|

سخنرانی طوفانی ظریف در کاشان؛ در نشست خبرساز «محمدجواد ظریف» در کاشان چه گذشت؟/ ویدئو

«محمدجواد ظریف» در حسینیه چهل تن کاشان گفت: «مردم ایران اگر می‌خواهید اقلیت بر شما حاکم نشوند جمعه از خانه‌هایتان بیرون آمده و پای صندوق رای بیایید.»

سخنرانی طوفانی ظریف در کاشان؛ در نشست خبرساز «محمدجواد ظریف» در کاشان چه گذشت؟/ ویدئو

به گزارش شبکه شرق، «محمدجواد ظریف» در حسینیه چهل تن کاشان گفت: «مردم ایران اگر می‌خواهید اقلیت بر شما حاکم نشوند جمعه از خانه‌هایتان بیرون آمده و پای صندوق رای بیایید.»

جلسه سخنرانی «محمدجواد ظریف»  در حسینیه چهل تن کاشان، با ایجاد درگیری و تنش از سوی گروه‌‌های فشار و تندروها، در این مراسم همراه شد.

«محمدجواد ظریف» وزیر سابق امور خارجه و عضو ستاد انتخاباتی «مسعود پزشکیان» کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری، جمعه شب «اول تیر ماه ۱۴۰۳»، در حسینیه چهل تن کاشان گفت: «آیا صحبت‌های شهید سلیمانی را نشنیده‌اید که گفت دختران بدحجاب، دختر من هستند؟ آیا نشنیدید؟ چرا توی سرش باتوم زدید؟ با خون شهدا کاسبی نکنید، ما طلبی از مردم نداریم این مردم هستند که از ما طلبکار هستند، دکتر پزشکیان انسان سالمی است، شورای نگهبان او را تایید کرده است، دکتر پزشکیان نهاده دامی و چای دبش در حسابش نیست و در حساب خانواده‌اش هم نیست.»

عضو ستاد انتخاباتی مسعود پزشکیان تصریح کرد: «شجاعت در تصمیم‌گیری و در هزینه کردن از خود درست است، شجاعت در هزینه کردن از جیب مردم درست نیست، مردم ما مستحق این هستند که ما در راه آن‌ها قربانی شویم، مردم ما مستحق این نیستند که قربانی مطامع حزبی و سیاسی ما شوند، مردم ما شهید دادند که با گوشت ۷۰۰ هزار تومانی زندگی کنند؟»

عضو ستاد انتخاباتی «مسعود پزشکیان» کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: «مردم ایران! اگر می‌خواهید اقلیت بر شما حاکم نشوند، جمعه از خانه‌هایتان بیرون آمده و پای صندوق رای بیایید.»

او افزود: «دوقطبی‌سازی به ضرر روند رای‌گیری است؛ من به دنبال دوقطبی‌سازی نیستم، بلکه به دنبال فرستادن مردم پای صندوق رای هستم، رفتن مردم پای صندوق رای، قدرت مردم را افزایش می‌دهد، تا بتوانند در برابر ابرقدرت‌ها ایستادگی کنند و کسی جرات نکند ایران را تحریم کند. از این حرف من ناراحتید چرا ناراحتید؟ دوست دارید تعداد کمتری پای صندوق رای بروند؟ چرا ناراحتید؟ چرا وحشت کردید؟ ما به اقلیت احترام می‌گذاریم و توهین نمی‌کنیم، ما مثل اقلیت نیستیم که با اکثریت مردم مخالف هستند، یادتان نیست نماینده یا نا نماینده کاشان که روزگار را بر من در مجلس سیاه کرده بود گند چای دبش را درآورد؟»

ظریف اظهار داشت: «اگر قرار باشد کسی صحبت کند، آنقدر دارم که بگویم که شرم کنید، آقای پورمحمدی اصلاح طلب نیست بلکه رییس جامعه روحانیت مبارز است و یکی از ستون‌های انقلاب جامعه روحانیت مبارز است، روز گذشته در مناظره در مقابل جلیلی گفت که، جلیلی به من گفت اگر تو رئیس‌جمهور بودی، ما اف‌ای‌تی‌اف را می‌پذیرفتیم آیا به خاطر مخالفت با روحانی این کشور را بدبخت کردید؟ شرم و حیا کنید و از این مردم خجالت بکشید! چرا با اف‌ای‌تی‌اف مخالفت کردید؟ بیایید بگویید پورمحمدی دروغ می‌گوید.»

او ادامه داد: «آقای جلیلی آیا شما با آمریکایی‌ها مذاکره نکردید؟ آیا شما به جای اینکه در برابر همپای خود بنشینید در برابر معاون وزیر خارجه آمریکا ننشستید؟ آیا بد بود که من‌شان کشور را چنان بالا بردم که وزیر خارجه آمریکا به ملاقات من آمد؟ آیا بد بود هر بار مذاکره می‌کردند یک تحریم جدید و یک بیچارگی جدید بر مملکت تحمیل می‌کردند، ما هر بار مذاکره کردیم یک تحریم را برداشتیم! آیا گناه کردیم؟ آقایان با چه رویی در برابر این مردم می‌ایستند؟ و دروغ می‌گویند؟ به مذاکره رفتن و دست خالی برگشتن خوب است؟ آیا شعار دادن و جیب مردم را خالی کردن خوب است؟»

ظریف تصریح کرد: «شجاعت در تصمیم‌گیری و در هزینه کردن از خود درست است، شجاعت در هزینه کردن از جیب مردم درست نیست، مردم ما مستحق این هستند که ما در راه آن‌ها قربانی شویم، مردم ما مستحق این نیستند که قربانی مطامع حزبی و سیاسی ما شوند، مردم ما شهید دادند که با گوشت ۷۰۰ هزار تومانی زندگی کنند؟»

او تصریح کرد: «مردم ما مقاومت کردند در برابر تحریم که گروهی پررو بیایند و باز هم از جیب آن‌ها خرج کنند و بگویند وضع خیلی خوب است؟ مردم ما به خاطر شعارهای شما شب گرسنه می‌خوابند. ما تنها زمانی می‌توانیم این کشور را بسازیم که در بین خود به اجماع برسیم و زمانی می‌توانیم این مملکت را آباد کنیم که از این بازی‌های سیاسی دست برداریم، تنها زمانی می‌توانیم به نسل آینده و جوانان و پیران امید دهیم که بتوانیم مثل ید واحد در مقابل این همه دشمن که کمر به زدن ما بسته‌اند بایستیم، در متن انگلیسی کتاب بنیامین نتانیاهو می‌گوید برجام بزرگترین خطر برای اسرائیل است و روزی که برجام تصویب شد، قسم خوردم آن را نابود کنم؛ چرا شما با نتانیاهو هم‌قسم هستید؟»

ظریف ادامه داد: «دوستان خودتان در جبهه پایداری گفتند سردار سلیمانی گفت اگر جلیلی رئیس‌جمهور شود من یک روز نمی‌مانم، آقای قالیباف اخیرا گفت که سوپرانقلابی‌ها شهید سلیمانی را هم قبول نداشتند حالا چه کسی دروغگو است؟ دوستان من با خون شهدا بازی نکنید شهدا با صداقت رفتند، کجایید‌ای شهیدان خدایی؟ آن‌ها برای خدا کار کردند و ما تا پایان عمر وامدار شهدا و ایثارگران هستیم فقط بدانید که پزشکیان به شما قول داد که اجازه نخواهم داد استقلالی که ثمره خون شهداست پایمال شود، پزشکیان به شما قول داد اجازه نخواهم داد شعار «نه شرقی نه غربی» که شعار امام راحل است، فراموش شود، پزشکیان به شما قول داد نه شرق گرا و نه غرب گرا و نه شرق ستیز و نه غرب ستیز خواهم بود و کذالک جعلنا امتا وسطا، شهید راه میانه است و شما وقتی می‌توانید شهدا بر مردم باشید که میانه‌رو باشید.»

همچنین در ویدئویی که از سخنان ظریف منتشر شده است، او در کاشان گفته است: «فرق می‌کند که خاتمی در پاستور باشد یا احمدی‌نژاد. می‌خواهند فراموش کنید تحریم‌ها نتیجه ۸ سال نکبت احمدی‌نژاد است.»

بخشی از اظهارات محمدجواد ظریف در سخنرانی در حسینیه چهل تن کاشان را در ادامه ببینید.

درگیری در سخنرانی محمدجواد ظریف در کاشان

جلسه سخنرانی «محمدجواد ظریف» با ایجاد درگیری و تنش از سوی گروه‌‌های فشار در این مراسم همراه شد.

با وجود تجمع و ایجاد درگیری گروه‌‌های فشار در جلسه سخنرانی «محمدجواد ظریف»،  وزیر سابق امور خارجه، ظریف بر حضور آن‌ها در سالن اصرار کرد و گفت: «بمانید؛ ما مثل شما نیستیم که اقلیتی با چوب بر سر اکثریت بکوبد.» 

«محمدجواد ظریف» وزیر سابق امور خارجه خطاب به کسانی که در سخنرانی او جنجال کردند، و این بخش از اظهارات او توسط برخی رسانه‌ها، حذف شده، گفته است: «ما مثل شما نیستیم که اقلیتی با چوب بر سر اکثریت بکوبد… ما در کشور درست مثل این جلسه اکثریتی هستیم که به شما اجازه حضور در جامعه را می‌دهیم.»

ظریف  خطاب به این گروه‌های فشار و تندرو که در سخنرانی او جنجال ایجاد کردند، می‌گوید: «خجالت نمی‌کشید به کسی که رهبری انقلاب بارها به او گفته صادق، می‌گویید دروغگو؟! دروغگو شمایید! شرمتان باشد. دروغ می‌گویید اگر می‌گویید طرفدار رهبری و رئیسی هستید.»

بخش‌های پایانی این اظهارات ظریف، از سوی برخی رسانه‌ها حذف شده است.

فیلم‌هایی از درگیری در جلسه سخنرانی «محمدجواد ظریف» منتشر شده است.

منبع: جماران
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها