|

حسین شریعتمداری:

شنبه روز تعطیلی یهودیان است و نظام نباید به همراهی با آن‌ها متهم شود/ یقین در نقل این خبر و موافقت بیت رهبری، اشتباهی رخ داده!

مدیرمسئول کیهان درباره تعطیلی شنبه‌ها گفت: شنبه روز تعطیل رسمی یهودیان است و نباید نظام مقدس اسلامی به همراهی با آنها متهم شود!

شنبه روز تعطیلی یهودیان است و نظام نباید به همراهی با آن‌ها متهم شود/ یقین در نقل این خبر و موافقت بیت رهبری، اشتباهی رخ داده!

به گزارش شبکه شرق، حسین شریعتمداری در واکنش به تصویب تعطیلی شنبه‌ها در مجلس گفت: روال و قاعده در بیت شریف حضرت آقا اینگونه نیست؛ به یقین، در نقل این خبر اشتباهی رخ داده است که خطایی سئوال‌برانگیز است و باید هرچه زودتر تکذیب کنند!

حسین شریعتمداری، مدیر مسئول روزنامه کیهان پیرامون مصوبه امروز مجلس درباره تعطیلی شنبه‌ها توضیحاتی را مطرح کرد.

 مدیر مسئول کیهان در پاسخ به سوالی که که نظر وی را پیرامون مصوبه امروز مجلس درباره تعطیلی شنبه‌ها پرسیده بود، گفت: متاسفانه این مصوبه برخلاف نظر نمایندگان موافق آن، نه فقط توجیه اقتصادی ندارد بلکه اهانت به نظام مقدس جمهوری اسلامی نیز هست. 

او افزود: در توجیه این مصوبه با اشاره به تعطیلی روز شنبه در آمریکا و اروپا، به استفاده از فرصت‌های تعامل اقتصادی با جهان تکیه می‌کنند و از توضیح درباره چهار نکته خودداری می‌ورزند و یا بی‌خبرند. اول آن‌که مگر تعداد مراکز تجاری و تاجرانی که با آمریکا و اروپا تعامل تجاری دارند چه میزان است؟ دوم آن‌که امروزه بیشتر تراکنش‌های اقتصادی، الکترونیک است و  به جای تعطیلی شنبه‌ها می‌توان بر عدم تعطیلی چند بانک در این روز تاکید کرد و از این گذشته، مگر فاصله چند ساعته چه تاثیر قابل اعتنایی دارد که تصمیم به تعطیلی شنب‌ها گرفته‌اند؟!

سوم این‌که از ابتدا تعطیلی دو روز در هفته را اصل گرفته‌اند و سپس درباره انتخاب پنجشنبه یا جمعه به بحث نشسته‌اند و به جای پنجشنبه به  شنبه رسیده‌اند و در باره علت ترجیح شنبه به پنجشنبه می‌فرمایند تعطیلی پنجشنبه متضمن زیان ۸ میلیارد دلاری است! و توضیح نمی‌دهند که این رقم را از کجا آورده‌اند؟! و چهارم که از سه مورد دیگر اهمیت بیشتری دارد، شنبه روز تعطیل رسمی یهودیان است و نباید نظام مقدس اسلامی به همراهی با آنها متهم شود!

شریعتمداری در پاسخ به این سوال خبرنگار ما که اعلام کرده‌اند بیت رهبر انقلاب با این تعطیلی مشکلی نداشته است! گفت: روال و قاعده در بیت شریف حضرت آقا اینگونه نیست؛ به یقین، در نقل این خبر اشتباهی رخ داده است که خطایی سوال‌برانگیز است و باید هرچه زودتر تکذیب کنند!

مدیر مسئول کیهان گفت: همین نسبت خلاف واقع به بیت رهبر انقلاب که نباید بدون بررسی بماند؛ حکایت از آن دارد که تصویب ‌نندگان این مصوبه از صحت کار خود اطمینان ندارند و برای جبران این نقیصه به نقل خلاف واقع مورد اشاره روی آورده‌اند!

شریعتمداری افزود: فاصله زمانی ما با اروپا حدود سه تا چهار ساعت و با آمریکا و اقیانوسیه در مواردی بیش از ۱۵ ساعت است. بنابراین هنگام روز ما در ایران باشب آنها همزمان است. آیا باید روزها را تعطیل کنیم و شب ها کار کنیم تا از همسویی با کشورهای غربی و همراهی با یهودیان عقب نمانیم؟!

منبع: فارس
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها