|

روایت تازه از زندگی زاکانی؛ مستند انتخاباتی «علیرضا زاکانی» خبرساز شد/ ویدئو

نخستین مستند تبلیغاتی «علیرضا زاکانی» کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری منتشر شد.

روایت تازه از زندگی زاکانی؛ مستند انتخاباتی «علیرضا زاکانی»  خبرساز شد/ ویدئو

به گزارش شبکه شرق، نخستین مستند انتخاباتی «علیرضا زاکانی» کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، در تلویزیون، از شبکه یک صداوسیما، پخش شد.

نخستین مستند انتخاباتی تلویزیونی «علیرضا زاکانی» کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری پخش شد.

نخستین مستند تبلیغاتی از دو مستند «علیرضا زاکانی» کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری چهارشنبه «۳۰ خردادماه ۱۴۰۳»، ساعت ۱۷، در برنامه «مستند یک»، از شبکه اول صداوسیما پخش شد.

این مستند که نخستین فیلم تبلیغاتی «علیرضا زاکانی» است، به موضوعاتی از جمله عملکرد او در شهرداری تهران، موضوع برجام و...، پرداخته است.

مستند انتخاباتی علیرضا زاکانی

چهار روایت از زندگی علیرضا زاکانی در یک مستند

اولین مستند «علیرضا زاکانی» کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری که چهارشنبه «۳۰ خرداد ماه»، از شبکه یک صداوسیما پخش شد و در چهار بخش، به زندگی شخصی، سیاسی و علمی این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری پرداخت.

این مستند علیرضا زاکانی شامل چهار بخش با عناوین روایت اول، به وقت دفاع، رزمنده ۱۵ ساله، روایت دوم، قدم در راه طبابت، روایت سوم، در جستجوی عدالت، روایت آخر و من زاکانی شهردار تهران می‌شود.

روایت اول مستند تبلیغاتی علیرضا زاکانی؛ به وقت دفاع رزمنده ۱۵ ساله

در بخشی از این مستند، سخنرانی علیرضا زاکانی درباره ابراهیم رئیسی پخش شد که می‌گفت: «رئیسی راهی را شروع کرد و این راهی نیمه‌کاره است. باید این راه ادامه یابد. ما به دنبال تشکیل دولت خدمتیم. مدیران دولت خدمت باید پاک و خدمت‌گذار باشد. کارآمدی همراه با فسادستیزی شدنی است.»

مستند تبلیغاتی علیرضا زاکانی، با تصاویری از شهر تهران، در روز «۳۱ شهریور ۵۹» آغاز شد. زاکانی با مرور خاطراتش از آن روزها، در این مستند توضیح می‌دهد: «هواپیماها آمدند و فرودگاه مهرآباد را بمباران کردند. حال و هوای جنگ شروع شد. من به دعوت دایی‌ام به جنگ رفتم. حدود ۶۳ ماه در منطقه و در واحد تخریب و اطلاعات و عملیات بودم. سال ۶۲ از ناحیه دست جانباز شدم و در ادامه چندین مصاحبه با هم‌رزمان زاکانی پخش شد.»

روایت دوم مستند تبلیغاتی علیرضا زاکانی؛ قدم در راه طبابت

روایت دوم مستند با عنوان «قدم در راه طبابت»، نشان داد که علیرضا زاکانی پس از جنگ، وارد رشته پزشکی دانشگاه تهران شده و در سال ۱۳۷۶ تخصص کودکان را کسب کرده است. سپس در این مستند، درباره عضویت او در هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و فعالیتش در بیمارستان امام خمینی(ره) مطالبی عنوان شد.

علیرضا زاکانی در این روایت با تاکید بر این که مطب خصوصی ندارد، اظهار کرد: «سال ۷۶ از پزشکی عمومی فارغ التحصیل و سال ۸۳ فارغ التحصیل رشته پزشکی هسته‌ای شدم. به من می گفتند مجوز تهرانت را به ما بده و ماهیانه چند میلیون پول بگیر. ولی این کار را نکردم چون علاقه من به کار در بیمارستان دولتی است.»

روایت سوم مستند تبلیغاتی علیرضا زاکانی؛ در جست‌وجوی عدالت

«روایت سوم، در جستجوی عدالت»ُ عنوان سومین بخش از مستند تبلیغاتی علیرضا زاکانی بود که فعالیت‌های زاکانی در مجلس را نشان می‌داد. در این مستند، یادآوری شد که او نمایندگی سه دوره را در کارنامه دارد و پیگیر پرونده های فساد بوده است.

در این رابطه، یکی از مصاحبه‌های تلویزیونی علیرضا زاکانی با اجرای «محمد دلاوری» پخش و این گفته‌های او مرور شد: «یک وجه عدالت مبارزه با فساد است. من سراغ گردن‌کلفت‌ترین افراد خاطی رفتم و یقه‌شان را گرفتم. سراغ تحقیق و تفحص از قوه قضاییه و معاون رئیس جمهور رفتم. من کار علمی و سیاسی و دفاع مقدسی کردم. هر جا کار بوده، من نوکری مردم را کردم.»

سخنرانی زاکانی در مجلس، در مخالفت با رای اعتماد به وزیر نفت، بخش دیگری از این مستند بود.

همچنین در ادامه این مستند علیرضا زاکانی، بخش‌هایی از مذاکرات کمیسیون ویژه بررسی برجام در جلسه مشترک با علی‌اکبر صالحی، رئیس وقت سازمان انرژی اتمی پخش شد. این مستند شادی خیابانی مردم پس از پذیرفتن برجام در سال ۱۳۹۴ را هم به تصویر کشیده بود.

زاکانی در این مستندُ در رابطه با برجام گفت: »این سند را دو ماه بررسی کردیم. موافقان و مخالفان را سر یک میز نشاندیم. خروجی این تبدیل به گزارشی شد که حقانیتش امروز ثابت شده است. ما می دانستیم که مردم را به طور کاذب امیدوار کردند. در کمیسیون برجام به متن اشراف کامل داشتیم و می دانستیم از این متن رفع تحریم بیرون نمی آید. گرچه آقای روحانی و ظریف اصرار می کردند کل تحریم ها برداشته می شود.«

روایت چهارم مستند تبلیغاتی علیرضا زاکانی؛ من «زاکانی» شهردار تهران

مرور فعالیت‌های علیرضا زاکانی در شهرداری تهران، آخرین بخش این مستند بود. زاکانی در رابطه با تجربه‌اش به عنوان شهردار تهران در این مستند توضیح داده است: «زمانی که پا در شهرداری گذاشتم که می‌گفتند حقوق آخر ماه کارکنان را هم نمی‌توانند بدهند. گفتند فساد شهرداری او را خواهد بلعید. ما معطل رفع تحریم‌ها نماندیم. پای سرمایه گذار خارجی را باز کردیم و بزرگترین قرارداد خرید واگن‌های مترو را بستیم. پنجه در پنجه مافیای خودرو انداختم و برقی سازی خودروهای حمل و نقل عمومی تهران را آغاز کردیم. این ها بدون رئیسی عزیز شدنی نبود.»

در ادامه، می‌توانید فیلم کامل مستند تبلیغاتی «علیرضا زاکانی» کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری ببینید:

زاکانی درباره مستند تبلیغاتی‌اش چه گفت؟

«علیرضا زاکانی» کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در مورد داشتن مطب خصوصی جهت ویزیت بیماران، گفت: «از زمان فارغ‌التحصیلی تا به الان بنده مطب خصوصی نداشتم.»

برنامه تبلیغاتی مستند انتخاباتی «علیرضا زاکانی» کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در برنامه «مستند یک» شبکه یک سیما، پخش شد.

زاکانی در این مستند، در مورد داشتن مطب خصوصی جهت ویزیت بیماران، گفت: «از زمان فارغ‌التحصیلی تا به الان بنده مطب خصوصی نداشتم.»

او در مورد مقابله با مفسدین گفت: «یک وجه عدالت، مبارزه با فساد است. با گردن کلفت‌ترین افراد مقابله کرده‌ام. سال‌ها افتخار پرچم‌داری مبارزه با فساد را داشتم که البته هزینه‌های آن‌را پرداخت کردم.»

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در این مستند، در مورد مذاکرات برجام گفت: «دشمنی آمریکا و اسرائیل، برای ما آشکار است. دشمن و دوست مشخص است.»

زاکانی در بخش دیگری از این مستند، در مورد مسکن گفت: «روزگاری برای گران کردن پایتخت برنامه‌ریزی می‌کردند که حاصلش حاشیه‌نشینی شد.»

او در این مستند با اشاره به زمان مدیریتش در شهرداری  تصریح کرد: «زمانی که پا در شهرداری تهران گذاشتیم، می‌گفتند نمی‌توانی حقوق آخر ماه کارکنان را پرداخت کنی، اما ما این کار را انجام دادیم. البته همه این اقدامات بدون حضور رئیسی امکان‌پذیر نبود.»

مستند انتخاباتی علیرضا زاکانی

نخستین مستند انتخاباتی علیرضا زاکانی

اولین مستند انتخاباتی «علیرضا زاکانی» کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری منتشر شد. 

نخستین مستند انتخاباتی «علیرضا زاکانی»، به مدت ۳۰ دقیقه، از شبکه اول صداوسیما پخش شد.

این مستند انتخاباتی ‌۳۰ دقیقه‌ای را در ادامه این گزارش، می‌توانید مشاهده می‌کنید.

 «سعید جلیلی»، «سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی»، «محمدباقر قالیباف»، «علیرضا زاکانی»، «مصطفی پورمحمدی» و «مسعود پزشکیان» داوطلبان تاییدصلاحیت‌شده چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری هستند.

چهاردهمین انتخابات ریاست‌جمهوری ایران برای انتخاب نهمین رئیس‌جمهور، جمعه «هشتم تیر ۱۴۰۳»، در سراسر کشور و سفارتخانه‌ها و نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در سایر کشورها برگزار می‌شود.

منبع: ایرنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها