|

شمار شهدای غزه به مرز ۳۵ هزار نفر رسید

براساس تازه‌ترین گزارش منتشر شده از سوی وزارت بهداشت غزه، از شروع جنگ غزه در تاریخ ۷ اکتبر ۲۰۲۳ تاکنون، توحش و جنایات رژیم اسراییل به شهادت بیش از ۳۴ هزار و ۹۷۱ نفر انجامیده است.

شمار شهدای غزه به مرز ۳۵ هزار نفر رسید

به گزارش شبکه شرق، براساس تازه‌ترین گزارش منتشر شده از سوی وزارت بهداشت غزه، از شروع جنگ غزه در تاریخ ۷ اکتبر ۲۰۲۳ تاکنون، توحش و جنایات رژیم اسراییل به شهادت بیش از ۳۴ هزار و ۹۷۱ نفر انجامیده است.

براساس تازه‌ترین گزارش منتشر شده از سوی وزارت بهداشت غزه، از شروع جنگ غزه در تاریخ ۷ اکتبر ۲۰۲۳ تاکنون، توحش و جنایات رژیم اسراییل به شهادت بیش از ۳۴ هزار و ۹۷۱ نفر انجامیده است.

امدادگران غزه می‌گویند که بیش از ده هزار جسد دیگر هنوز زیر آوار هستند و تا کنون پیدا نشده اند.

این وزارتخانه در بیانیه‌ای اعلام کرد که ۷۸۶۴۱ نفر دیگر نیز از ۷ اکتبر مجروح شده اند.

همزمان با نشر تازه‌ترین آمار شهدای غزه، جنبش حماس نسبت به بروز فاجعه انسانی در پی سیطره رژیم اسراییل بر گذرگاه رفح هشدار داد.

جنبش حماس در بیانیه‌ای تاکید کرد که تداوم سیطره رژیم اشغالگر اسراییل بر گذرگاه رفح و ممانعت از ورود کمک‌های انسانی به غزه منجر به فاجعه انسانی و گسترش قحطی در این باریکه خواهد شد.

طبق گزارش الجزیره، جنبش حماس در بیانیه خود آورده است: در سایه افزایش حملات به رفح، از جامعه بین‌المللی و سازمان ملل می‌خواهیم که تحرکات فوری در راستای متوقف کردن فاجعه انسانی اتخاذ کند.

نیرو‌های رژیم اسراییل امروز (شنبه) فلسطینی‌ها را مجبور کردند تا مناطق جدیدی را در شرق رفح تخلیه کنند.

ارتش رژیم اسراییل  اعلام کرد: ما عملیاتمان را در رفح گسترش خواهیم داد و از ساکنان شرق رفح می‌خواهیم به منطقه المواصی در جنوب نوار غزه بروند.

ششم آوریل رژیم اسراییل شهروندان فلسطینی در شرق رفح را مجبور کرد تا به خان یونس و المواصی بروند. این درحالی است که خان یونس و المواصی شاهد ویرانی گسترده هستند و برپایی چادر در آنجا مشکل است.

شهر رفح آخرین پناهگاه آوارگان فلسطینی در نوار غزه ویران شده است. از زمان آغاز عملیات زمینی رژیم اشغالگر در غزه نیرو‌های این رژیم از ساکنان شمال غزه خواستند به جنوب بروند با این ادعا که جنوب غزه امن است، اما بعدا حملات به جنوب غزه را نیز شروع کردند.

از سوی دیگر، دفتر ریاست جمهوری آفریقای جنوبی امروز (شنبه) اعلام کرد روز جمعه از دیوان بین‌المللی دادگستری درخواست کرده دستور فوری برای حمایت از فلسطینی‌ها پس از حمله اسرائیل به رفح صادر کند.

 این نهاد در بیانیه خود تاکید کرد، «از دیوان دادگستری خواستیم از اسرائیل بخواهد حمله خود به رفح را متوقف کرده و ورود مسوولان سازمان ملل به این شهر را سهولت بخشد.»

همچنین طبق این بیانیه، آفریقای جنوبی از جامعه بین‌الملل و حامیان رژیم اسراییل خواست چشمان خود را بر نسل‌کشی مستمر در غزه نبندند.

 

منبع: برنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها