|

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش:

به دنبال این هستند که ما را زمین بزنند

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش گفت: امروز در دنیای غرب چیزی به نام کانون مقدس خانواده وجود ندارد و در این زمینه زمین‌خورده و به دنبال این هستند که ما را نیز زمین بزنند.

به دنبال این هستند که ما را زمین بزنند

به گزارش شبکه شرق، رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش گفت: همایش ملی جوانی جمعیت و قدرت نظامی باید در میدان عمل منجر به جوانی و ازدیاد جمعیت شود؛ نه صرف چند مقاله و سخنرانی.

«عباس محمدحسنی» در آیین اختتامیه اولین همایش ملی جوانی جمعیت و قدرت نظامی گفت: به دو دلیل ملی و دینی تلاش برای جوان‌سازی جمعیت کشور یک واجب غیرقابل ترک است.

بنا بر روایت دفاع‌پرس، رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با بیان اینکه یکی از مؤلفه‌های نظامی که تأثیر و تأثر دارد، مؤلفه ساختار و ترکیب سنی جمعیت است، افزود: از بُعد ملی و به اذعان همه صاحب‌نظران، برخورداری از جمعیت جوان در هر کشوری یکی از مؤلفه‌های اصلی قدرت و اقتدار ملی است.

وی ادامه داد: تحقیقات نشان می‌دهد کشوری که فاقد نیروی جوان کافی باشد، هیچ راهی ندارد، مگر اینکه دیکته دیگران را بنویسد و تسلیم اراده دیگران شود که این با استقلال دینی و ملی ما ناهمخوان است؛ بنابراین هرکسی که عاشق، دلداده و علاقه‌مند به سرزمین مقدس ایران اسلامی است، باید هرچه در توان دارد، برای جوانی جمعیت پای کار بیاورد و این همایش نیز در این راستا شکل گرفته است.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با اشاره به بُعد دینی جوان‌سازی جمعیت، خاطرنشان کرد: ما مسلمان، پیرو قرآن و معتقد به اسلام نورانی هستیم و دین و شارع مقدس از ما انتظار دارند که با ازدواج به‌هنگام دارای یک جمعیت جوان، قوی و پای کار باشیم.

محمدحسنی با استناد به روایتی از پیامبر اکرم (ص) گفت: حضرت محمد (ص) به امت خود فرمودند که ازدواج کنید و فرزنددار و زیاد شوید و به خاطر همین زیاد شدن شما نسبت به دیگران، به شما مباهات می‌کنم.

وی با بیان اینکه همایش ملی جوانی جمعیت و قدرت نظامی باید در میدان عمل منجر به جوانی و ازدیاد جمعیت شود؛ نه صرف چند مقاله و سخنرانی، افزود: اصلاح تقویت باورها نسبت به برکات و رهاوردهای تکثیر نسل، فرزندآوری و جوان‌سازی کشور و هشدار درباره پیامدهای بی‌توجهی به امر ازدواج و جوانی جمعیت (کاهش قدرت دفاعی، علمی و اقتصادی کشور – فروپاشی نظام خانواده- افسردگی فردی و اجتماعی و انقراض نسل)، مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار بر ازدیاد و جوانی جمعیت هستند.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در پایان با بیان اینکه امروز در دنیای غرب چیزی به نام کانون مقدس خانواده وجود ندارد و در این زمینه زمین‌خورده و به دنبال این هستند که ما را نیز زمین بزنند، خاطرنشان کرد: عُقلا و دوراندیشان ملت باید این توطئه را به درستی دریابند و همان‌طور که فرماندهی معظم کل قوا فرمودند؛ قبل از آنکه دیر شود، باید راه علاجی پیدا کنیم و این همایش نقطه آغازی برای علاج این مشکل است.

 

منبع: خبر آنلاین
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها