|

مذاکرات آتش‌بس در غزه به بن‌بست رسید

مذاکراتی آتش‌بس جنگ که در قاهره مورد بحث بود، به سرانجام نرسید و متوقف شد.

مذاکرات آتش‌بس در غزه به بن‌بست رسید

به گزارش شبکه شرق، سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا اعلام کرد: مذاکراتی آتش‌بس که در قاهره مورد بحث بود، به سرانجام نرسید و اکنون نیز متوقف شده است.

جان کربی، سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید با تکرار هشدار دو روز پیش جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا گفت که اگر اسرائیل عملیات زمینی بزرگی را در رفح انجام دهد، واشنگتن ارسال نوع خاصی از تسلیحات خود را به اسرائیل متوقف خواهد کرد.

براساس گزارش الجزیره، این امر پس از انتشار اخباری مبنی بر موافقت کابینه جنگی اسرائیل برای گسترش منطقه جنگی ارتش صهیوینستی در رفح در جنوب نوار غزه منتشر شد. کربی گفت: ما نگفتیم که اسرائیل نمی‌تواند برای پایان دادن به حماس تلاش کند، اما چیزی که ما از آن حمایت نمی‌کنیم، عملیات نظامی بزرگ در رفح است.

او افزود که اجرای چنین عملیاتی آمریکا را وادار می‌کند تا ارسال انواع خاصی از تسلیحات را متوقف کند، درست همان چیزی که رئیس‌جمهور بایدن در مصاحبه عصر چهارشنبه با «CNN» گفت. کربی تصریح کرد که عملیات نظامی در حال انجام در منطقه گذرگاه رفح متمرکز است.

ارتش اسرائیل شامگاه دوشنبه گذشته و ساعاتی پس از اعلام موافقت حماس با پیشنهاد میانجی‌گران برای آتش‌بس و تبادل اسرا، حمله خود را به محله‌های شرقی شهر رفح آغاز کرد. 

کربی همچنین تایید کرد که مذاکرات اخیر که پس از تایید حماس این پیشنهاد در قاهره انجام شد، به توافقی منجر نشد، اما گفت: ما معتقدیم که شکاف‌های باقی‌مانده قابل رفع است. اما دیدارها فعلا به پایان رسیده و مذاکرات دچار بن‌بست شده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها