|

اطلاعیه شماره «یک» ستاد انتخابات ریاست جمهوری صداوسیما

برنامه‌های تبلیغاتی رادیو و تلویزیونی کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری مانند دوره‌های پیشین، ترکیبی از برنامه‌های زنده و ضبطی از جمله مناظره انتخاباتی خواهد بود.

اطلاعیه شماره «یک» ستاد انتخابات ریاست جمهوری صداوسیما

به گزارش شبکه شرق، ستاد انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری رسانه ملی در اطلاعیه‌ای، اعلام کرد که مناظره‌های انتخاباتی کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری در تلویزیون پابرجاست.

در اطلاعیه شماره «یک» ستاد انتخابات ریاست جمهوری صداوسیما آمده است: «برنامه‌های تبلیغاتی رادیو و تلویزیونی کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری مانند دوره‌های پیشین، ترکیبی از برنامه‌های زنده و ضبطی از جمله مناظره انتخاباتی خواهد بود.»

متن اطلاعیه ستاد انتخابات ریاست جمهوری صداوسیما به شرح زیر است:

«به استحضار مردم شریف ایران می‌رساند، در پی سانحه غم‌انگیز شهادت رئیس‌جمهور و همراهان در سانحه بالگرد، بلافاصله ستاد انتخابات چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری در سازمان صداوسیما هفته گذشته تشکیل شد.

این ستاد بلافاصله طی جلسات فشرده و برای ایفای وظایف سنگین رسانه ملی در تامین بسترهای لازم برای تبلیغات نامزدهای محترم، موارد زیر را مصوب کرد: 

قرعه‌کشی برای تعیین زمان‌بندی تولید و پخش برنامه‌های تبلیغات رادیو و تلویزیونی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری بلافاصله پس از اعلام فهرست نهایی نامزدهای محترم با حضور نمایندگان آنها در سازمان صدا و سیما برگزار خواهد شد.

برنامه‌های تبلیغاتی رادیو و تلویزیونی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری مانند دوره‌های پیشین، ترکیبی از برنامه‌های زنده و ضبطی از جمله مناظره خواهد بود.

ستاد انتخابات سازمان همچنین یک کانال اختصاصی را در سامانه تلوبیون برای پخش برنامه‌های زنده و ضبطی به هر یک از نامزدها اختصاص خواهد داد. 

هر یک از نامزدهای محترم می‌توانند در صورت تمایل، دو مستند تلویزیونی سی دقیقه‌ای و دو مستند رادیویی سی دقیقه‌ای برای پخش در شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی تهیه کنند. 

ستادهای تبلیغاتی هر یک از نامزدها همچنین می‌توانند دیدگاه‌های ایشان خطاب به مردم هر یک از استان‌ها را برای پخش در شبکه‌های صداوسیمای استان‌ها در قالب یک برنامه بصورت رو به دوربین به تعداد استان‌ها تهیه کنند.

با توجه به این‌که براساس قانون، نظارت بر برنامه‌های تبلیغاتی رادیویی و تلویزیونی نامزدها، اعم از ضبطی و زنده به کمیسیون تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری سپرده شده، کلیه برنامه‌های ضبط‌شده نامزدها، باید در موعد مقرر که متعاقبا اعلام می‌شود، تحویل این کمیسیون شود. 

بر اساس ماده ۶۲ قانون انتخابات ریاست جمهوری، ترتیب و تنظیم تبلیغات رادیو و تلویزیونی، نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری باید به تصویب کمیسیون تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری برسد، لذا موارد پیشنهادی ستاد انتخابات رسانه ملی در نخستین جلسه این کمیسیون در تاریخ نهم خرداد ماه، مطرح شد و به تصویب کمیسیون یادشده، رسید. 

یادآور می‌شود، کمیسیون تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری شامل این اعضا است:

دادستان کل کشور یا نماینده تام‌الاختیار او

وزیر کشور یا نماینده تام‌الاختیار او

دبیر هیات اجرایی مرکزی انتخابات

رئیس شورای نظارت بر سازمان صدا و سیما یا یکی از اعضای این شورا به انتخاب شورا

رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران یا نماینده تام‌الاختیار او.

ستاد رسانه ملی همچنین مصوب کرد گروه‌های برنامه‌ساز با هدف پربارتر شدن هرچه بیشتر برنامه‌های تلویزیونی مرتبط با انتخابات ریاست جمهوری، از ظرفیت نخبگان و دانشگاهیان در طراحی سوالات در برنامه‌های مناظره، میزگرد و گفتگو استفاده و برنامه‌ریزی کند. 

جزئیات برنامه‌های ذکرشده تبلیغاتی رادیو و تلویزیونی، شامل مناظره‌ها و میزگردها و نیز سایر برنامه‌های زنده و ضبطی متعاقبا به اطلاع عموم خواهد رسید.»

منبع: ایرنا
 

نظرسنجی

اگر در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری شرکت می‌کنید، به کدام یک از گزینه‌های تایید شده رای خواهید داد؟

اخبار مرتبط سایر رسانه ها