|

شعب ویژه رسیدگی به جرایم انتخاباتی در دادگستری استان تهران تعیین شد

نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری باید جوانب احتیاط را به‌گونه‌ای در رفتار و گفتار خود رعایت کنند که با طرح مسائل غیرمرتبط، اتهام‌زنی و تخریب اغیار، زمینهٔ سوءاستفاده بدخواهان و دشمنان فراهم نشود.

شعب ویژه رسیدگی به جرایم انتخاباتی در دادگستری استان تهران تعیین شد

به گزارش شبکه شرق، رئیس کل دادگستری استان تهران از تعیین شعب ویژه رسیدگی به جرایم انتخاباتی در راستای ماده ۳۴ قانون انتخابات ریاست جمهوری خبر داد و گفت: نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری باید جوانب احتیاط را به‌گونه‌ای در رفتار و گفتار خود رعایت کنند که با طرح مسائل غیرمرتبط، اتهام‌زنی و تخریب دیگران، زمینه سوءاستفاده بدخواهان و دشمنان فراهم نشود.

علی القاصی مهر روز سه‌شنبه با اشاره به تاکیدهای ریاست قوه قضاییه خطاب به نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری چهاردهم مبنی بر «قانون‌مداری» و «رعایت اخلاق» افزود: در وهله اول، نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری شخصا باید جوانب اخلاق را رعایت کرده و ملزم به رعایت قانون باشند تا هواداران آن‌ها نیز به تاسی از آنها این دو اصل بنیادین و اساسی یعنی قانون‌مداری و رعایت اخلاق را سرلوحه اقدامات خود قرار دهند.

رئیس کل دادگستری استان تهران با اشاره به آغاز مناظره‌های انتخاباتی گفت: فلسفه برگزاری مناظره‌های انتخاباتی، مساعدت به تشخیص نامزد اصلح برای تکیه زدن بر کرسی ریاست جمهوری است؛ از اینرو نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری باید جوانب احتیاط را به‌گونه‌ای در رفتار و گفتار خود رعایت کنند.

وی به هواداران نامزدهای ریاست جمهوری نیز به‌طور جد توصیه کرد که در بروز اندیشه‌ها و اعلام نظرات خود در خصوص سایر نامزدها در فضای عمومی و مجازی همواره از تخریب، تهمت، افترا، نشر اکاذیب، توهین و تهدید امنیت روانی جامعه پرهیز کنند.

القاصی مهر با تاکید بر ضرورت رعایت مفاد ماده ۶۸ قانون انتخابات ریاست جمهوری گفت: انجام هر گونه فعالیت تبلیغاتی از تاریخ اعلام رسمی اسامی نامزدها له یا علیه نامزدهای ریاست جمهوری از میز خطابه نماز جمعه و یاهر وسیله دیگری که جنبه رسمی و دولتی دارد و فعالیت کارمندان در ساعات اداری و همچنین استفاده از وسایل و سایر امکانات وزارتخانه‌ها وادارات، و شرکت‌های دولتی و مؤسسات وابسته به دولت و نهادها و مؤسساتی که از بودجه عمومی (به هر مقدار) استفاده می‌کنند و همچنین در اختیار گذاشتن وسایل و امکانات مزبور ممنوع بوده و مرتکب مجرم شناخته می‌شود.

به گزارش ایرنا، چهاردهمین انتخابات ریاست‌جمهوری ایران برای انتخاب نهمین رئیس‌جمهور جمعه ۸ تیر ۱۴۰۳ برگزار می‌شود.

«سعید جلیلی»، «سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی»، «محمد باقر قالیباف»، «علیرضا زاکانی»، «مصطفی پورمحمدی» و «مسعود پزشکیان» داوطلبان تایید صلاحیت شده چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری هستند.

 

منبع: ایرنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها