|

ترامپ: بایدن تفاله انسان است

نامزد جمهوری خواهان برای انتخابات ۲۰۲۴، در مراسمی در روز یادبود کشته شدگان جنگی به جو بایدن رئیس جمهور آمریکا و قضات پرونده‌های متعدد حقوقی و کیفری‌اش حمله‌ور شد و آنها را «تفاله انسان» نامید.

ترامپ: بایدن تفاله انسان است

به گزارش شبکه شرق، دونالد ترامپ نامزد جمهوری خواهان برای انتخابات 2024، در مراسمی در روز یادبود کشته شدگان جنگی به جو بایدن رئیس جمهور آمریکا و قضات پرونده های متعدد حقوقی و کیفری اش حمله ور شد و آنها را «تفاله انسان» نامید.

وی در بیانیه‌ای در این روز مهم و تاریخی در پستی در شبکه اجتماعی تروث سوشیال نوشت: من این روز را به همه تبریک می گویم از جمله تفاله انسان هایی که به سختی برای نابود کردن کشور بزرگ ما کار می کنند.   

او در این پست به طور خاص از قاضی لوئیس کاپلان که قاضی رسیدگی به پرونده اتهام تجاوز جنسی از سوی جین کارول نویسنده سرشناس آمریکایی است نام برد و او را چپ گرای رادیکالی نامید که از او متنفر است. ترامپ در این پرونده به پرداخت بیش از 80 میلیون دلار محکوم شده و در حال حاضر برای این حکم درخواست تجدیدنظر داده است.

ترامپ همچنین قاضی آرتور انگورون را که مسئول رسیدگی به پرونده کلاهبرداری و فساد مالی او در نیویورک است، فردی «دیوانه» خواند و تصریح کرد که به زودی حمله مشابهی را علیه قاضی پرونده پرداخت حق السکوت به یک بازیگر فیلم‌های غیراخلاقی خواهد کرد. ترامپ در پرونده کلاهبرداری به پرداخت بیش از 450 میلیون دلار محکوم شده است.  

روز یادبود کشته شدگان جنگی هر ساله در آخرین دوشنبه ماه مه برگزار می شود.    

در همین حال جو بایدن در سخنرانی خود به این مناسبت، به مرگ پسرش بو بایدن اشاره کرد که 9 سال پیش بر اثر ابتلا به سرطان جان خود را از دست داد. گمان می رود فرزند بایدن بر اثر قرارگرفتن در معرض مواد شیمیایی سمی در حین خدمت در ارتش در دوران جنگ عراق، به سرطان مبتلا و در نهایت جان خود را از دست داده است.    

جو بایدن نیز در سخنانی در این روز خطاب به خانواده های سربازان کشته شده در جنگ گفت: من می دانم که این موضوع دردناک است. این درد همچنان واقعی است. امسال نهمین سالی است که من فرزندم را از دست داده‌ام.

وی تصریح کرد غم از دست دادن او هر روز با من است همانطور که با شماست و همچنان دردناک است اما من از اینکه او در ارتش خدمت می کرد حس افتخار می کنم.

گفتنی است که دهها نفر از سران کنگره به مناسبت این روز، پیام ها و بیانیه های مشابهی را در گرامیداشت آن منتشر کرده‌اند.

در حال حاضر دونالد ترامپ نامزد پیشتاز جمهوری خواهان با اتهامات کیفری متعددی روبروست: تلاش برای ابطال نتایج انتخابات 2020 و حمله طرفدارانش به ساختمان کنگره در ژانویه 2021، نگه داری اسناد طبقه بندی شده در ویلای شخصی اش در فلوریدا پس از ترک کاخ سفید، پرداخت حق السکوت به یک بازیگر فیلم های غیراخلاقی، و تلاش برای تغییر نتایج انتخابات در ایالت جورجیا. وی همچنین درگیر پرونده کلاهبرداری و اتهامات مالی است. علاوه بر این رئیس جمهور سابق آمریکا با پرونده پرداخت خسارت به یک نویسنده که او را به تجاوز جنسی متهم کرده بود، روبروست.

اما ترامپ انجام هر اقدام نادرست در این پرونده ها را رد و طرح این اتهامات را تنها با انگیزه سیاسی و با هدف کنار گذاشتن او از رقابت‌های انتخاباتی 2024 می‌داند.

اگر ترامپ بار دیگر به عنوان رئیس جمهور انتخاب شود، می تواند برای هر گونه اتهام فدرال علیه خود درخواست عفو بدهد.

این در حالی است که در اوایل ماه مارس جو بایدن و دونالد ترامپ موفق به کسب نامزدی دموکرات ها و جمهوری خواهان برای انتخابات ریاست جمهوری 2024 آمریکا شدند تا نخستین رویارویی دوباره دو نامزد انتخاباتی در حدود 70 سال اخیر در تاریخ این کشور رقم بخورد.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در پنجم نوامبر سال 2024 برگزار می شود.

منبع: تسنیم
 

نظرسنجی

اگر در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری شرکت می‌کنید، به کدام یک از گزینه‌های تایید شده رای خواهید داد؟

اخبار مرتبط سایر رسانه ها