|

شریان:

بذرپاش گزینه نهایی ماست

با توجه به مصوبه شورای مرکزی شبکه راهبردی یاران انقلاب اسلامی (شریان) و همچنین با تقاضایی که از طرف شبکه تحقیقاتی تشکیلات در سراسر کشور ایجاد شد، نهایتا در شورای مرکزی شریان، پس از بحث و تبادل نظر، آقای بذرپاش، به عنوان کاندیدای اختصاصی شریان، معرفی شد و مورد اجماع اعضای محترم شورای مرکزی قرار گرفت.

بذرپاش گزینه نهایی ماست

به گزارش شبکه شرق، عضو شورای مرکزی شبکه راهبردی یاران انقلاب اسلامی گفت: «عمده بار تحقق شعار‌ها و اهدافی که ابراهیم رئیسی در دولت سیزدهم ارائه می‌کرد، بر دوش مهرداد بذرپاش بود. او به عنوان وزیر مسکن، راه و شهرسازی بحمدالله بخش بزرگی از وعده‌ها را محقق کرد؛ ضمن این‌که شاخصه جوان‌گرایی، جوان مومن انقلابی و جوان حزب‌اللهی و دانشگاهی با نگاه اجتماعی، در مهرداد بذرپاش دیده می‌شود و او می‌تواند مسیر رئیسی را امتداد دهد.»

«مهرداد بذرپاش» که از از سال ۱۴۰۱ در دولت سیزدهم، سمت وزیر راه و شهرسازی را بر عهده دارد، پیش‌تر، در فاصله سال‌های ۱۳۹۹ تا ۱۴۰۱، به عنوان رئیس کل دیوان محاسبات کشور فعالیت می‌کرد. مهرداد بذرپاش اکنون به عنوان گزینه اصلی شورای مرکزی شبکه راهبردی یاران انقلاب اسلامی (شریان) تعیین شده است.

چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری کشور به زودی برگزار می‌شود و هر حزب، با حمایت از شخص یا اشخاصی مشخص، تکلیف خود را برای ادامه روند فعالیت‌های سیاسی خود تعیین کرده است.

برخی گمانه زنی‌های سیاسی حکایت از آن دارند که با توجه به تعداد نامزد‌ها و سبد رای آن‌ها، احتمال رفتن انتخابات به دور دوم کم نیست و ممکن است شاهد این اتفاق در انتخابات پیش‌رو باشیم.

بین گزینه‌هایی که از سوی جریان‌ها و احزاب مختلف به عنوان گزینه اصلی مطرح می‌شوند، نام «مهرداد بذرپاش» نیز دیده می‌شود. مهرداد بذرپاش که از از سال ۱۴۰۱ در دولت سیزدهم سمت وزیر راه و شهرسازی را برعهده دارد، پیشتر در فاصله سال‌های ۱۳۹۹ تا ۱۴۰۱ به عنوان رئیس کل دیوان محاسبات کشور فعالیت می‌کرد. بذرپاش اکنون به عنوان گزینه اصلی شورای مرکزی شبکه راهبردی یاران انقلاب اسلامی (شریان) تعیین شده است.

با توجه به این شرایط پرسش‌هایی در رابطه با علل انتخاب بذرپاش توسط شریان و نگرش این گروه نسبت به سایر کاندیدا‌ها مطرح است، مجتبی اکبری، عضو شورای مرکزی و سخنگوی انتخاباتی شریان در گفتگویی به این پرسش‌ها پاسخ داده است.

مجتبی اکبری گفت: «با توجه به مصوبه شورای مرکزی شبکه راهبردی یاران انقلاب اسلامی (شریان) و همچنین با تقاضایی که از طرف شبکه تحقیقاتی تشکیلات در سراسر کشور ایجاد شد، نهایتا در شورای مرکزی شریان، پس از بحث و تبادل نظر، مهرداد بذرپاش، به عنوان کاندیدای اختصاصی شریان، معرفی شد و مورد اجماع اعضای محترم شورای مرکزی قرار گرفت. در حال حاضر، میثم نادی هم به عنوان رئیس ستاد انتخاباتی شریان، فعالیت می‌کند. ما در حال پیگیری چند کار هستیم و هدفمان، ایجاد شور انتخاباتی و مشارکت حداکثری در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری است. همچنین به دنبال افزایش هم‌افزایی بین نیرو‌های انقلاب و جبهه انقلاب هستیم. ما با هر نوع تفرقه مخالفیم و امیدوارم شاهد ایجاد اخلاق انتخاباتی در انتخابات پیش‌رو باشیم.»

او درباره چگونگی افزایش نرخ مشارکت مردم در انتخابات گفت: «یکی از نکات مهمی که می‌تواند در این دوره کمک حال جریان‌های سیاسی کشور باشد، توجه به فرمان حضرت آقا درباره گام دوم انقلاب است. گام دوم انقلاب استفاده از نیرو‌های جوان انقلاب است. گام دوم انقلاب جوان گرایی و استفاده از نیرو‌های پرپتانسیلی است که فرزندان این انقلاب هستند و با مبانی انقلاب اسلامی آشنایی کامل دارند و در سطوح بالای مدیریتی و تصمیم‌گیری نظام هم حضور داشته‌اند. این موضوع می‌تواند برای اقشار مختلفی از جمله جوانان و دانشگاهیان جذاب باشد و حال و هوای انتخاباتی را بهبود بخشد. استفاده از چهره‌های جدید، از مهمترین اصولی است که می‌تواند تاثیر گذار باشد. پس از چهل سال از پیروزی انقلاب، این پتانسیل در کشور وجود دارد که از تربیت شده‌ها و فرزندان خود برای ادامه مسیر انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی استفاده کنیم.»

سخنگوی انتخاباتی شریان در ادامه گفت: «ما منتظر نظر شورای محترم نگهبان هستیم و قطعا تمامی افرادی که ثبت نام کرده اند، در خود، این شایستگی را دیده اند. اما با توجه به نظر مقام معظم رهبری در خصوص پرکار بودن، کارامدی، جوانگرایی و ادامه مسیر دولت شهید جمهور، آیت الله رئیسی، ما معتقدیم که کارنامه آقای بذرپاش شامل شاخصه‌های مدنظر حضرت آقا است. ضمن این که آقای بذرپاش عضو کابینه آیت الله رئیسی بوده و اتفاقا در این حوزه، تلاش‌های بسیاری برای تحقق شعار‌هایی کردند که آقای رئیسی مطرح می‌کردند و در نتیجه می‌توانند ادامه دهنده مسیر دولت مردمی سیزدهم باشند.»

او افزود: «گفتمانی که بذرپاش دنبال می‌کند، همان گفتمان دولت مردمی سیزدهم و گفتمان ابراهیم رئیسی است که مبتنی بر خدمت به مردم بدون منت، است. همچنین توجه به نیاز‌های اساسی مردم نکته دیگری است که رئیسی هم به آن اعتقاد داشت و مورد دغدغه او بود. سایر افرادی هم که ثبت نام کرده اند، برای ما محترم هستند، ولی تصور می‌کنم با توجه به سخنان مقام معظم رهبری و شاخص بندی که ایشان درباره کارآمدی، پرکاری و اعتقاد به مبانی نظام جمهوری اسلامی پس از انقلاب اسلامی دارند در کنار جوان‌گرایی که مهمترین شاخصه بذرپاش است و گفتمانی که ایشان در این حوزه دنبال می‌کند، می‌تواند نیاز‌های جامعه امروز را پوشش داده و بخش قابل توجهی از اقبال اجتماعی را به سمت خود معطوف کند.»

عضو شورای مرکزی شبکه راهبردی یاران انقلاب اسلامی گفت: «عمده بار تحقق شعار‌ها و اهدافی که رئیسی در دولت سیزدهم ارائه می‌کرد، بر دوش بذرپاش بود. او به عنوان وزیر مسکن، راه و شهرسازی، بحمدالله بخش بزرگی از وعده‌ها را محقق کرد؛ ضمن این‌که شاخصه جوان‌گرایی، جوان مومن انقلابی و جوان حزب‌اللهی و دانشگاهی با نگاه اجتماعی، در بذرپاش دیده می‌شود و او می‌تواند مسیر رئیسی را امتداد دهد.»

منبع: فرارو
 

نظرسنجی

اگر در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری شرکت می‌کنید، به کدام یک از گزینه‌های تایید شده رای خواهید داد؟

اخبار مرتبط سایر رسانه ها