|

سعید جلیلی در «یک روز از ۱۱ سال» چه گفت؟/ ویدئو

مستند دوم از دو مستند انتخاباتی سعید جلیلی منتشر شد.

سعید جلیلی در «یک روز از ۱۱ سال» چه گفت؟/ ویدئو

به گزارش شبکه شرق، دومین مستند انتخاباتی «سعید جلیلی» کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری منتشر شد.

دومین مستند انتخاباتی «سعید جلیلی»، کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری، یکشنبه، «۳ تیر ۱۴۰۳» از شبکه دو سیما پخش شد.

هر کدام از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۳، دو مستند را با هدف آشنایی مردم با ایشان و برنامه‌های آتی آنها از شبکه‌های تلویزیونی صداوسیما به روی آنتن خواهند برد؛ مستند دوم «سعید جلیلی»، کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری نیز، یکشنبه شب، از شبکه دوم سیما پخش شد.

دومین مستند تبلیغاتی «سعید جلیلی» پخش شد؛ در این مستند، سعید جلیلی عملاً ابراهیم رئیس را خرج تبلیغ خودش کرد تا بدین ترتیب رای آوردن و نیاوردنش، معادل رئیس‌جمهور فقید تلقی شود.

سعید جلیلی در این مستند می‌گوید: نکته‌ای هم که مطرح شد چون راجع به دولت شهید رئیسی بود، جسارتی هم شده بود، مردم امروز قضاوت می‌کنند... زمانی وعده داده شد ما که بیاییم، هم اقتصاد و هم سانتریفیوژها می‌چرخد که از ۱۹ هزار تا شد سه هزار تا و دلار سه تومنی شد ۳۰ تومن.

در ابتدای مستند این عنوان را می‌بینیم «یک روز از ۱۱ سال». مرد جوانی با سعید جلیلی سخن می‌گوید، گویی از اهالی مناطق مرزی است: آخر دنیاست، نمی‌دانم چه جور شده آمدید اینجا، خداوکیلی تعجب کردم. مردم نگهبان این مرزند، اگر مردم، جلوی عراق و آمریکا را نمی‌گرفتند، معلوم نبود آن شهرهای بالا چه بلایی سرشان بیاید. و خبری از رادیو ایران که نخستین مناظره شش نامزد چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری دیشب برگزار شد و تا پاسی از شب ادامه یافت.

جلیلی در این مستند می‌گوید: نکته‌ای هم که مطرح شد و راجع به دولت شهید عزیزمان، محبوب مردم آقای رئیسی مطرح شد که سه سال جسارتی شده بود... تعبیر خوبی ایشان به کار نبرده بود، مردم امروز قضاوت می‌کنند. همان دوره ای که گفته بودید با این مسیر می توانیم این موفقیت‌ها را داشته باشیم. زمانی در سال ۹۲ وعده شد که ما بیاییم هم اقتصاد و هم سانتریفیوژها می‌چرخد. چه شد؟ سانتریفیوژها از ۱۹ هزار تا سه هزار تا شد و کنایه‌ای به محدودیت‌ها و بتنی که ریخته شد می زند و می‌افزاید: دلار سه تومنی شد سی تومان. برای جلیلی هدف و کار مهم است.

جمله‌ای که از زبان شهید رئیسی درباره سعید جلیلی می‌شنویم. این کاندیدا می‌گوید: ما باید یک تابلو و یک تصویر از آن وضع مطلوب داشته باشیم.

صحبت از اشتغالزایی و امنیت می‌شود در جلسه دیپلماسی اقتصادی با حضور فعالان اقتصادی در سال ۹۵ و جمله‌ای از یک فعال اقتصادی که «خیلی دیر شده است.»

جلیلی در گفت‌و‌گویی که به مناسبت همین مستند تدارک دیده شده بود، گفته در ۱۱ سال گذشته عمده وقت من و صدها نفر از همراهانم در شناخت مسائل کشور و راه حل آنها متمرکز بود. مدیران و کارشناسانی که به بیش از هزار نفر می‌رسند. در فهرست طولانی و پرشمار همکاران ما در دولت سایه همه جور سلیقه سیاسی و همه سطوح کارشناسی از مدیران عالی دولت های گوناگون تا مدیران میانی و کارشناسان حضور داشتند. او را در جمع فرهنگیان می‌بینیم.

جلیلی در این مستند می‌گوید: اگر می خواهیم مسائل کشور حل شود، باید نقشه داشته باشیم بدانید که دانه به دانه گره ها چیست. اگر کلی بگویی یک کاری می‌کنم جواب نمی دهد.... امروز به دولتی نیاز داریم که این مباحث را شناخته، هدفگذاری و برنامه ریزی کرده باشد تا از فردای انتخابات مسیر جهش و پیشرفت کشور را رقم بزند.

و بدرقه‌ای مردمی «رئیس‌جمهور ما خدا نگهدار تو.» کودکی به کنار خودرویش می آید و می‌گوید: آقای جلیلی یک عکس بندازیم؟، او خاطرنشان می‌کند: بیش از 140 بار به نقاط مختلف کشور سفر کرده ام و از نزدیک و در دل میدان با مشکلات اقشار و اصناف مختلف آشنا شده ام... از کارگران هپکو تا کولبران بانه، از صیفی کاران آبدان بوشهر تا کشاورزان کریم آباد رشتخوار، از شرکت های دانش بنیان در نیشابور و سبزوار تا فعالان اقتصادی در چابهار و صدها جمع دیگر کاری، دانشجویی، اقتصادی، کشاورزی، اجتماعی و فرهنگی....

جلیلی در این مستند به والدین شهیدی می‌گوید: خیلی ما را دعا کنید. محتاجیم به دعای شما. خوشابه حال شما که خیلی آبرومندید پیش خدا.

ساعت 10 و 10 دقیقه را نشان می‌دهد و جلیلی که می‌گوید: امروز ما در یک انتخاب هستیم. این یک انتخاب است. کسانی می خواهند بگویند نمی‌توانیم. برخی می‌گویند نه، نمی شود. این یک انتخاب است برخی این را می‌گویند. اما امروز باور داریم و امکانی وجود دارد حتی در نقاط عطف تاریخی، علمی، فناوری و پیشرفت‌های بزرگ، شما می‌توانید حضور موثر داشته باشید.» «یک کاری بکنید ما برگردیم. خیلی دیر شده.»

این هم درخواست یک طرفدار و جلیلی که می‌گوید: وقت را از دست ندهید، زمان تعارف نیست. فرصت‌های بزرگی روبه‌روی ما قرار دارد. می‌توانیم تعلل کنیم که مانند هشت سال پایانی دهه 90 رشد کشور صفر بشود و یا با تغییر ریل موفقیت‌هایی را رقم زد. امیدوارم این برنامه‌ها بعد از روز انتخابات کلید بخورد و حرکت بزرگ همه جانبه با حضور همه شروع شود.

او ادامه می‌دهد: یک جهان فرصت، نتیجه آن یک ایران جهش شود آن هم با ایفای نقش پرشکوه هر ایرانی و با وجود یک دولت نقش آفرین تا ان‌شاءالله پرچم بزرگی که امام ما به اسم اسلام در کشور ما بلند کرد به دست صاحب اصلی‌اش حضرت ولی عصر سپرده شود...

نمایی از برج میلاد در غروب دیده می‌شود و «والسلام علیکم و رحمه‌الله برکاته.» تاروپودهای فرش و چنگکی که به آنها زده می‌شود.... موسیقی زیبایی با خوانندگی چند کودک، پایان‌بخش این مستند است که می‌خوانند: زندگی طرحی داره مثل نقشه یه فرش که تو این نقشه می‌بینیم واسه هر رنگی یه نقش...

سعید جلیلی

دومین مستند انتخاباتی سعید جلیلی

دومین مستند انتخاباتی «سعید جلیلی» کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری منتشر شد.

 این مستند انتخاباتی را به مدت زمان ۳۰ دقیقه در ادامه گزارش مشاهده می‌کنید.

منبع: مشرق
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها