|

سخنگوی ستاد استان تهران ضمن تشریح اقدامات ستاد تاکید کرد:

مردم به صحنه بیایند تا پاسخ روشنی به تحقیرکنندگان بدهد

نشست خبری ستاد استان تهران دکتر مسعود پزشکیان، با حضور دکتر تاجرنیا رئیس ستاد انتخابات استان تهران و دکتر فخاری سخنگوی ستاد انتخابات استان تهران برگزار گردید.

مردم به صحنه بیایند تا پاسخ روشنی به تحقیرکنندگان بدهد

به گزارش شبکه شرق، فخاری در ابتدای این جلسه پس از خوش آمد گویی به اصحاب رسانه گفت: کم و بیش نسبت به اوایل دوره انتخابات ریاست جمهوری به دنبال ۳ مناظره‌ای که برگزار گردید فضای انتخاباتی جدی تر گردیده و هر یک از کاندیداها توانستند رویکردشان به جامعه را عرضه کنند. برنامه‌های رسانه ملی بحث‌هایی را ارائه کرد که کاندیدها بیشتر خود را عرضه کنند و همانطور که مستحضرید در ۳ مناظره اخیر تعابیر و ادبیاتی از برخی افراد که خود را هواداران برخی نامزدها معرفی می کنند به کار برده شد که برخلاف سخنان رهبری در مورد تیم مذاکره کننده است بصورتی که رهبری در خصوص تیم مذاکره کننده فرمودند این تیم شجاع و امین هستند.

او ادامه داد؛ امیدوارم که در این انتخابات به عزت ملی توجه شود، همچنین توجه کنیم ایران و ایرانی کالا نیست که مطالبی علیه آنها گفته شود که مخالف شان شهروندی آنهاست، این حق هر ایرانی است که با عزت زندگی کند.

سخنگوی ستاد استان تهران دکتر پزشکیان با بیان اینکه آیا واقعاً این شأن ماست که وضع ما به اینجا رسیده که کاندیدای ریاست جمهوری وعده آوردن گوشت در جلوی درب منزل بدهد، تصریح کرد:  به نظر می‌رسد این دست کم گرفتن مردم است و امیدواریم که مردم با توجه به چیزی که خودشان می‌پسندند به صحنه آیند و تصمیم بگیرند و پاسخ روشنی به تحقیر کنندگان به مردم، در هشتم تیر ماه بدهند. تلاش ما این است مردم پاسخ خود را به شیوه ای روشن و قانونی و از طریق صندوق‌های رای بدهند. این راهکار وجود دارد و تلاش ما در همین راستاست بخش مهمی از فعالیت کاندیداها در مسیر دیدار چهره به چهره است.

ا‌و در همین راستا افزود؛ پزشکیان شنبه دوم تیر ماه به دیدار چهره به چهره و ایراد سخنرانی در دو استان شیراز و اهواز  رفت. همچنین در اقصا نقاط کشور به افتتاح ستادهای انتخاباتی خواهیم پرداخت در تهران نیز در شهریار، دماوند و شهر قدس افتتاح ستاد خواهیم داشت که در زمینه‌های مردمی و تخصصی فعالیت خواهند کرد. 

فخاری تاکید کرد: کمپین تماس را در روزهای گذشته داشتیم که راه ارتباطی با شهروندان است و گفتگو را بهترین روش‌ها جهت اقناع مخاطب می‌بینیم نشست‌هایی در روزهای یکشنبه و دوشنبه خواهیم داشت زنان صاحبان کسب و کار کوچک نشست‌هایی برگزار کردند و سوم تیر ماه فعالان کشاورزی در کانون توحید جمع خواهند شد و به بیان دیدگاه‌ها و ضرورت‌های غذا به عنوان حوزه‌ای که مسائل مهم و جدی داشته و دارد و مهم‌ترین مسئله‌های اختلاس هم در کشور در این حوزه اتفاق افتاده مانند چای دبش پرداخته خواهد شد. 

او افزود : برنامه با هنرمندان را خواهیم داشت و رویداد مهم انتخاباتی دیگر در ورزشگاه شهید شیرودی و سالن شهید افراسیابی برگزار خواهد شد که این دیدار با حضور دکتر پزشکیان و تعدادی از چهره‌های سیاسی و صنفی خواهد بود.

 

دکتر تاجرنیا :بر اساس نظرسنجی ها شاهد افزایش ارای  پزشکیان هستیم 

دکتر علی تاجرنیا رئیس ستاد انتخاباتی دکتر پزشکیان در استان تهران در نشست خبری که عصر امروز برگزار شد، گفت؛ ستاد مرکزی انتخابات دکتر پزشکیان تصمیم گرفت تا پایان فرصت انتخابات با توجه به حجم کار و ازدیاد فعالیت‌ها، ستاد تصمیم بر انتصاب سخنگویی جهت ارتباط با رسانه‌ها و بیان دیدگاه‌ها های ستاد مرکزی گرفته که در همین راستا ستاد مرکزی خانم دکتر زرآبادی را به عنوان سخنگوی ستاد مرکزی منصوب نمودند. 

او ادامه داد: ما هرچه به فضای انتخابات نزدیک‌تر می‌شویم فضای کار هم زیادتر می‌شود  بصورتی که هر روزه شیب آمار آرای دکتر پزشکیان بیشتر از روزهای گذشته می‌گردد و این مسئله بیش از پیش در اذهان به وجود می‌آید تا در روزهای آینده اطلاع رسانی خود را بیشتر کنیم.

تاحرنبا با بیان اینکه سوم تیر ماه روز بسیار شلوغی برای دکتر پزشکیان خواهد بود، تاکید کرد؛  بصورتی که در ابتدا دیداری با فعالان عرصه کشاورزی خواهد داشت و در ادامه دیدار با اتاق بازرگانی و سپس حضور در همایش سلامت و اعضای جامعه پزشکی و همچنین حضور در همایش ایثارگران و حضور در همایش اهالی فرهنگ و هنر را خواهند داشت و حسن ختام برنامه های فردا دکتر پزشکیان، حضور در همایش بزرگ حامیان دکتر پزشکیان در سالن شهید افراسیابی در ورزشگاه شهید شیرودی خواهد بود.

تاجرنیا در ادامه جلسه در پاسخ به سوالی که گفته می شود دکتر پزشکیان رویکرد قومی دارد و ستادش هم قومگرا می‌باشد در خصوص مواضع ستاد و دکتر پزشکیان در این خصوص گفت؛ اینگونه بد اخلاقی‌ها در انتخابات‌ها معمول و مرسومه که ما دوست نداریم در خصوص ستاد ما اینگونه بیان شود زیرا ستادی که شعارش برای ایران است و مرکزیت آن را از اقوام مختلف تشکیل می‌دهد و این رویکرد به معنای آن است که اجتماعی از ادیان و اقوام مختلف را در خود جای داده است. نشستی که ما در ۳ روز گذشته در مرکز همایش‌های برج میلاد داشتیم مشهود این مورد بود که نمایندگان اقوام و مذاهب مختلف در آن به ایراد سخنرانی پرداختند

او اعلام کرد؛ دکتر پزشکیان بر موضوع عدالت تکیه کردند ما باید بپذیریم به اندازه کافی هم ایشان و هم کلیت ستاد تاکیدشان بر ایران یکپارچه و منسجم در کشور است.

وی در پاسخ به سوالی دیگر که پرسیده شد آیا منتظر موجی بوده‌اید که اتفاق بیفتد یا خیر که اگر اتفاق افتاده است آن را مشروحاً توضیح بفرمایید گفت: شرایط مشارکت مردم و وضعیت حال حاضر کشور شرایطی را ایجاد کرد که چه در طبقات متوسط و چه فقیرتر با صندوق رای قهر کردند با توجه به این انتخابات و انتخابات مجلس که سه ماه پیش بود ما معتقدیم زمانی که دولت اول آقای رئیسی تمام می‌شد سال آینده بسیاری از افراد و مردم انتقادات جدی نسبت به عملکرد ۴ ساله ایشان داشتند متاسفانه با وقوع این اتفاق تلخ و انتخابات زودهنگام و نگاه نسل z و اینکه آنها قدرت تحلیل 

دارند نگاه شان تهییجی نیست و نیازمند صرف وقت است اما رشد آن ها رشد مثبتی بوده است در خصوص مشارکت هم باید افزود که ممکن است مشارکت بالایی داشته باشیم. درسی که ما از نسل z می‌توانیم بگیریم این است که بچه‌های جوان‌تر با توجه به اینکه برایشان انتخابات شورانگیزه اما اقناع سازی آن دو اتفاق پررنگ بوده و ما باید بر مبنای بازسازی امید و بازسازی اعتماد با آنان ارتباط بگیریم.

 تاجرنیا در پاسخ به پرسشی در خصوص حضور پررنگ دکتر ظریف در ستاد انتخاباتی دکتر پزشکیان در خصوص تاثیری که حضور ایشان در انتخابات می‌گذارد و وجود دو مناظره اول که خیلی انتقادات نسبت به شخص دکتر پزشکیان وجود داشت پرسید که تاجرنیا چنین اظهار کرد : دکتر ظریف خودشان پتانسیلی بزرگ حتی برای اداره قوه مجریه کشور و اقبال مناسبی هم در این زمینه دارند در خصوص ورود چهره‌های سیاسی نیز باید گفت که برخی ورود کردند که متاسفانه شورای محترم نگهبان مانع ورود آنها به عرصه انتخابات شد در خصوص دکتر ظریف نیز با توجه به فشارهایی که به وی وارد آمده اما مردم وی را شخصی با پتانسیلی بسیار بالا در خدمت کشور می‌دانند. آقای ظریف شخصی مطلع از امور کشور بوده و حضور ایشان در کنار دکتر پزشکیان سبب هم افزایی و خدمت بیشتر به کشور خواهد شد در خصوص مناظره‌ها نیز باید عنوان کرد که دکتر پزشکیان در صدا و سیمایی حضور پیدا می‌کنند که بی‌طرف نیست همچنین در حضور مجری‌ و کارشناسانی قرار می‌گیرد که بی‌طرف نیستند اما مطمئناً پس از انتخاب دکتر به عنوان رئیس جمهور ملت ایران، عملکرد دکتر را به وضوح خواهید دید و چهار سال دوم  نیز حرف‌های جدی برای گفتن خواهند داشت. 

تاجر نیا در خصوص سوال دیگری در خصوص نظرسنجی و ارزیابی انتخابات نیز چنین گفت با توجه به نحوه اظهار نظر شورای نگهبان در خصوص کاندیداهای اصلاح طلب، در واقع شروع به کار ستاد همزمان با اعلام اسم دکتر همراه شد ما فرصت سه هفته‌ای داشتیم که یک هفته به تشکیل ستاد مرکزی صرف شد و هفته دوم نیز به تشکیل مناطق شهری و شهرستان‌ها شکل گرفت و هفته سوم هم تبلیغات را دنبال می کنیم. با توجه به نظرسنجی‌هایی که نسبت به کاندیداهایی که ثبت نام کردند و بعد اعلام شد، شیب دکتر پزشکیان در رشد و افزایش آرا بیشتر از بقیه افراد بوده و تقریباً در اکثریت نظرسنجی‌ها تغییر جایگاه بین جلیلی و قالیباف به وجود آمده و آرا دکتر پزشکیان در نظرسنجی‌ها اکثراً دوم و در برخی رتبه اول را دارد. 

او در ادامه افزود: ما به نظرسنجی‌ها اهمیتی نمی‌دهیم زیرا که مانع فعالیت همه جانبه ما خواهد بود ما مسیر دشوارتری را داریم و با توجه به همت دکتر و حمایت جبهه اصلاحات از دکتر پزشکیان اقبال خوبی به ایشان است و هرچه به انتخابات نزدیک‌تر می‌شویم رشد دکتر بیشتر می‌شود. ما در تلاشیم افرادی که قصد شرکت نداشتند را هم  بر رای بر دکتر مجاب کرده و افراد مردد را نیز اقناعسازی کنیم تا به دکتر رای دهند.

 تاجرنیا در خصوص سوال دیگر از خبرنگاران، در مورد دولت آقای پزشکیان که آیا قرار است دولت سوم روحانی باشد یا سوم خاتمی؟  چنین اظهار نظر کرد: دکتر پزشکیان خود به صراحت اعلام کردند دولت اول ایشان دولت اول دکتر پزشکیان است در خصوص آقای روحانی نیز باید گفت ایشان که عملکرد خوبی در کارنامه خود داشتند گزینه ناگزیر اصلاحات بودند در زمان انتخابات نیز این حرف درستی نیست که اکثریت دولت روحانی در کنار دکتر پزشکیان هستند یشترین تعداد افراد در سراسر کشور در نزدیک دکتر را اصلاح طلبان تشکیل می‌دهند خواسته‌های اصلاح طلبی در دولت روحانی اجرا نشد و همه می‌دانیم اصلاح طلبان به دنبال این بودند که بتوانند با حاکمیت همراهی کنند دکتر پزشکیان هم بارها گفتند ما خواهان آشتی ملی هستیم، لذا بنا بر تمامی این موارد دولت آقای پزشکیان دولت اول شخص دکتر پزشکیان خواهد بود.

 

 

 

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها