|

اعلام یک روز عزای عمومی در ترکیه

در پی شهادت رئیس‌جمهور ایران، در ترکیه یک روز عزای عمومی اعلام شد.

اعلام یک روز عزای عمومی در ترکیه

به گزارش شبکه شرق، در پی شهادت رئیس‌جمهور ایران، «اردوغان» یک روز عزای عمومی در ترکیه اعلام کرد.

به نقل از المیادین، «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه امروز «دوشنبه»، به‌ مناسبت شهادت «سید ابراهیم رئیسی»؛ در این کشور یک روز عزای عمومی اعلام کرد.

رئیس‌جمهور ترکیه در این‌باره گفت که در جلسه کابینه کشورش تصمیم گرفت که برای هم‌دردی با مردم ایران، یک روز عزای عمومی اعلام کند.

به گزارش آناتولی، رجب طیب اردوغان عصر امروز پس از جلسه کابینه مقابل دوربین ها ظاهر شده و اظهار داشت: از درگذشت برادرم رئیس جمهوری اسلامی ایران جناب آقای ابراهیم رئیسی و اعضای هیأت همراه بسیار متاثر شدیم. از خداوند متعال برای همه برادران‌ مان که جان خود را از دست دادند طلب رحمت می‌ کنم. در جلسه هیأت دولت با معاون رئیس جمهور آقای محمد مخبر تلفنی گفتگو کردم و به ایشان تسلیت گفتم.

او در ادامه افزود: «ایران همسایه مرزی ماست و مردم ایران برادران ما هستند. ما قرن هاست که جغرافیای یکسانی را به اشتراک می‌ گذاریم و در کنار هم در صلح کار می‌ کنیم. ما همیشه از حمایت قوی ایران از آرمان فلسطین قدردانی کرده ایم.

اردوغان تاکید کرد: ما از زمان روند آستانه (به منظور برقراری ثبات در سوریه) در گفتگوی نزدیک با ایران بوده‌ ایم. ما با عدم مشارکت در تحریم‌ های یکجانبه اعمال شده علیه ایران به قانون همسایگی خود عمل کردیم. ما در 24 ژانویه میزبان رئیس‌جمهور فقید ایران در آنکارا بودیم و روابط خود را پیش بردیم.

منبع: مهر
 

نظرسنجی

اگر در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری شرکت می‌کنید، به کدام یک از گزینه‌های تایید شده رای خواهید داد؟

اخبار مرتبط سایر رسانه ها