|

مصطفی پورمحمدی بدون تعارف چه گفت؟/ ویدئو

«مصطفی پورمحمدی» کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در بدون تعارف گفت: «همه ما در ایجاد نارضایتی شریک هستیم و نمی‌توانیم خود را تبرئه کنیم؛ باید تلاش کنیم که این نارضایتی جبران کنیم و از تجربه‌ها برای آرامش و خرسندی مردم استفاده کنیم.:

مصطفی پورمحمدی بدون تعارف چه گفت؟/ ویدئو

به گزارش شبکه شرق، برنامه بدون تعارف با حضور «مصطفی پورمحمدی» کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری آغاز شد.

«مصطفی پورمحمدی» کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری، یکشنبه «سوم تیر ۱۴۰۳» با حضور در برنامه «بدون تعارف» شبکه دوم سیما، به معرفی برنامه‌های انتخاباتی خود پرداخت.

«مصطفی پورمحمدی» کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: «اگر توفیق و تقدیر الهی و انتخاب مردم باشد که من انتخاب شوم، تمام توانایی و تجربه و استعداد و اراده را و جسارت‌های کاری را در خدمت مردم قرار می‌دهم.»

او افزود: «هیچ‌کس نمی‌تواند به خودش نمره ۲۰ دهد. در واقع دیکته نانوشته غلط ندارد من هیچ وقت نمره بالا به خودم نمی‌دادم؛ چون هم انتظار از خودم خیلی زیاد است و هم انتظار مردم زیاد است ولی واقعیت این است که مردم ناراضی هستند. حس عمومی این است ما باید کاری کنیم و رضایت مردم جلب شود و مردم را از این فضا خارج کنیم.»

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: «همه ما در ایجاد نارضایتی شریک هستیم و نمی‌توانیم خود را تبرئه کنیم؛ باید تلاش کنیم که این نارضایتی جبران کنیم و از تجربه‌ها برای آرامش و خرسندی مردم استفاده کنیم.»

او در خصوص اولین گروه از مخالفین احتمالی خود پس از انتخاب شدن گفت: «من فکر می‌کنم با توجه به تجربه‌های مدیریتی و به خصوص مبارزه با فساد و شفافیتی که به شدت به آن اعتقاد دارم آنهایی که از این وضعیت جاری نانشان در روغن است از دست من ناراحت می‌شوند.»

پورمحمدی در خصوص اموال و دارایی‌های خود گفت: «من چهار بار تا الان تمام گزارش اموال خودم را با جزئیات در ۲۰ سال گذشته ارائه کردم. باغ و ملک و ویلا ندارم و نهایتاً پاداش خدمت که به ما دادن را به بچه‌ها دادیم و تشویق کردیم به بازار بورس بگذارند که بلایی که سر همه آمد بر اثر بچه‌های ما نیز آمد.»

او افزود: «فقیر نیستم اما زندگی متوسطی دارم. الان با حقوق بازنشستگی زندگی می‌کنم. می‌توانستیم جمع کنیم اما این ایام اخیر خیلی سخت شده است. بعضی وقت‌ها پانزدهم و بیستم ماه خانم به من گفته است که نمی‌رسیم. الان می‌فهمم که حقوق بگیران پایین و بازنشستگان چه احساسی دارند. این دردی است که همه ما باید آن را لمس کنیم. یکی از فرزندانم وضعش به خاطر پدر شوهرش خوب است و دیگری از ما ضعیف‌تر است. سعی کردم همه فرزندانم در فضای متعادل عرفی زندگی کنند. من از اول انقلاب تا الان یک نفر را نیز بر سر کار نبردم.»

او در خصوص نگاه مردم به خود گفت: «حس می‌کنم در نگاه مردم مدیر جدی، قاطع و جسور هستم. ولی مهم‌تر این است که مردم در آینده چی به من فکر می‌کنند. آیا پورمحمدی همه ظرفیت‌های خودش را برای ما به کار گرفت. برای من این مهم است که چنین تصویری در ذهن مردم ایجاد شود.»

پورمحمدی گفت: «من وزیر کشور دولت نهم بودم و خیلی نیز فعال بودم و من جدا نشدم بلکه به من توصیه کردند که برای حرمت خود استعفا بده؛ من احساس کردم موفقم و به من توصیه کردند بیا و جای دیگر مسئولیت دیگری بپذیر. البته رفاقتم با آقای احمدی نژاد برقرار است.»

او افزود: «در دولت یازدهم نیز گرایش‌ها و برخی شعارها و حمایت‌هایی که می‌شد طبعاً با تیپ ما همخوانی نداشت. به خصوص اینکه احتمال نامزدی من در ریاست جمهوری مطرح بود. من رئیس سازمان بازرسی بودم و رئیس قوه قضائیه بنده را معرفی کرد من مخالف بودم و دولت نیز اصرار داشت. در تمام دولت‌ها تمام انرژی و وقتم را بدون مسامحه در خدمت گذاشتم. البته آن دولت ادامه کار مرا تحمل نکرد و پس از یک دوره من را کنار گذاشتند.»

پورمحمدی در خصوص زمان بازنشستگی خود گفت: «آدمی که دغدغه داشته باشد، نباید بازنشسته شود. برای ما روحانیون بازنشستگی معنا ندارد. روحانیت نقش خیلی عظیمی دارد.»

او افزود: «یکی از مشکلات الان رؤسای جمهور ابن است که تکالیف زیادی دارند ولی اختیارات آنها بعضاً مشکوک و مبهم است. قدرت رئیس‌‌جمهور در قبال مردم است و باید پاسخگو باشد و این را به جای خودش برمی‌گرداند. نباید وعده‌ای که عمل نمی‌توانیم کنیم را بدهیم. خیلی سعی کردم وعده‌ای که می‌دهم را بتوانم عمل کنم. برخی قوانین، شوراها، فضاهای اجتماعی و سیاسی دست و پای مدیران ارشد و رئیس جمهور را می‌بندد.»

او خطاب به هواداران خود گفت: «اگر من را شایسته می‌دانید و می‌دانید می‌توانم خواسته‌های شما را عمل کنم، به من رای دهید. هیچ توقع و انتظار بیشتری ندارم.»

پورمحمدی خطاب به منقدین خود نیز گفت: از انتقادتان دست برندارید. انتقاد چیز خوبی است و امیدوارم که اگر انتقاد می‌کنید در فضای انسانی باشد. خودم را موظف به خدمت به شما می‌دانم بدهکار شما می‌دانم ما ۴۵ سال با امکانات و منابع کشور تربیت شدیم من متعهدم که تمام توانم را در این راه و تصمیمات سخت بگیرم.

مصطفی پورمحمدی

گفتگوی بدون تعارف با مصطفی پورمحمدی

«مصطفی پورمحمدی» کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری، یکشنبه «سوم تیر ۱۴۰۳» با حضور در برنامه «بدون تعارف» شبکه دوم سیما، به معرفی برنامه‌های انتخاباتی خود پرداخت.

«مصطفی پورمحمدی»  خطاب به هواداران خود گفت: «اگر من را شایسته می‌دانید و می‌دانید می‌توانم خواسته‌های شما را عمل کنم، به من رای دهید. هیچ توقع و انتظار بیشتری ندارم.»

برنامه پورمحمدی برای دوران بازنشستگی چیست؟

«مصطفی پورمحمدی» در «برنامه بدون تعارف» درباره برنامه‌های خود برای بعد از بازنشستگی صحبت کرد.

«مصطفی پورمحمدی» یکی از شش کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری مهمان برنامه بدون تعارف شد تا نظرات خود را صریح و بی‌پرده درباره برخی موضوعات بیان کند.

دومین مستند انتخاباتی مصطفی پورمحمدی

مستند دوم از دو مستند انتخاباتی مصطفی پورمحمدی منتشر شد.

هر کدام از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۳ دو مستند را با هدف آشنایی مردم با ایشان و برنامه‌های آتی آنها از شبکه‌های تلویزیونی صداوسیما به روی آنتن خواهند برد.

دومین مستند انتخاباتی مصطفی پورمحمدی نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری منتشر شده است. این مستند انتخاباتی را به مدت زمان ۳۰ دقیقه در ادامه گزارش مشاهده می‌کنید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها