|

رهبری در دیدار کارگزاران حج:

حج امسال، حج برائت است/ ویدئو

در آستانه برگزاری کنگره عظیم حج ابراهیمی، مسئولان و کارگزاران حج و جمعی از زائران بیت‌الله الحرام کشورمان با رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.

حج امسال، حج برائت است/ ویدئو

به گزارش شبکه شرق، رهبر انقلاب فرمود: امسال، حج ما، حج برائت است، بنابر تعالیمی که جناب ابراهیم به ما داده است.

در آستانه برگزاری کنگره عظیم حج ابراهیمی، مسئولان و کارگزاران حج و جمعی از زائران بیت‌الله الحرام کشورمان، با آیت‌الله خامنه‌ای دیدار کردند.

رهبر انقلاب در دیدار کارگزاران حج فرمودند:  امسال، حج ما، حج برائت است، بنابر تعالیمی که جناب ابراهیم به ما داده است. البته از اول انقلاب، برائت در حج وجود داشته است، جاری شده است، باید هم بماند و باشد؛ لکن حج امسال بالخصوص حج برائت است. آنچه که امروز در غزه  اتفاق می‌افتد، شاخص عظیمی است که در تاریخ می‌ماند و راه را نشان خواهد داد.

گزیده سخنان آیت‌الله خامنه‌ای در این دیدار به شرح ذیل است:

* امسال، حج ما، حج برائت است، بنابر تعالیمی که جناب ابراهیم به ما داده است. البته از اول انقلاب، برائت در حج وجود داشته است، جاری شده است، باید هم بماند و باشد؛ لکن حج امسال بالخصوص حج برائت است.

این حوادثی که در غزه پیش می‌آید و این حادثه‌ی عجیب، عظیم، این آشکار شدن چهره‌ی خون‌آشام یک مجموعه‌ی برخاسته‌ی از تمدن غربی، اینها چیزهایی است که توجه به آن، مخصوص امروز و این‌روزها نیست، این در تاریخ خواهد ماند.

آنچه که امروز دارد اتفاق می‌افتد در غزه و فلسطین، این حملات وحشیانه و سگ هار صهیونیست و عناصر خون‌آشام صهیونیست، از یک طرف، آن مظلومیت و در عین حال مقاومت مردم مسلمان غزه، از یک طرف، هرکدام یک نشانه‌ی عظیم و شاخصی است که در تاریخ می‌ماند. اینها شاخص‌های مهمی است که راه را به آینده‌ی بشریت نشان خواهد داد.

* اگر کمک آمریکا نبود رژیم صهیونیستی قدرت و جرات این رفتارهای وحشیانه را داشت؟ با مباشر قتل و پشتیبان قتل نمی‌شود با روی خوش و ملایمت رفتار کرد.

* امسال حجاج باید بتوانند منطق قرآنی برائت را به همه دنیای اسلام منتقل کنند.

منبع: ايسنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها