|

تسنیم خبر داد؛

نقض رای تبرئه «یاسین رامین» در پرونده اختلاس از هلال احمر/ حکم نهایی اعلام شد

رای«یاسین رامین» در پرونده اختلاس از سازمان جمعیت تدارکات پزشکی هلال احمر نقض شد.

نقض رای تبرئه «یاسین رامین» در پرونده اختلاس از هلال احمر/ حکم نهایی اعلام شد

به گزارش شبکه شرق، «یاسین رامین» در پرونده اختلاس از سازمان جمعیت تدارکات پزشکی هلال احمر  به سه سال حبس محکوم شد.

خبرگزاری «تسنیم» اعلام کرد:

«دیوان عالی کشور با نقض رای تبرئه «یاسین رامین» در خصوص پرونده اختلاس از هلال احمر، یاسین رامین را به سه سال حبس و جریمه ۸۷۳۸۸۷ یورویی محکوم کرد.

دیوان عالی کشور با صدور رای نهایی در پرونده اختلاس از سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر، رأی دادگاه تجدیدنظر مبنی بر تبرئه «یاسین رامین» را نقض و او را به حبس و جریمه ۸۷۳.۸۸۷ یورویی محکوم کرد.

در دادنامه صادره از سوی شعبه نوزدهم دیوان عالی کشور آمده است:

«...متهم آقای یاسین رامین را به اتهام خیانت در امانت به تحمل سه سال حبس تعزیری با احتساب ایام بازداشت قبلی محکوم می‌نماید و در مورد دعوای مطروحه از سوی سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر به طرفیت متهم فوق‌الذکر به‌خواسته مطالبه ضرر و زیان ناشی از جرم هم دعوای مذکور با توجه به احراز انتساب جرم خیانت در امانت به شرح فوق وارد و ثابت می‌باشد لذا مستنداً به مواد ۹ و ۱۴ و ۱۷ قانون آئین دادرسی کیفری متهم فوق‌الذکر را به پرداخت مبلغ ۸۷۳.۸۸۷ یورو بابت اصل خواسته بعلاوه هزینه دادرسی پرداختی و حق‌الوکاله وکیل طبق تعرفه قانونی محکوم می‌نماید...»

سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر سال ۱۳۹۳ از یاسین رامین به اتهام اختلاس، تصرف غیرقانونی و حیف و میل اموال دولتی شکایت کرد که بعد از گذشت چند سال و در ۲۵ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۸ رأی بدوی مبتنی بر ۱۷ سال حبس و رد مال به میزان ۲ میلیون یورو توسط شعبه ۱۰۵۸ دادگاه کیفری دو- مجتمع رسیدگی به جرایم کارکنان دولت تهران- صادر شد.

«خیانت در امانت» و «انتقال مال غیر» عناوین مجرمانه پرونده یاسین رامین

«خیانت در امانت» و «انتقال مال غیر» از جمله عناوین مجرمانه یاسین رامین در این پرونده بود.

با ثبت اعتراض یاسین رامین به این رأی، پرونده در دادگاه تجدیدنظر مورد رسیدگی دوباره قرار گرفت که در آن رأی دادگاه بدوی نقض و یاسین رامین از اتهامات تبرئه شد.

یاسین رامین، همسر «مهناز افشار» بازیگر سینما که فعالیت‌های تبلیغی بسیاری علیه مردم و نظام پس از خروح از کشور داشت، پس از رأی دادگاه تجدیدنظر به‌سرعت از کشور خارج شد. پیش از آن مهناز افشار برخی اموال را به خارج از کشور انتقال داده بود.

با درخواست فرجام‌خواهی از سوی سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر، این پرونده در دیوان عالی کشور مورد رسیدگی دوباره قرار گرفت و حالا یاسین رامین به حبس محکوم شده است.»

منبع: تسنیم
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها