|

اعلان قرمز اینترپل برای «یاسین رامین» صادر شد؟/ عکس

خبرگزاری تسنیم موضوع صدور «اعلان قرمز» «یاسین رامین» را که در حال حاضر، در خارج از کشور به‌سر می‌برد، از پلیس اینترپل پیگیری کرد.

اعلان قرمز اینترپل برای «یاسین رامین» صادر شد؟/ عکس

به گزارش شبکه شرق، «یاسین رامین» همسر «مهناز افشار» پس از رای دادگاه تجدیدنظر، به‌سرعت از کشور خارج شد؛ پیش از آن، مهناز افشار برخی اموالشان را به خارج از کشور انتقال داده بود.

خبرگزاری «تسنیم» در این خصوص نوشت:

«قوه قضاییه علی‌رغم صدور حکم محکومیت سه سال حبس و جریمه نقدی هنوز درخواستی برای «صدور اعلان قرمز یاسین رامین» که در خارج از کشور به‌سر می‌برد، به پلیس اینترپل ارسال نکرده است.

دیوان عالی کشور با صدور رای نهایی در پرونده اختلاس از سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر، رای دادگاه تجدیدنظر مبنی بر تبرئه «یاسین رامین» را نقض و وی را به سه سال حبس و جریمه ۸۷۳۸۸۷ یورویی محکوم کرد.

با توجه به اینکه رای دیوان عالی در بهمن ماه سال ۱۴۰۲ صادر و تنظیم شده است و حدود سه ماه از این حکم می‌گذرد، موضوع صدور «اعلان قرمز» این مجرم را که در حال حاضر، در خارج از کشور به‌سر می‌برد، از پلیس اینترپل پیگیری کرد.

یاسین رامین

بر اساس پیگیری‌ها از پلیس بین الملل فراجا، تا به امروز درخواستی از سوی قوه قضاییه برای صدور اعلان قرمز این مجرم به پلیس ابلاغ نشده است.

«یاسین رامین» همسر مهناز افشار- بازیگر سینما که فعالیت‌های تبلیغی بسیاری علیه مردم و نظام پس از خروج از کشور داشت- پس از رای دادگاه تجدیدنظر، به‌سرعت از کشور خارج شد؛ پیش از آن، مهناز افشار برخی اموالشان را به خارج از کشور انتقال داده بود.

با درخواست فرجام‌خواهی از سوی سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر، این پرونده در دیوان عالی کشور مورد رسیدگی دوباره قرار گرفت و حالا یاسین رامین، به حبس محکوم شده است.»

منبع: تسنیم
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها