|

ماجرای خبرساز وعده چندصدساله سعید جلیلی!

جلیلی گفت: در کنار فعال سازی این ستاد چابک و کم‌هزینه ولی پرکار بیش از ۱۴۰ بار به نقاط کشور سفر کردم و از نزدیک و در دل میدان با مشکلات اقشار و اصناف مختلف آشنا شدم. رئیس جمهور حتی یک روز هم فرصت تأخیر و تعلل ندارد.

ماجرای خبرساز وعده چندصدساله سعید جلیلی!

به گزارش شبکه شرق، کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری وعده داد که عقب‌ماندگی‌های چندصدساله را در چند سال جبران می‌کنیم.

 «سعید جلیلی» کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: این ماییم که به جای سرگرم شدن به انبوهی از کارهای بی‌اولویت، باید اولویت‌های نقطه زن را درک کنیم و با انتخاب‌هایی حساب شده شانه زیر بار مسئولیت دهیم تا بار از دوش مردم ایران برداریم. وی افزود: اکنون یک جهان فرصت پیش روی ماست، تا عقب ماندگی‌های چندصدساله را در چند سال جبران کنیم.

«سعید جلیلی» کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: این ماییم که به جای سرگرم شدن به انبوهی از کارهای بی‌اولویت، باید اولویت‌های نقطه‌زن را درک کنیم و با انتخاب‌هایی حساب شده شانه زیر بار مسئولیت دهیم تا بار از دوش مردم ایران برداریم.

او افزود: ما یک نقشه راه جامع و فراگیر می‌خواهیم؛ ما به یک دولت نقش آفرین نیاز داریم که برای همه آحاد مردم (تک‌تک مردم ایران) در اصناف و اقشار گوناگون نقشی در مسیر پیشرفت و جهش کشور تعریف کند و اکنون وقت نقش آفرینی است. همه باید نقش ایفاکنند و دولت برای نقش آفرینی، نقشه راه داشته باشد. اکنون یک جهان فرصت پیش روی ماست، تا عقب‌ماندگی‌های چندصدساله را در چند سال جبران کنیم. اکنون یک جهان فرصت پیش روی ماست، تا با جهادی بزرگ به ایران جهش دهیم. اکنون نوبت شماست تا با جهادی بزرگ یک جهان فرصت را شکوفا کنید تا ایران را جهش دهیم. یک جهان فرصت، یک ایران جهش؛ هر ایرانی، یک نقش پرشکوه.

جلیلی گفت: در کنار فعال سازی این ستاد چابک و کم‌هزینه ولی پرکار بیش از ۱۴۰ بار به نقاط کشور سفر کردم و از نزدیک و در دل میدان با مشکلات اقشار و اصناف مختلف آشنا شدم. رئیس جمهور حتی یک روز هم فرصت تأخیر و تعلل ندارد. به اتکای سال‌ها آمادگی نه تنها یک روز را از دست نخواهیم داد، بلکه از همان فردای انتخابات کار را شروع خواهیم کرد.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: مقام ریاست جمهوری مقام اجرا به معنای پیمانکاری نیست ریاست جمهوری جایگاه تشخیص و تصمیم است. دوری از تردید و تأخیر و تعجیل‌های نادرست لازمه‌ی این جایگاه است. دولتی که صدها اولویت داشته باشد در حقیقت اولویتی ندارد.

جلیلی گفت: ادعا می‌کنم و بسیاری گواهی می‌دهند که به تصمیم جامع بلکه دقیق و درک عمیق از مسائل کشور رسیده‌ایم و با جمع بندی‌های کارشناسی و راهبردی، برنامه‌های حساب شده تهیه کردیم که نه محصول یک تکاپوی عجولانه چند روزه و یا چند ماهه که حاصل یک فرایند روشمند کارشناسی و تجربی حداقل ۱۱ ساله است.

وی افزود: در تمام این سال‌ها تلاش کردم به جوانانی که علاقمند به کار سیاسی هستند، الگوی متفاوتی از کنش سیاسی ارائه دهم که بدانند کار سیاسی فقط به معنای جابجا شدن در جلسات محافل و باندهای سیاسی و جناحی نیست و سیاست ورزی درست به معنی متمرکز شدن در مسائل واقعی است. خوشحالم گفتمان دولت سایه تا حدی توانست این الگوی متفاوت را آشکار کند.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: مردم عزیز ایران به عنوان کسی که سال‌ها هم با سیاست خارجی درگیر بودم و هم با سیاست داخلی معتقدم بیشتر از اینکه نگران تهدیدهای داخلی و خارجی باشیم باید نگران استفاده نکردن و به هدر دادن فرصت‌ها و ظرفیت‌های کشور باشیم. ما امروز در یک فرصت بزرگ تاریخی هستیم. هر ملتی که از فرصت‌های تاریخی غفلت کرد از مسیر پیشرفت عقب ماند.

وی افزود: با همین پشتوانه بود که در بزنگاه‌های تصمیم گیری سعی کردیم با تصمیم‌سازی‌های تخصصی و ناظر به منافع ملی، دولت‌ها را با هر گرایشی که دارند یاری کنیم. ده‌ها نامه کارشناسی در مورد مسائل کشور به عالی‌ترین مراجع تصمیم گیری از رهبری معظم انقلاب تا رؤسای محترم جمهور و رؤسای قوای دیگر ارسال شد. یادی کنم از برادر عزیزمان رئیس جمهور شهید که با دلسوزی از هر یک از این نامه‌ها با اخلاص استقبال می‌کرد ارجاع می‌داد و پیگیری می‌کرد که مجموعه‌ای از دستورهای شهید رئیسی روی این پیشنهادات به اطلاع شما خواهد رسید.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: به عنوان نمونه قبل از دولت شهید رئیسی ادعا می‌شد نمی‌توان نفت را فروخت ما راهکارهای فروش نفت را در همان شرایط تهیه کردیم و به دولت وقت دادیم و از همان زمان فروش نفت شروع شد. اما در دوره شهید رئیسی جدی گرفته شد، تکمیل شد و به جایی رسید که فروش نفت ما به بیش از یک و نیم میلیون بشکه در روز رسید.

جلیلی تاکید کرد: درک ما از شرایط کشور ما را به این اولویت‌ها رساند ۴ سرفصل اصلی را سرلوحه دولت خودم قرار دادم که به عنوان اولویت آنها را پیگیری جدی خواهم کرد که اولین آن انضباط است. جمع‌بندی من این است که انضباط مالی باید یکی از اصلی‌ترین اولویت‌های رئیس جمهور باشد.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: این جمع‌بندی را متکی بر مطالعه نسبتاً گسترده راجع به مالیه ایران از مشروطه تا امروز داشتم. شش برنامه قبل از انقلاب و شش برنامه بعد از انقلاب و چه مطالعاتی که دیگران در مورد اقتصاد ایران از مشروطه تا انقلاب اسلامی داشتند.

وی افزود: از سوی دیگر تجربه کاری و حرفه‌ای خودم در بدنه دولت ۳۰ سال پیش من رئیس بازرسی وزارت خارجه بودم و بعدها در جایگاه معاون وزیر و بعد هم دبیر شورای عالی امنیت ملی دقیقاً این را تجربه کردم و به نتیجه رسیدم تا انضباط مالی محقق نشود، اکثر بخش‌های دولت مختل خواهد بود.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: برای مثال ما سالانه چندین میلیارد دلار در تولید نفت و گاز پرتی داریم. در ابتدای دولت برادر عزیزم شهید رئیسی یک بررسی انجام شد و این بررسی خدمت ایشان تقدیم شد و به تأیید وزیر نفت دولت رسید. بیان کردند که آنچه در نفت در فراورده‌های نفتی تولید می‌شود به طور متعارف ۲ تا ۴ درصد پرتی دارد. دو درصد پرتی به معنای چندین میلیارد دلار می‌شود. اگر به انضباط مالی توجه نداشته باشیم بسیاری از منابع کشور می‌تواند به یغما می‌رود. اگر انضباط مالی در اولویت دولت قرار گیرد، برکات بسیار بزرگی خواهد داشت و این را اولویت جدی خودم قرار خواهم داد.

جلیلی گفت: اگر می‌خواهید جلوی بی‌انضباطی‌ها رو بگیرید اولین شرط آن این است که ریال که واحد رسمی پول کشور است، بر آن حاکمیت داشته باشد.

او افزود: اولویت دوم مشارکت همه جانبه همه اقشار مردم در پیشرفت کشور است اگر از رشد ۸ درصد در برنامه هفتم صحبت می‌کنیم این رشد حتماً می‌تواند محقق شود حتی بیشتر از آن اما با فراهم کردن بستر برای بروز توانمندی‌های همه مردم محقق خواهد شد.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: ما میلیون‌ها دانشجو و اساتید ارزشمند داریم که بهترین دوران عمر خود را برای علم و دانش گذاشتند. آیا این علم و دانش برای مسیر جهش بیشتر نباید به کار گرفته شود؟

او افزود: در لحظه‌ای که نظم دنیا و غرب آسیا در حال تغییر است نیازمند تصمیمات نقطه زن هستیم. کشورهای مشابه ما که در شمال و جنوب ما امکان بهره‌برداری از دریا دارند حتی سواحل کمتر از ما دارند چندین برابر ما از برکات دریا منتفع می‌شوند.

منبع: ايسنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها