|

پیام رهبر کره‌شمالی در پی شهادت ابراهیم رئیسی

در ادامه تسلیت سران و مقام‌های جهانی در پی شهادت ابراهیم رئیسی و همراهان او، رهبر کره شمالی با صدور پیامی همبستگی دولت و ملت خود را با دولت و ملت ایران اعلام کرد.

پیام رهبر کره‌شمالی در پی شهادت ابراهیم رئیسی

به گزارش شبکه شرق، در پی شهادت رئیس‌جمهور و هیات همراه، رهبر کره شمالی با ابراز «تسلیت عمیق» دولت و مردم کشورش به دولت و مردم ایران، ابراهیم رئیسی را دولتمردی برجسته توصیف کرد.

واکنش مقامات رسمی کشورهای دنیا به شهادت رئیس‌جمهور، وزیر خارجه و برخی مقامات ارشد کشور، همچنان در سرخط خبرهای جهانی قرار دارد.

در ادامه تسلیت سران و مقام‌های جهانی در پی شهادت ابراهیم رئیسی و همراهان او، رهبر کره شمالی با صدور پیامی همبستگی دولت و ملت خود را با دولت و ملت ایران اعلام کرد.

در همین ارتباط، خبرگزاری مرکزی کره (KCNA) بامداد سه‌شنبه اعلام کرد که «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی در پیامی، تسلیت عمیق دولت جمهوری دموکراتیک خلق کره، مردم این کشور و خودش را به «محمد مخبر» معاون رئیس جمهوری، دولت و مردم ایران و خانواده‌های داغ‌دیده سانحه هوایی روز یکشنبه اعلام کرد.

رهبر کره شمالی تاکید کرد که درگذشت رئیس‌جمهوری ایران، ضایعه‌ای بزرگ برای مردم کشور دوست ایران و مردمانی در دنیاست که آرزوی استقلال و عدالت دارند.

در این بیانیه، رهبر کره شمالی خواستار دعا برای خانواده‌های داغ‌دیده شد و افزود: رئیس‌جمهوری ایران دولتمردی برجسته و دوست نزدیک مردم جمهوری دموکراتیک خلق کره بود و به آرمان مردم ایران برای حفاظت از حاکمیت، توسعه و منافع کشورشان و دستاوردهای انقلاب اسلامی کمک بزرگی کرد.

کیم در پیام خود تاکید کرد که یقین دارد که دولت و مردم ایران بر اندوه این ضایعه بزرگ فایق خواهند آمد و بدون هراس و واهمه و با شوق و اشتیاق به سمت ساختن ایرانی قوی و شکوفا حرکت می‌کنند.

منبع: مهر
 

نظرسنجی

اگر در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری شرکت می‌کنید، به کدام یک از گزینه‌های تایید شده رای خواهید داد؟

اخبار مرتبط سایر رسانه ها