|

اسپانیا کشور «فلسطین» را به‌رسمیت شناخت

اسپانیا کشور مستقل «فلسطین» را به‌رسمیت شناخت.

اسپانیا کشور «فلسطین» را به‌رسمیت شناخت

به گزارش شبکه شرق، «پدرو سانچز» نخست‌وزیر اسپانیا اعلام کرد که مادرید به بیش از ۱۴۰ کشوری می‌پیوندد که فلسطین را به عنوان یک کشور مستقل به رسمیت شناخته‌اند.

به نقل از الجزیره، نخست‌وزیر اسپانیا طی سخنانی به‌رسمیت شناختن کشور مستقل فلسطین از سوی مادرید را به طور رسمی اعلام کرد.

«پدرو سانچز»، نخست‌وزیر اسپانیا در این سخنرانی گفت: اسپانیا به بیش از ۱۴۰ کشوری می‌پیوندد که فلسطین را به عنوان یک کشور مستقل به رسمیت شناخته اند.

وی افزود: به‌رسمیت شناختن کشور فلسطین نه تنها یک ضرورت تاریخی، بلکه راهی برای رسیدن به صلح است. دیدگاه ما در خصوص به رسمیت شناختن کشور فلسطین مطابق با قطعنامه های سازمان ملل و موضع اتحادیه اروپا است.

سانچز ادامه داد: تصمیم ما برای به‌رسمیت شناختن فلسطین اقدامی علیه اسرائیل یا در حمایت از حماس نیست. ما هیچ تغییری را در مرزهای ۱۹۶۷ بدون توافق اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها به رسمیت نمی‌شناسیم. ما خواستار آتش‌بس هستیم و از کشور فلسطین که شریک صلح خواهد بود، حمایت خواهیم کرد.

نخست‌وزیر اسپانیا خاطرنشان کرد: به رسمیت شناختن کشور فلسطین، گامی تاریخی است که به فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها اجازه می‌دهد به صلح برسند. تنها راه صلح، راه‌حل دو کشوری است. ما به تلاش‌ها برای بازگرداندن کشور فلسطین به مجامع بین‌المللی کمک خواهیم کرد.

پدرو سانچز همچنین گفت: اولویت کنونی، پایان دادن به بحران بی‌سابقه غزه است و گذرگاه‌ها باید برای ارسال کمک‌های بشردوستانه به این باریکه باز شوند. باید فوراً به تشدید بحران در نوار غزه پایان دهیم و آتش‌بس برقرار کنیم. ما متعهد به امنیت در منطقه هستیم و با کشورهای عربی برای برگزاری کنفرانس صلح همکاری خواهیم کرد.

منبع: مهر
 

نظرسنجی

اگر در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری شرکت می‌کنید، به کدام یک از گزینه‌های تایید شده رای خواهید داد؟

اخبار مرتبط سایر رسانه ها