|

حمایت «عباس آخوندی» از «مسعود پزشکیان»

حضور پزشکیان در صحنه انتخابات، گشودن دریچه‌ای در روزگار مرگ سیاست در ایران است/ عکس

حضور «مسعود پزشکیان» در صحنه انتخابات ریاست جمهوری، گشودن دریچه‌ای به سوی سیاست‌ورزی، در روزگار مرگ سیاست در ایران است.

حضور پزشکیان در صحنه انتخابات، گشودن دریچه‌ای در روزگار مرگ سیاست در ایران است/ عکس

به گزارش شبکه شرق، «عباس آخوندی» با اعلام حمایت از «مسعود پزشکیان» در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۳ گفت: «حضور پزشکیان در صحنه انتخابات، گشودن دریچه‌ای به سوی سیاست‌ورزی در روزگار مرگ سیاست در ایران است.»

«عباس آخوندی» وزیر راه و شهرسازی دولت تدبیر و امید و داوطلب کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری که صلاحیت او برای حضور در رقابت‌های انتخاباتی احراز نشد، شامگاه چهارشنبه «۲۳ خرداد ۱۴۰۳»، با حضور در ستاد انتخاباتی «مسعود پزشکیان»، از او در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری حمایت کرد. 

«عباس آخوندی» وزیر راه و شهرسازی دولت دولت حسن روحانی، در حمایت از «مسعود پزشکیان» نوشت: «انتخابات رقابتی آزاد و منصفانه آخرین دستاورد بشری برای حاکمیت ‎اراده‌ی ملی است. آنچه به انتخابات مشروعیت می‌بخشد، ‎حاکمیت قانون است. در این رهگذر ‎شورای نگهبان که همگان را به قانون دعوت می‌کند، خود باید در تعهد به قانون نسبت به دیگران پیشتاز باشد.»

«عباس آخوندی» وزیر راه و شهرسازی دولت دولت حسن روحانی نوشت: ‌

«در جهت حفظ وحدت ‎جبهه اصلاحات ایران، امشب در دفتر دوست ارجمندم جناب آقای دکتر ‎پزشکیان حضور یافتم تا پشتیبانی خود را از نامزدی ایشان در انتخابات ریاست جمهوری اعلام کنم. گفتگوی گرم و صمیمانه‌ای داشتیم. حضور ایشان در این صحنه، گشودن دریچه‌ای به سوی سیاست‌ورزی در روزگار مرگ سیاست در ایران است. این فرصت را باید قدر بدانیم.

انتخابات رقابتی آزاد و منصفانه، آخرین دستاورد بشری برای حاکمیت ‎اراده‌ی ملی است. آنچه به انتخابات مشروعیت می‌بخشد، ‎حاکمیت قانون است. در این رهگذر، ‎شورای نگهبان که همگان را به قانون دعوت می‌کند، خود باید در تعهد به قانون نسبت به دیگران پیشتاز باشد. توجه فقیهان و حقوق‌دانان را به این گفته امام صادق(ع) جلب می‌کنم که فرمود «کونوا دعاه للناس بغیر السنتکم»؛ مردمان را بجز از زبان [با کردار خود]به [نیکی] دعوت کنید. به هر روی دریغ از یک خط پاسخ حقوقی به نامه جبهه و اینجانب.

با همه‌ی این‌ها، عشق ما به این سرزمین، حفظ یکپارچگی، و تلاش در راه توسعه و آبادانی آن و رفاه ‎ملت ایران تابعی از رفتار شورای نگهبان نیست. ما در راه سرفرازی و سربلندی ‎ایران از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد. من در این رهگذر سه اندیشه‌ی بنیادین و استراتژی را پیشنهاد می‌کنم و با جناب پزشکیان نیز در میان گذاشتم: «ایده‌ی ایران، یک ملت یک دولت و دولت ملی مدرن.»

از پزشکیان عزیز درخواست دارم که به این سه استراتژی توجه کند. البته ایشان باید خودشان باشند و تنها آنچه را باور دارند، با مردم در میان بگذارند. ما تنها می‌توانیم پیشنهاد دهیم.»

مسعود پزشکیان و عباس آخوندی

منبع: جماران
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها