|

خاطرات سال ۱۳۸۰ هاشمی‌رفسنجانی| سوم اردیبهشت

پخش صحبت‌های «شعارگونه» انتخاباتی کاندیداها از سیما/ درگیری‌های مسلحانه در ترکیه

هاشمی رفسنجانی روز سوم خرداد در مورد صحبت‌های انتخاباتی کاندیداهای انتخابات ریاست‌جمهوری نوشته و برخی اخبار بین‌الملل نوشته‌است. متن کامل خاطرات هاشمی رفسنجانی را می‌‌خوانید.

پخش صحبت‌های «شعارگونه» انتخاباتی کاندیداها از سیما/ درگیری‌های مسلحانه در ترکیه

در منزل و دفتر کوشک بودم. وقتم با مطالعه و استراحت گذشت. بیشتر وقت سیما، صرف اظهارات نامزدهاى ریاست‌جمهورى مى‌شود و معمولاً وعده‌هاى شعارگونه‌اى مى‌دهند و راهکار مشخص نمى‌کنند و درعین‌حال مى‌گویند، نباید شعارهاى غیرقابل‌ اجرا داد. آقایان [احمد] توکلى و [محمود] کاشانى، منفى حرف مى‌زنند.

با پیگیرى آمریکا، اسرائیل و [حکومت] خودگردان فلسطین، با شرط‌هایى توصیه‌هاى [جرج] میچل، [رئیس گروه حقیقت‌یاب] را پذیرفته‌اند و اسرائیل گفته، به ارتش دستور داده است که به داخل منطقه دولت خودگردان حمله نکند و فقط از خود دفاع کنند. یک هواپیماى آموزشى سسنا از بخش خصوصى لبنان، وارد خاک اسرائیل شده و بر فراز حیفا، هلى‌کوپترهاى اسرائیل آن را ساقط کرده‌اند.

در ترکیه، درگیرى‌هاى مسلحانه زیاد شده و در کنار بحران اقتصادى، باعث شدت بحران است و اخیراً دو نفر دیگر از زندانیان اعتصابى مرده‌اند. هندوستان در کشمیر، آتش‌بس را لغو کرده است. جمعى از مسیحى‌هاى ارتدوکس عرب، اعلام کرده‌اند که پاپ [ژان‌پُل دوم، رهبر کاتولیک‌های جهان]، همان‌طور که از اُرتدکس‌هاى یونان عذرخواهى‌ کرده، از اُرتدکس‌هاى عرب هم باید عذرخواهى یا ابراز تأسف کند.

 

 

نظرسنجی

اگر در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری شرکت می‌کنید، به کدام یک از گزینه‌های تایید شده رای خواهید داد؟

اخبار مرتبط سایر رسانه ها