|

تلاش ترکیه برای محاکمه اسراییلی‌ها/ اردوغان: هر کاری از دستمان بربیاد انجام خواهیم داد

رئیس جمهور ترکیه گفت: ما به عنوان ترکیه، برای حساب پس دادن این قاتلهایی که به اندازه ذره ای از انسانیت بهره نبرده اند و این بربرها، هر کاری از دستمان بر بیاد انجام خواهیم داد.

تلاش ترکیه برای محاکمه اسراییلی‌ها/ اردوغان: هر کاری از دستمان بربیاد انجام خواهیم داد

به گزارش شبکه شرق، رئیس جمهور ترکیه با اشاره به جنایات رژیم اسراییل در غزه و رفح گفت: ما به عنوان ترکیه، برای حساب پس دادن این قاتل‌هایی که به اندازه ذره ای از انسانیت بهره نبرده اند و این بربرها، هر کاری از دستمان بر بیاد انجام خواهیم داد.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در همایش قانون اساسی قرن ترکیه که امروز دوشنبه برگزار شد، در خصوص جنایات رژیم اسراییل در غزه گفت: تا امروز بیش از ۳۶ هزار نفر از برادران فلسطینی مان به شهادت رسیده اند. جانی هایی که مرتکب این جنایت شدند، دیروز هم در منطقه ای که امن اعلام کرده بودند در رفح اقدام به بمباران و موشک باران کمپ آوارگان کردند.

وی افزود: این قتل عام که بعد از اعلام دیوان بین المللی لاهه مبنی بر توقف جنایات در غزه انجام گرفته، دست های خون آلود و چهره کلاشانه این حکومت تروریستی را یکبار دیگر برملا کرد. تا زمانی که نتانیاهو و شبکه قتل او نتوانند مقاومت قهرمانانه مردم فلسطین را در هم بشکنند، با ریختن خون بیشتر تلاش می کنند عمر سیاسی خود را افزایش دهند.

رئیس جمهور ترکیه با بیان اینکه به زودی خواهیم دید که این اقدامات هیچ فایده ای نداشته، اظهار داشت: درست مثل هیتلر، میلوشویچ و کارادزیچ و دیگر فرعونهای تاریخ که یادآوری با لعنت نجات نخواهند یافت.

اردوغان ادامه داد: ما به عنوان ترکیه، برای حساب پس دادن این قاتلهایی که به اندازه ذره ای از انسانیت بهره نبرده اند و این بربرها، هر کاری از دستمان بر بیاد انجام خواهیم داد. 

 

نظرسنجی

اگر در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری شرکت می‌کنید، به کدام یک از گزینه‌های تایید شده رای خواهید داد؟

اخبار مرتبط سایر رسانه ها