|

زمان برگزاری مراسم تشییع پیکر «ابراهیم رئیسی» و همراهان

زمان برگزاری مراسم تشییع پیکر ابراهیم رئیسی و همراهان رئیس‌جمهور اعلام شد.

زمان برگزاری مراسم تشییع پیکر «ابراهیم رئیسی» و همراهان

به گزارش شبکه شرق، مراسم تشییع پیکر «ابراهیم رئیسی» رئیس‌جمهور و همراهان او فردا در تبریز برگزار می‌شود

مدیرکل امور سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری آذربایجان شرقی گفت: مراسم تشییع پیکر رییس جمهور و همراهان وی فردا در تبریز برگزار می‌شود.

«حسن حقیقیان»، مدیرکل امور سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری آذربایجان شرقی روز دوشنبه، با بیان اینکه پیکر شهدای بالگرد سانحه‌دیده در منطقه ورزقان در حال اعزام به تبریز است، افزود: پیکر شهدا به پزشکی قانونی منتقل می‌شوند.

سپاه عاشورا نیز با صدور بیانیه‌ای، شهادت آیت‌الله رئیسی، آیت‌الله محمدعلی آل هاشم، حسین امیرعبداللهیان و مالک رحمتی را محضر قلب و قطب عالم امکان، حضرت بقیه‌الله الاعظم ارواحنافداه و رهبر انقلاب آیت‌الله امام خامنه‌ای، ملت شهیدپرور ایران اسلامی و به ویژه مردم آذربایجان شرقی تسلیت گفت.

در این بیانیه آمده است: «قلب ملت سلحشور ایرانِ اسلامی، ساعاتی پیش داغدار غمی بزرگ و اندوهی سنگین گردید.

شهادت رئیس‌جمهور انقلابی و خدوم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، امام جمعه مردمی تبریز آیت‌الله سیدمحمدعلی آل‌هاشم، وزیر امور خارجه کشورمان دیپلمات انقلابی امیر عبداللهیان و استاندار جوان و جهادی مالک رحمتی و دیگر همراهان در سانحه سقوط بالگرد، غبار غم و اندوه در چهره مردم عزیز ایران نشاند.

شهدای این حادثه همگی نشان و مهر خدمتگزاری داشتند و مشی مردمی ایشان تا سال‌ها بر پیشینه پرافتخار انقلاب اسلامی، به مانند سروقامتانی که ایستاده در عهد خدمت، هم‌عهد با حضرات معصومین شدند، ماندگار خواهد بود.

سپاه عاشورا در این بیانیه با درود بر روح رئیس‌جمهور و وزیر خارجه شهیدمان و خاصه امام جمعه شهید آیت‌الله سیدمحمدعلی آل‌هاشم و استاندار شهید مالک رحمتی، آورده است، این شهیدان عزیز با مجاهدت‌های خود، بارقه‌ای از امید و خدمت را دل مردم زنده کرده بودند و جلوه‌ای از مسئولین تراز جمهوری اسلامی را به منصه ظهور و ثبوت رساندند.

بی‌گمان مشی مردمی و رفتار پدرانه آیت الله آل هاشم با بسیجیان و پاسداران استان در حافظه تاریخی مردم آذربایجان شرقی ماناست. خداوند آن عزیز سفرکرده را با پیر و مراد بسیجیان محشور فرماید.»

«ابراهیم» رئیسی هشتمین رئیس جمهوری اسلامی ایران، «محمدعلی آل هاشم» نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه تبریز، «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه، «مالک رحمتی» استاندار آذربایجان شرقی، سردار سیدمهدی موسوی فرمانده یگان حفاظت رئیس‌جمهور و تعدادی از محافظین و خدمه بالگرد از سرنشینان بالگرد حامل رئیس جمهور بودند که روز گذشته بر اثر سانحه هوایی به شهادت رسیدند.

هواپیمای حامل این شهدا عصر یکشنبه «۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳» در مسیر بازگشت آنان از مراسم افتتاح سد قیز قلعه‌سی به سمت تبریز، در منطقه ورزقان استان آذربایجان شرقی دچار سانحه هوایی شد.

منبع: ایرنا
 

نظرسنجی

اگر در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری شرکت می‌کنید، به کدام یک از گزینه‌های تایید شده رای خواهید داد؟

اخبار مرتبط سایر رسانه ها