|

ایران ۷ خدمه دیگر کشتی «MSC ARIES» را آزاد کرد

هفت خدمه دیگر کشتی توقیفی «MSC ARIES» در ایران، آزاد شدند.

ایران ۷ خدمه دیگر کشتی «MSC ARIES» را آزاد کرد

به گزارش شبکه شرق، هفت خدمه دیگر کشتی توقیفی «MSC ARIES» در ایران، آزاد شدند و به کشورشان بازگشتند.

هفت خدمه دیگر کشتی کانتینری توقیفی «MSC ARIES»، پس از انجام رایزنی‌ها و در چارچوب تعاملات سیاسی و دیپلماتیک و نیز موافقت مقام قضایی جمهوری اسلامی ایران به کشورهای خود بازگشتند.

در راستای رایزنی‌ها و تعاملات سیاسی و دیپلماتیک صورت‌گرفته توسط وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و پیگیری‌های مستمر سازمان بنادر و دریانوردی، همچنین موافقت مقام قضایی، هفت خدمه دیگر شناور توقیفی «MSC ARIES» به کشورهای خود بازگشتند.

در چارچوب رعایت الزامات ایمنی دریانوردی از طریق حفظ حداقل خدمه ایمن شناور، هفت خدمه کشتی کانتینری MSC ARIES تحت پرچم کشور پرتغال که تبعه کشورهای هند (۵ نفر)، استونی (یک نفر) و فیلیپین (یک نفر) از کشتی یادشده، پیاده و به وطن خود بازگشتند.

همچنین، سایر خدمه شناور مورد اشاره در سلامت کامل به روی کشتی حضور دارند و همه تسهیلات و دسترسی‌های لازم به منظور ارتباط تماس تلفنی و ملاقات با سرکنسول و یا سفیر مربوطه به صورت مستمر در حال انجام است.

پیش از این نمایندگان سفارتخانه‌های پاکستان، روسیه و فیلیپین «پنجم اردیبهشت ماه سال جاری»؛ با خدمه‌های خود در کشتی توقیفی «MCS Aries» در بندرعباس، دیدار و گفت‌وگو کرده بودند. طی ماه جاری نیز، یک زن دریانورد هندی این شناور توقیف‌شده، پس از انجام فرآیند قانونی به کنسولگری هند تحویل داده شد.

کشتی کانتینری به نام «MCS Aries» با پرچم کشور پرتغال روز شنبه (۲۵ فروردین‌ماه ۱۴۰۳) با انجام عملیات و تخلیه کارکنان روی عرشه کشتی توسط نیروهای دریایی سپاه توقیف شد.

خدمه کشتی توقیفی MCS Aries

منبع: مهر
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها