|

«اسما اسد» همسر بشار اسد درگذشت؟

برخی رسانه‌ها از درگذشت «اسما اسد» همسر بشار اسد خبر داده‌اند.

«اسما اسد» همسر بشار اسد درگذشت؟

به گزارش شبکه شرق، با وجود اینکه نهاد ریاست جمهوری سوریه خبر درگذشت «اسما اسد» همسر بشار اسد را تایید کرده، اما خبرگزاری رسمی سوریه هنوز این خبر را تایید نکرده است.

پس از آن‌که برخی رسانه‌ها از درگذشت «اسما اسد» همسر رئیس‌جمهور سوریه خبر دادند، مقامات سوری آن را تکذیب کردند.

 

خبرگزاری فارس در این خصوص نوشت: «ساعاتی پیش، برخی منابع خبری از درگذشت «اسما اسد» همسر بشار اسد خبر دادند و در این رابطه بیانیه‌ای نیز منتسب به دفتر ریاست‌جمهوری سوریه منتشر شد. اما چنین خبری در منابع رسمی از جمله خبرگزاری رسمی سوریه، درج نشده است. اما چنین خبری در منابع رسمی از جمله خبرگزاری رسمی سوریه، درج نشده است.»

خبرگزاری مهر در این‌باره نوشت: «کمی پیش‌تر برخی رسانه‌ها از درگذشت «اسماء اسد»، همسر «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه خبر دادند. این موضوع از آنجا دامن گرفت که دفتر رسانه‌ای حومه دمشق در حساب کاربری فیسبوک خود خبر درگذشت اسماء اسد را به نقل از نهاد ریاست جمهوری سوریه منتشر کرد و پس از آن رسانه‌های دیگر نیز به استناد آن، خبر درگذشت همسر رئیس‌جمهور سوریه را اعلام کردند. اما پس از این رخداد، رسانه‌ها و مقامات رسمی سوریه توضیحاتی را در این رابطه ارائه دادند و این خبر را تکذیب کردند.

صفحه رسمی حزب عربی سوسیالیستی بعث سوریه در فیسبوک با انتشار توضیحی اعلام کرد که اخبار منتشرشده در خصوص درگذشت اسماء اسد صحت ندارد و آن را تکذیب کرد.

همچنین این صفحه در توضیحات خود تصریح کرد اخباری که به نقل از آن در این رابطه منتشرشده دروغ است.»

اوایل خرداد ماه،  نهاد ریاست جمهوری سوریه خبر ابتلای «اسما اسد» همسر رئیس‌جمهور سوریه به سرطان خون حاد را اعلام کرد؛ پس از اعلام این موضوع، گمانه‌زنی‌ها درباره سلامت او آغاز شد؛ تا اینکه هفته گذشته «اسماء اسد» با انتشار ویدیویی، به شهروندان سوری درباره سلامت خود اطمینان خاطر داد.

 

منبع: فارس
 

نظرسنجی

اگر در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری شرکت می‌کنید، به کدام یک از گزینه‌های تایید شده رای خواهید داد؟

اخبار مرتبط سایر رسانه ها