|

منتظر موج جدید حملات علیرضا زاکانی به پزشکیان و ظریف در مناظره امشب باشیم؟/ ویدئو

اخبار منتشرشده و گمانه‌زنی‌ها حاکی از دور تازه حملات «علیرضا زاکانی» به «مسعود پزشکیان» و «محمدجواد ظریف» در دومین مناظره انتخاباتی کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری است.

منتظر موج جدید حملات علیرضا زاکانی به پزشکیان و ظریف در مناظره امشب باشیم؟/ ویدئو

به گزارش شبکه شرق، گمانه‌زنی‌ها حاکی از دور تازه حملات «علیرضا زاکانی» به «مسعود پزشکیان» و «محمدجواد ظریف» در دومین مناظره انتخاباتی کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری است.

«علیرضا زاکانی» در خصوص اظهارات «محمدجواد ظریف» در خصوص مذاکرات برنامه هسته‌ای ایران و برجام که در برنامه میزگرد سیاسی «مسعود پزشکیان» از سوی وزیر سابق امور خارجه مطرح شد، گفت: «پاسخ آقای ظریف را فردا (امروز) می‌دهم اما همین‌قدر بدانید که حرف‌های ایشان بسیار نادرست بود و جفا کرد. پاسخ ما به آقای ظریف این است که مردم آگاهند و این قصه‌هایی که شما تعریف کردید، قابل رد هستند»

«علیرضا زاکانی» کاندیدای دوره چهاردهم انتخابات ریاست جمهوری گفت: «اذن رهبری برای مذاکره بود که شما هنر به دست‌آوردن امتیاز را نداشتید.کسانی که به دشمنان لبخند می‌زنند چرا اهل توهین هستند. توهین به شهید رئیسی را پاسخ خواهم داد.» رضا زاکانی در ادامه صحبت‌هایش خطاب به پزشکیان افزود: «نمی‌شود همه آدم‌های قبلی در ستاد شما باشند اما بگویید من دولت سوم روحانی نیستم!»

«علیرضا زاکانی» کاندیدای دوره چهاردهم انتخابات ریاست جمهوری  در نشستی خبری با بیان این‌که «ما امروز بیش از ۴۵ سال است که تجربه حکمرانی و تلاش و کوشش برای خدمت به مردم و آبادانی کشور را داریم»، اظهار کرد: «در این مدت تجارب خوب و موفقی داشتیم و ناکامی‌های هم تجربه کردیم. در مرور این مسیر به چارچوبی می‌رسیم که هم خیرات و برکات آن استفاده کنیم هم از تجارب تلخ درس بگیریم.»

زاکانی به اظهارات برجامی ظریف در مناظره دوم پاسخ خواهد داد

«علیرضا زاکانی» کاندیدای دوره چهاردهم انتخابات ریاست جمهوری گفت: «در مناظره مستقیما صحبت خواهم کرد و نمی‌گذارم در حق رئیسی جفا شود.»

علیرضا زاکانی؛ مناظره انتخاباتی و ادعای جدید علیه مسعود پزشکیان و محمدجواد ظریف

«علیرضا زاکانی» کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: «در مناظرات قرار نیست تنش داشته باشیم؛ در کمال احترام پاسخ خواهم داد؛ البته قرار نیست نمایش هم بازی کنیم و یا توهین کنیم.»

 زاکانی: مقابله با گردن‌ کلفت‌ها تخصص بنده است

«علیرضا زاکانی» کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: «شاید کسی در کشور سراغ نداشته باشید که مثل من سراغ گردن کلفت‌ها برود؛ سراغ وزیر نفت، دادستان تهران موقعی که خطا کرد.»

 

در ادامه گزیده سخنان علیرضا زاکانی در نشست خبری اخیر را می‌خوانید:

* «یارانه» توهین به مردم است و مردم یارانه بگیر ما نیستند! چندین برابر یارانه ای که امروز به مردم می‌دهیم به دست مردم خواهد رسید.

* پاسخ آقای ظریف را فردا می‌دهم اما همین‌قدر بدانید که حرف‌های ایشان بسیار نادرست بود و جفا کرد. پاسخ ما به آقای ظریف این است که مردم آگاهند و این قصه‌هایی که شما تعریف کردید، قابل رد هستند.

*آقای شمخانی سخنانم را تکذیب نکرد. زاکانی همچنین افزود: من درباره آقای شمخانی سخنانی را گفتم که خود ایشان این سخنان را تکذیب نکرد و یکی از جانب ایشان تکذیب کرد. همچنین درباره آزمون دستیاری یک نکته‌ای گفتم که یک بنده خدایی آمد و سخنان من را تکذیب کرد، ولی فراموش کرد که برود و با جستجویی در اینترنت ببیند که در سال ۸۴ چه اظهاراتی درباره همین موضوع داشته است.

*ما با مذاکره مشکل نداریم و از آن استقبال می‌کنیم، ولی غرب فقط آمریکا و چند کشور اروپایی نیستند.

*دوستی ما با آقای پزشکیان سر جای خودش اما اینکه ایشان ارجاع به کارشناس می‌دهد در حالیکه خودش درک درستی از مسائل نداشته باشد قطعا کلاه سر او می‌رود. به هرحال کسی که می‌خواهد رئیس‌‌جمهور شود باید ایده داشته باشد. بنده 14 ایده دارم و سر آن با کارشناسان بحث می‌کنم.

*اشکال دیگر به آقای پزشکیان این است که نمی‌تواند بگوید من امتداد دولت آقای روحانی نیستم. همه  افراد حاضر در دولت آقای روحانی در ستاد ایشان هستند. ایشان امتداد گذشته است. نمی‌شود آقای ظریف را در ستادش داشته باشد بعد بگوید که من دولت سوم آقای روحانی نیستم. لذا هرکس باید موضع‌ش نسبت به گذشته مشخص باشد. بنده پاسخگوی این 45 سال گذشته خودم هستم و از آن دفاع ‌می‌کنم. ضمن اینکه بنده فقط منتقد آقای پزشکیان نیستم سایر کاندیداها نیز هستند اما حرفهای من منطقی و اساسی است.

*نامه دفتر رهبر انقلاب نسبتی با بنده نداشت؛ این نامه نسبتی با بنده نداشت. بنده یک جا فقط گفتم که رهبری گفتند که بروید به تکلیفتان عمل کنید که ایشان به همه این نکته را گفتند.

*حجاب امر شرعی و قانونی است. در این رابطه باید در نهایت احترام با مردم رفتار کرد، حتی کسی که جرم می‌کند؛ لذا موضوع حجاب کاملا شفاف است. بعضی‌ها یک اتهاماتی درباره مسئله حجاب به من زدند که من در صحبت‌های خودم قبلا بحث کردم.

*من اینترنت آزاد را یک موهبت می‌دانم. ما فکر، قابلیت و توانمندی در حوزه محتوا داریم و می‌توانیم به بهترین نحو در اختیار دیگران قرار دهیم. لذا ما بهترین استفاده از اینترنت را خواهیم کرد. شبکه فیبر نوری را تا درب منازل خواهیم برد و سرعت اینترنت را چندین برابر می‌کنیم. به بهترین نحوی مردم را ثروتمند خواهیم کرد.

منبع: مهر
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها