایندگی مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی.

قاضی‌زاده می‌گوید جمهوری اسلامی از انقلاب اسلامی فاصله گرفته است و اینکه کشور نیاز به تحول در مدل حکمرانی و بنیادهای اداری کشور خود دارد. «فصل پروانگی» به گفته قاضی‌زاده نماد دگردیسی است.

قاضی‌زاده معتقد است که نیاز به ایجاد سهمیه برای زنان نداریم چرا که زنان اینقدر مدیران بهتری هستند که در رقابت با آقایان خود به خود پیروز می‌شوند.

قاضی‌زاده در مستند دوم می‌گوید: «اگر می‌خواهیم امنیت را بالا ببریم باید سربازی اجباری را حذف کنیم چرا که نیروی اجباری تامین‌کننده امنیت نیست، معتقد است که آموزش نظامی باید در دبیرستان انجام شود و سرباز حرفه‌ای با حقوق کافی استخدام نیروهای مسلح شود.»

او راه‌حل برخورد با مشکلات اجتماعی را حمایت از خانواده می‌داند دلیل انتخاب «دولت مردم؛ دولت خانواده» هم همین است.

مستند انتخاباتی امیرحسین قاضی زاده هاشمی

دومین مستند انتخاباتی قاضی‌زاده هاشمی؛ «دولت مردم، دولت خانواده»

مستند انتخاباتی دوم «امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی»، کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری پخش شد.

دومین مستند انتخاباتی «امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی» کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری با عنوان «دولت مردم، دولت خانواده» از شبکه دوم صداوسیما پخش شد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها