|

سفر ویژه رئیس سیا برای شرکت در یک نشست اضطراری در قطر

رئیس سازمان سیا آمریکا در سفری ویژه به دوحه رفت.

سفر ویژه رئیس سیا برای شرکت در یک نشست اضطراری در قطر

به گزارش شبکه شرق، رئیس سازمان سیا آمریکا در سفری ویژه به دوحه با نخست‌وزیر قطر در خصوص مذاکرات آتش‌بس در غزه دیدار و گفتگو خواهد کرد.

به نقل از خبرگزاری رویترز، یک مقام آگاه امروز «یکشنبه، ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳» خبر داد که «ویلیام برنز» (William Burns) رئیس سازمان سیا برای برگزاری یک نشست اضطراری با نخست‌وزیر قطر، به شهر دوحه واقع در قطر سفر می‌کند.

این منبع آگاه افزود: «ویلیام برنز» برای یک دیدار اضطراری با نخست وزیر قطر با هدف اعمال فشار حداکثری بر اسرائیل و حماس برای ادامه مذاکرات، راهی دوحه شده است.

به گزارش رویترز، چشم‌انداز برقراری آتش‌بس در غزه ضعیف به نظر می‌رسد؛ زیرا حماس مجددا خواستار پایان جنگ در ازای آزادی اسیران شده و «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر اسرائیل صراحتاً این موضوع (برقراری آتش بس) را رد کرده است.

این در حالیست کهحماس پیشتر با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که دور کنونی گفتگوهای آتش‌بس در قاهره پایان یافته است.

جنبش حماس در این بیانیه اعلام کرد: کمی پیش‌تر دور کنونی گفت‌وگوها در قاهره پایان یافت. هیأت جنبش حماس امشب قاهره را برای مشورت با سران این جنبش ترک خواهد کرد. هیأت جنبش حماس پاسخ این جنبش را به برادران میانجیگر مصری و قطری ارائه داد و گفت‌وگوهایی عمیق و جدی را با آنان به انجام رساند.

منبع: مهر
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها